14 годишни по нощните клубове

  • 11 126
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 170
Това с демократичността, за съжаление е нож с две остриета. Дъщеря ми има една съученичка, която вечно ми дава за пример, защото имала много демократични родители и навсякъде я пускали. Това момиче в последната година пропуши и е вечно по улиците до късно вечер. Истината е, че те не осъзнават докъде да се спрат и трябва да им бъдат поставени някакви рамки.

# 16
  • Мнения: 5 103
Ами на 14 и аз бях по нощните клубове и дискотеки  33uu Имах вечерен час от 22.30- 23 часа, но това не ме спираше, нали. А не мога да си представя как се чувства един тийнейджър с мама на концерт  Sick
И аз като тебе Peace
Най- големите купони и забавления са ставали тогава.

# 17
  • Мнения: 3 197
Ами на 14 и аз бях по нощните клубове и дискотеки  33uu Имах вечерен час от 22.30- 23 часа, но това не ме спираше, нали. А не мога да си представя как се чувства един тийнейджър с мама на концерт  Sick
И аз като тебе Peace
Най- големите купони и забавления са ставали тогава.
Ни в клин, ни в ръкава отсече МирелаThinking
И какво помогна това мнение на майката, която се тревожи и се чуди как да опази детето?
Да не говорим, че темата е отпреди 2 месеца.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
В по-малките градове вече сами започват да се организират и да слагат вечерен час. Обаче за София няма как да стане и всички се сещаме защо.
Единствено остава решаването на тези неща вкъщи. Моите все още са по-малки, но като се замисля няма кой знае колко възможности, освен твърдост от страна на родителите. Сега си мисля, че така бих постъпила, пък ако ще после да ме мрази.

# 19
  • Мнения: 5 103
Не разбрах от какво да го опази от концерти ли newsm78
Всеки сам решава за детето си, не искам да влизам в спорове.
Аз бих пуснала детето си, на концерт на 14 год, не виждам нищо лошо ш това.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Не става въпрос толкова за концертите, а кръчмите, по които свирят и пеят групите. А в една кръчма вечер е очевидно ясно до какво имат достъп децата. И алкохолът е най-малкият проблем.

# 21
  • Мнения: 5 103
Аз си мисля, че забраненото е по-сладко, още по зле е на 18 да е като отвързано едно дете, което не е било пускано като по малко по заведения от родителите си.
Нима през деня и около у-ще нямат достъп до дрога, цигари, алкохол, мъже?

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
Да, бе, Мирела.... По тая логика дай да ги оставим да си правят каквото искат Sick. И никакви забрани, че забраненият плод е най-сладък Naughty. И що да не ги научим да пият и пушат... Поне да е под наш "контрол" . Да знаем количеството, марката....
Разбира се, че не е нормално 14 годишни да ходят по нощните клубове и то на нещо, започващо от 21 - 22 ч. Концерти да - в зала, в нормален час. И аз съм ходила на концерти на Епизод и Ахат, ама са ги правили в зала Универсиада и то явно по по човешки часове, защото докато не стнах студентка, имах вечерен час /22.30 ч./ И не се чувствам ощетена, нито ненаживяла се, нито е било голям проблем за приятелите и гаджетата им.
Аз си мисля, че забраненото е по-сладко, още по зле е на 18 да е като отвързано едно дете, което не е било пускано като по малко по заведения от родителите си Shocked.
Не знаех, че заведенията са за деца... Мислех, че за тях си има кина, клубове, спортни зали, детски дискотеки.... За да пусна дъщеря си в нощен клуб, ще трябва да е не само на повече години, но и да съм сигурно, че е изградила стойностна ценностна система. На 14 години са молко тези, които имат. Или поне най-малкото нямат житейски опит и лесно могат да бъдат подмамени и заблудени. Не искам да абсолютизирам - ако събитието е толкова важно, компанията сигурна и т.н. бих направила изключение. Но изключение - не смятам, че детето ми има какво чак толкова да види и научи по нощните клубове. Много се надявам да има други интереси и мераци.
Ия, браво! Явно добре си възпитала сина си! Нима намирате за нормално едно дете да се срамува от родителите си /в каквато и да е ситуация/, щото аз не. И ако е така, явно нещо във възпитанието му куца.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 146
То не се срамува от родителите си. А от това, че ако майка му дойде с него на концерт ще му се подиграват, че е мамино синче.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Тогава просто не ходи никъде и точка. Ако от 14-годишни ще ми се мъкнат по нощни клубове, а като продължение в един момент ще дойдат и сексуалните закачки и действия, то просто ще си стои вкъщи. Когато трябва да се избира межу опазване на живота на детето и разбирателството в семейството, предпочитам да се изпокараме, но всички да са живи и издрави. Ако не можем с 14-годишни да се оправим как ще я караме докато завършат гимназия?

