очила и грим

  • 1 394
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Обръщам се към всички дами,които носят очила. Откакто се налага да носите очила как се промени гримът ви? Има ли някакви правила,към които се придържате или не виждате причина гримът да е по-различен?

# 1
  • Мнения: 22 343
мисля че някъде имаше такава тема, може да пуснеш и търсачката
зависи от очилата дали са за късогледство или далекогледство
едните оптически леко смаляват очите и всичко под тях, а другите обратното
но не, гримът ми не се е пременял с това, че нося очила
и с тях и с лещите се гримирам по сходен начин

# 2
  • Мнения: 1 243
Според мен гримът под очила трябва да е с една идея по-силен, майка ми носи очила и съм забелязала, че доста по-добре е когато го позасили , отколкото когато не се вижда никакъв цвят, въпреки че е сложила нещо на очите си. Иначе очите някакси се губят и лицето изглежда по-изпито. Това ако си късогледа, за далекогледството май е по-сложно, тогава очите са някакси по изцъклени под диоптъра  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: X
късогледа съм Shocked

# 4
  • Мнения: 1 243

По-добрият вариант май!  Crazy Слагай по-силни сенки и ако ползваш черен молив, да не е нанасен директно в долния клепач, а леко пи ръба му, за да не смалява оптически още повече очите . Ама го обясних и аз!  ooooh!

# 5
  • Мнения: 4 496
Аз също съм късогледа. Подчертавам горният клепач с тъмносиви сенки и малко черен молив във външния ъгъл на горния клепач. Общо взето когато съм с очила, а не с лещи, гримът ми е една идея по-силен.

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 13:20 от мис арк

# 6
  • Мнения: X
аз слагам молив,черен,ама на горния клепач, но понеже очилата ми са и за компютър, една колежка ми втълпи,че така изглеждало малко,все едно съм винаги със сини сенки Sick, та за това се чудех.. Баща ми е далекоглед и като е с очилата очите му изглеждат едни голеееми като на сърничка, за моите не мога да преценя по-малки ли стават,не ми е много голям диоптъра, ама някак си с очила и хич без грим изобщо не мога да се възприема...

# 7
  • Мнения: 1 243
http://fashion.club.bg/advices/73894.html

"Някои от дамите с проблеми на очите биха предпочели контактните лещи, но те имат и свои неудобства - например, трудно се поддържат. А очилата могат да ви придадат чар и индивидуалност, дори да не сте го очаквали.
Ако носите очила, хубаво е да си слагате очна линия, а сенките да не са прекалено бляскави. Гледайте тоновете да са пастелни или светли.
Тъй като очилата лесно се изпотяват, това може да развали грима. Във влажни дни е препоръчително да замените сенките с молив от добро качество.
Гримът трябва да се подбира и според рамките на очилата. Светлорозово и бежово е добра комбинация за червеникави рамки .За сините се препоръчват розови и сивосини сенки и тъмнокафяв молив за вежди. За черните рамки гримът трябва да е по-незабележим, като сенките могат да са в бледорозово, сиво, светлосиньо. Сребристите рамки, както и златистите, подхождат на пастелни тонове на синьото и зеленото, а червилото може да е розово или червено. По-ярък грим се позволява при очила с неутрални на цвят рамки. Само трябва да внимавате да не слагате молив за вежди в различен цвят от косата, защото се набива на очи.
И още един съвет: очите на късогледите изглеждат по-малки; ако сте една от тях, носете по-интензивни, ярки тонове, които оптически ще увеличат окото."

Те двете статии май си противоречат, или на мен така ми се стори, но все пак... Hug

# 8
  • Мнения: X
Bellucci ,благодаря за статийките,мисля,че ще ми бъдат от полза  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 243
За нищо! Петък е smile3558 . В петък винаги съм много услужлива!  Mr. Green Hug

# 10
  • Мнения: 35 891
аз съм късогледо-астигматична и не се съобразявам с подобни указания, но май трябва

# 11
  • Мнения: 4 496
аз слагам молив,черен,ама на горния клепач, но понеже очилата ми са и за компютър, една колежка ми втълпи,че така изглеждало малко,все едно съм винаги със сини сенки Sick, та за това се чудех..

Това е ефект от стъклата. И на мен са ми казвали същото когато стъклата ми бяха антирефлекс/мисля, че така се казваха/.

# 12
  • Мнения: X
аз съм късогледо-астигматична и не се съобразявам с подобни указания, но май трябва
и аз съм от тоя тип Crazy

# 13
  • Мнения: 491
За късогледите с очила, черен молив категорично не! Naughty (особено ако диоптърът е по-голям, а очите по-малки)
Много ми допада светъл дебел молив на горния клепач (бял или сребрист), а също и очертаването с тънък бял молив на долния клепач над миглите, понеже оптически отваря окото.
Добре е да се подсили цвета на веждите. Ако очилата са тъмни или с ярък цвят, то гримът трябва да е по-лек. Кремообразните сенки са за предпочитане пред прахообразните, за да се избегне напрашяването на очилата. Аз лично, когато нося очила, наблягам на устните и веждите, очите си много рядко гримирам.
Вижте тези очила – специално за поставяне на грим: 

# 14
  • Мнения: X
хм,нещо не ми е много ясна идеята на тези очила newsm78

Общи условия

Активация на акаунт