ВОДАТА

  • 518
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
БЕБЕТО МИ Е НА 6 МЕСЕЦА И ОТКАЗВА ДА ПИЕ ВОДА ПРИНУЖДАВАМ СЕ ДА МУ СЛАГАМ ЗАХАР ДАЛИ Е РЕДНО

# 1
  • Мнения: 864
Моята девойка я кърмя и вода изобщо не пие.Пиеше само лятото в жегите.
Ако се кърмите или давате АМ няма нужда от вода.
Захар не слагай  Peace

# 2
  • Мнения: 1 173
 да и ние сме така , на 9м почти  а не пие вода. не го и карам , като иска ще пропие.нали се кърмите , няма нужда от вода!
 захар не слагай във водата , аз така давах на каката(преди 6г, по съвет на докторката) ГРЕШКА , огромна. бебетата не могат да преработват захарта на тази възраст.
 

# 3
  • София
  • Мнения: 418
Моята дъщеря е почти на 9 месеца и също не пие вода.Пие по глътка две от време на време.За цял ден не изпива повече от 10-20гр. вода и то рядко.Мисля,че това не е проблем,защото се кърмиме по 5 пъти на ден и това е основната храна за нея.Мисля,че щом не иска не е нужно да я насилвам.Просто предлагам често,а тя ще пие колкото и когато иска.
Не слагай захар във водата.Бебетата не могат да я обработват,а и така рискуваш да не пропие скоро вода без захар,защото няма да и е вкусна.Не се тревожи!Всичко е нормално.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 252
Синът ми пропи вода в 11м. След като започнах захранването му предлагах, но не му хареса вкуса и отказваше да пие. След още няколко месеца му предложих и чай. И двете БЕЗ ЗАХАР. Моят съвет е да не насилваш детето да пие вода - когато му дойде времето ще пропие.
Не напразно казват, че захарта е бяла отрова - аз лично избягвам да я давам.
Щом пишеш тук предполагам ,че кърмиш - така че проблем с течностите детето ти няма - набавя си всичко необходимо с кърменето.
 Peace

# 5
  • Мнения: 43
ако му даваш чешмяна- тя е отвратителна като се превари на вкус.
захар по-добре не му слагай,по-хубава и сладка на вкус е изворната вода  Peace

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Захар не му слагай. Ако има нужда ще пие вода. Явно не изпитва нужда да пие вода.

# 7
  • Мнения: 63
И моето бебе не иска вода. Започна това да ме притеснява, защото намалих кърменията - понякога 4, понякога 3, а днес 2...много дълга разходка. В момента, в който доближа биберона на шишето до устните му, започва да си играе с нея и да я ближе. Не знае какво е предназначението й. Смятам да опитам да му дам вода с лъжичка!

Общи условия

Активация на акаунт