# 25
  • Мнения: 170
Вижте, всеки от нас е прав и има гледна точка, съобразена със своя социален опит. Това, заради което повдигнах темата е по-скоро обществения и институционален контрол. Да, всеки възпитава детето си в семейството, но обществата също има огромна роля в това, който и каквото ще да казва. Ние сме социални животни и се оформяме в обществената среда.
Та, мисълта ми е, че колкото и да се говори вкъщи, децата ни излизат от дома и живеят и сред околните и се влияят от тях. Защо в клубовете и заведенията пускат деца???? Защо забраната да не се сервира алкохол на непълнолетни не се спазва? Защо тези хора печелят на гърба на подрастващите, сервирайки им на всичкото отгоре некачествен и долнопробен алкохол? Защо организират концерти на тийнейджърски групи след 10 вечерта? И няма ли кой да ги санкционира? Малко понатрупах риторични въпроси, аа много се възмущавам от тези неща. Моята дъщеря харесва една от тези групи - тя иначе няма желание да ходи по заведения. Ако концертът им беше организиран в 5 след обед, пак щеше да отиде и нямаше да имаме този проблем с късния час. Ама собствениците на клубовете го организират съвсем съзнателно толкова късно, за да печелят и от други неща, а не само от билети...

# 26
  • Мнения: 19 473
Ия, не желая да влизам в спорове за нещо, което не ми е до главата още  Naughty Не приемам този метод за себе си и това е.
Именно, като гледах снимката предположих,че този проблем "не ти е до главата" още. Не го възприемай като заяждане в никакъв случай! Но когато и ти бъдеш изправена пред дилемата дали да си пуснеш детето посред нощ незнайно къде и незнайно с кого, тогава уверявам те ще бъде различно.

# 27
  • София
  • Мнения: 749

Ия, браво! Явно добре си възпитала сина си! Нима намирате за нормално едно дете да се срамува от родителите си /в каквато и да е ситуация/, щото аз не. И ако е така, явно нещо във възпитанието му куца.

Все пак на Ия сина й е на 11 Stop . Съмнявам се, че като стане на 14-а5 ще продължи да ходи с майка си...
Съдя по моята дъщеря (Скоро ще стане на 14). До преди година ходеше с нас, сега обаче иска с приятелки. И това е нормално. Изобщо не правя драми. Но я пускам на кино, разходка, по магазините, цирк, рожденни дни, ледена пързалка и т.н. На концерта на Риана също я пуснах (защото тогава слушаше много Риана, а и тя едва ли щеше да дойде пак) - сами отидоха, но родител ги прибра.  Но дискотеки ?! - Отговорът ми е "НЕ! Ще ти дойде времето". Вечер я искам: стъмни ли се - вкъщи. Зимата по-рано, лятото по-късно. Детето така е свикнало. Не й е приятно, когато приятелките й ходят на дискотека по нощите, а аз нея не я пускам, но го приема с разбиране и без истерии.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако все повече родители се вземат в ръце и не пускат децата си по кръчмите ще стане и по-трудно на тийновете да се оправдават с думите "всички го правят, само аз съм изолиран". Пак връщаме топката в родителите.

# 29
  • Мнения: 25 568
А ако някой се стресне да проверява как се спазва законът за недопускане на непълнолетни по кръчмите и невъзможността им да пият публично (плюс съответните наказания), родителите ще бъдат много облекчени в борбата си с тийнейджърските мераци.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт