Овесени ядки?

  • 780
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 298
Момичета, как да приготвям овесените ядки? Аз не ям и не знам как да ги давам на бебка  Thinking

# 1
  • Мнения: 7 106
Аз ги приготвям така :
-слагам на котлона да кипне 200 мл. вода и в момента на завирането добавям 2 с.л. овесени ядки (от фините), размешвам и махам от котлона. Захлупвам ги да се задушат и омекнат за около 15 минутки и като изтинат добавям 2-3 мерителни лъжички ад.мляко и някакъв пасиран плод. Другият начин е подправени със сирене и масло. И двата начина много ги умажаваме с Евка Wink
Ти като ги направиш и поекспериментираш 2-3 пъти сама ще прецениш как най-много се харесват на Али.

# 2
  • Мнения: 5 713
И аз правя като Shali, засега само за себе си Wink

# 3
  • Мнения: 3 042
Аз ги приготвям в микровълновата за минута и половина. Използвам фините ов. ядки на Фамилия Никола. На тях има упътване как и колко се кипват. После добавям масло и сирене. Накрая добавям и лъжица пшеничен зародиш. Яде ги сладко-сладко.

# 4
  • Мнения: 3 927
Аз пак да си напиша за моите любими немски ов. ядки на BRUEGGEN - намират се в Метро. Заливам 5-6 л. от ад. мляко с около 200 мл. вода и ги кипвам в микровелето за 2 мин на 600 вата. Похлупвам и задушавам.
Ядем ги с:
- намачкан банан
- настъргана ябълка
- само с масло
- с масло и сирене
- с извара
- с 2-3 ч.л. кисело мляко (много вкусно, нищо че звучи странно)

# 5
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Taneto
- с 2-3 ч.л. кисело мляко (много вкусно, нищо че звучи странно)


Тези немските и аз ги ползвам и наистина са много хубави. По-фини са от фините на фамилия Никола Grinning

А с кисело мляко никак не звучи странно даже, аз за мен си ги приготвям точно накиснати с кисело мляко, но на Ева не съм давала, защото се изприщи от него и ще и го въведа малко по-нататък. Та който дава вече кисело мляко да пробва и така - вкусно е Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 10 298
Момичета благодаря за отговорите, днес направих на Али 1ч.л. в микровелето за по-лесно и после ги смесих с адаптирано мляко и пюренце...
Тане, а защо кипваш адаптираното мляко, нали не трябва да се забърква с мляко по-топло от 50С, губело си някакви ценни свойства... аз ги смесих със студено пюре и после добавих мляко...

# 7
  • Мнения: 779
А аз колкото и да ги варя все остават някакви твърди люспички и Анди се дави от тях . При вас каква консистенция се получава?Пасирах ги , но пак не става. А иначе са много вкусни и съм сигурна, че ще си ги хапва с кеф.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 952
И от мен един глас за немските овесени ядки на BRUEGGEN - на мен са ми по-вкусни от всички други, които съм опитвала. Ако детето още не дъвче добре ядките може предварително да се посмелят лекичко и пак да се приготвят по същия начин. Това е горе-долу т.нар. поридж - сега обръщам внимание колко свинско звучи  Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 10 298
О.... Али няма проблем с дъвченето  Mr. Green  омита всичко, малкото прасенце... даже май предпочита, хтаната да е на парчета за да си я дъвче с кеф.
Давам и ябълка на четвъртинки и си я гризка с удоволствие...

# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
Нека му е сладко на детето  Grinning

# 11
  • Мнения: 779
Цитат на: nad_tab
О.... Али няма проблем с дъвченето  Mr. Green  омита всичко, малкото прасенце... даже май предпочита, хтаната да е на парчета за да си я дъвче с кеф.
Давам и ябълка на четвъртинки и си я гризка с удоволствие...

 Браво на вас   Hands Clap . Ама Анди още няма ни един зъб и с дъвченето е на "Вие" Sad .

# 12
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Taneto
Заливам 5-6 л. от ад. мляко с около 200 мл. вода и ги кипвам в микровелето за 2 мин на 600 вата. Похлупвам и задушавам.


Наде, да уточня, че да няма объркване Wink
5-6 л. от ад. мляко ми е мярката за ядките. Въведох лъжичките от ад. мляко като мерна единица в моята кухня и ми е много удобно. Така меря и кус-куса, елдата, гриса - за всяко си знам колко да сложа. Да не говоря, че всички бурканчета с подправки са ми оборудвани с по една такава лъжичка Wink
Иначе никога не съм кипвала или варила ад. мляко, само го добавям сухо към съответната закуска. Ад. мляко не са вари, нали така Sign Exclamation

# 13
  • Мнения: 3 379
Аз пък ги правя точно наопаки Simple Smile Слагам 3 с.л. овесени ядки в тенджерката и ги заливам с около 120-130 мл вода. Слагам на котлона и като кипнат ги оставям за 1-2 минутки с капака да покипят, после ги дърпам от котлона и още няколко мин се задушават. Смесвам с ябълка или банан или кайсия или какъвто имам плод.

Аз самата много обичам да ги ям накиснати в кисело мляко от предната вечер Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 9 452
Аз самата обичам много овесени ядки за закуска. Simple Smile
С кисело или с прясно мляко и винаги с лъжица мед.

Радвама се сега, че и Лора я направих голям фен на овесените ядки. Тъй като не яде попара (все още), въведох овесените ядки към 8-мият месец и тя много им се радва.

Аз не ги варя, а само ги задушавам/запарвам с вряла вода.
2 суп. л. ми е мярката и слагам вряля вода, колкото да ги покрие малко повече. Захлупвам с чинийка и така 15-20 мин.
След това прибавям пасиран банан или ябълка.
Понеже кърмя преди тази закуска, не добавям мляко към тях.

Но скоро и това ще стане. Wink

Общи условия

Активация на акаунт