Как да отбия пристрастеното кърмаче?

  • 8 602
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте всички,
 все някой е имал такъв проблем, та искам да ми дадете някоя идея как да отбия по най- безболезен начин малката ми цицоманка:)
Нашата история е следната: кърмата ми слезе много късно към 10-ия ден и вече почти се бях отказала и се бях примирила с изкуственото хранене, но може би като се успокоих и всичко се нареди. Та от тогава до сега се кърмим успешно с няколко малки усложнения, но никога не съм спирала да я кърмя дори и когато ми правиха операция на гърдата... Както и да е мисля, че вече е време да се връщам на работа, а не мога да съчетая работата с кърменето, а и според мен е достатъчно 1 година на кърма. Но просто не мога да измисля начин да я отбия.
Тя почти не яде твърда храна, яде по много пъти кърма когато си поиска, но най трудното за мен е през ноща - почти непрекъснато е на цицата, и ако се отделя от нея почва едно мрънкане и следователно и рев... Биберон от бебе не иска, а също и не пие от шише...
През деня идва и почва да ми дърпа блузата и да реве ако не и дам.. и това е долу горе..
Ако някой е имал търпението да го изчете всичкото това и има идея как да намалим постепенно кърменията без да е много насилствено нека пише.
Благодаря за вниманието Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 422
Не мога да кажа съвсем от опит, ние се отбихме значително по-късно.Ники беше на 1г. и 8м. , но предполагам че и при теб ще помогне следното - постепенно започни да намаляш кърменията, да ти останат само сутрешното и вечерното, за нощното кърмене пробвай да му дадеш малко вода или пък мляко от шише, при нас не мина този номер и се наложи няколко вечери под ред да му изтърпим тръшканията "мамо дай" и т.н. Изобщо не е искал да пие от шише,а си мисля че и стана така по-добре.Ако има през деня кой да я гледа, като не те вижда няма да се сеща за кърмене или ти просто трябва да й намериш приятни занимания за разсейване.На мен ми трябваха около 3-4 месеца докато напълно го отбих.След последното кърмене поплака няколко вечери подред, ама трябва да го изтърпиш този момент.Най-добре ако има кой да го гледа за няколко дни и това е вариант за отбиване, но на теб ще ти е значително по-трудно да си спреш кърмата.Аз бях бременна вече и не можех да пия хапчета и за това си избрах постепенно отбиване.Има и много хубави статии в библиотеката, много ми помогнаха.Можеш да ги погледнеш и тях.
Надявам се съм ти била в помощ.Успех и безпроблемно отбиване! Hug

# 2
  • Мнения: 2 757
Минахме по същия път. Много трудно и много постепенно, с упоритост, предлагане на шише редовно, но когато детето не е много гладно, или му даваш шише с биба и залъгалки да си играе с тях. Може да отнеме месеци, при нас така стана. Но стана и съм много доволна

# 3
  • Мнения: 120
Много благодаря момичета  bouquet Със сигурност ще е трудно, но май лесно няма Simple Smile

# 4
  • Мнения: 553
може би ако има някоя баба да помага и не си й пред очите на бебка няма да се сеща толкова често... моя мъник като съм вкъщи суче на 2часа, два часа и нещо, като ме няма- спокойно си изкарва и три часа и нещо, без мрънкане, но в момента в който ме види- веднага сменяме плочата и си иска да суче.
А и започни да я захранваш по-методично и настоятелно. По точно оставяш някой с нея с изцедена кърма и каквото там си решила да даваш и се омиташ. Да няма избор и алтернатива.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 162
Как да я отбиеш не мога да дам съвет, защото при нас така и не се получи (въпреки че беше за повече от седмица командирована при баба си и на мен млякото ми спря, после ми се наложи да релактирам). Но мога да ти кажа какво ми помогна да намалим кърменията:
-започнах да се храня заедно с нея, под режим- закуска, обяд, следобедна закуска, вечеря; със слагане на маса и личен пример, за да поиска да яде (и тя отказваше твърда храна);
-до час преди сядане на масата отказвах да давам гърдата, като гледах да я залъжа с някоя играчка или нещо друго (не винаги се получаваше);
-малко преди лягане се опитвах да й дам нещо леко за хапване (бисквити с мляко или само мляко в чаша); ако успеех през нощта почти не се будеше да суче;
-започнах да я оставям за по- дълъг период с друг човек (както са ти казали, като не те вижда не се сеща за сучене) или пък да излизаме по- често (навън, особено ако си играе също не се сещаше да си иска)
-когато се удари или има някакъв дискомфорт се опитвам да я успокоя първо по друг начин, а не като й предлагам да суче.
Така постепенно за около два-три месеца намалихме броя на кърменията до 3, а нощното съвсем отпадна (освен когато никне зъбче).
С отбиването обаче и аз не знам как да се справя без да я насилвам. 

# 6
  • Мнения: 120
Мерси за съветите,
сега едната ни баба ще идва и ще се пробваме заедно, поне ще мога да се махам за малко от очите и:)
А за храненето с твърда храна - просто отказва каквото и да е няма нещо любимо, имало е периоди от по 2-3 дни когато яде, но много бързо отминават. Дори съм пробвала да не и давам да суче, но много нерви отиват Sad и накрая пак и давам мир да има.

# 7
  • Мнения: 487
Не се притеснявай за това, че не яде, щом суче достатъчно често. Ян също хапваше по съвсем малко твърда храна до годинката. След това постепенно започна да яде повече и сега суче преди да заспи - следобед и вечер и през нощта по няколко пъти.
Пожелавам ти успех в отбиването! Хубаво е, че ще идва баба да ви помага. Дано всичко мине лесно и безпроблемно.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт