Пак за това кисело мляко!

  • 958
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 040
Мами, искам да ви задам няколко въпроса: значи детето отказва адаптираното мляко и само като види шишето и започва едно опъване назад, бутане на шишето с ръчичка, мрънкане и какво ли не, само да не й дам. Всички останали шишета тя самата си ги взема, но мляко щом е....
Затова мисля да почна с кис. мляко, макар че може да е рано. Вчера й дадох 3 лъж. кис. мляко и що годе й хареса, ако мога да определя от тия лъжички. Сега дадох последното от кутията и отивам да купя нова, ще я пробвам по какъвто и да е  начин да го пие поне още няколко месеца. Може вчера да не й се е пило, сега си го изпи, но все пак като почнем с него, когато и да стане това, кажете ми: Как се почва с него, малко ли се прави първия път, разредено ли с вода и ако ДА в какво съотношение, захар слага ли се, като отворя една кофичка, ако не я изпие през деня (все пак сме на мляко сутрин рано и последните 2 вечер, към 18 - 19ч и към 21 - 22ч) на другия ден нова ли да отворя за нея и как да го разбивам за да минава по лесно през дупките на шишето, абе общо взето кажете ми всичко което мислите че е нужно по тоя въпрос. Аз отивам за нова кутия НАН, сега се сетих, да не би да е от НАН-а, това на мен ми е с отвратителен вкус от как сме го почнали, питах докторката на няколко пъти да го сменим с друга марка, че разбрах че някои са доста по- вкусни, а тя като се е хванала за тоя НАН, та НАН. Да взема ли да я пробвам с друга марка, може ли от смяната на марките да стане нещо. По принцип до сега, дано и занапред да е така, госпожицата няма алергии, нито пък ние с баща й, но все пак ако сменя марката има ли риск .... Оф, ще ми се да ви питам още много неща, ама стана доста объркано, както между впрочем и аз съм в момента, хем така хем така, ще ми се само на адапт. , но няма да я държа гладна все пак ....

Това е!

# 1
  • Мнения: 2 040
Пак съм аз, сега от долната тема разбрах, че имало периоди, които бебетата може да отказват млякото, може и ние да караме такъв период, макар че само вчера ми го отказа. Я да тръгвам да купувам нова кутия, все пак сега ми изпи 180мл, може да си е било за вчера.
Но все някога ще го почнем това мляко, та въпросите ми за него, са все още в сила  Laughing

# 2
  • Мнения: 5 239
Преди да започнеш с киселото мляко смени адаптираното,може на бебка в действителност да не и харесва.Провери да не би пък и дупката на шишето да е малка и това допълнително да я изнервя.Има толкова много млека на пазара че все някое ще и допадне.Една позната от 4-я месец на синът си даваше кисело мляко,но през това време сменяше и адаптирани млека,докато попадна на подходящото,ела да го видиш сега как яде  Wink

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Пробвай пак с НАН или друго адаптирано мляко и 4ак след това с кисело, ако не иска адаптираните. Може и и от зъбките няколки дни да не ти е пила млякото, а след това да няма проблеми. Успех и дано запо4не отново да си пийва млекцето !

# 4
  • Монреал
  • Мнения: 631
Сестра ми е хранена с кисело мляко от 28 си ден. Говоря за далечната 1970 г.,когато на пазара не е имало никакъв избор от млека и всяка родилка, която не е имала кърма се е оправяла както може. Все пак няма да държат бебетата гладни, я... Laughing

# 5
  • Мнения: 418
Ирена, имах такъв проблем.Смених три марки Фризолак,НАН и Нутрилон.После смених и биберона с по - мек с 3 позиции.През времето докато и открия млякото и давах и кисело,но и него не винаги го харесваше.Накрая от форума прочетох,че Милумил е за по капризни деца и им било по-вкусно.Така след 3 месеца мъки пропи адаптирано мляко.Но щом вече сте пили 180мл добре.Може да е било нещо моментно.

# 6
Здравеите,

Ние около 1-2 имахме проблем с храненето това стана когато минахме от кърма на адаптирано Най - накрая се стигна до положение, хранене само в заспало състояние, сменихме почти всички млека, когато започнах да давем Милумил нещатаа се нормализираха малко Сега се храни с НАН2 понякога яде будна понякога в сънено състояние На 7 месеца сме, но мен ме е страх да давам кисело мяко

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
Имахме подобен проблем с отказа на мляко. По съвет на педиатърката й спрях млякото за 1 седмица. Замествах го с кашички, с банан и авокадо с мляко, с незнам и аз още какво, но една седмица изобщо не й предлагах млякото в шише и после пак - пропи го на ново.

Сега също има моменти, в които отказва млякото за няколко дни - пие по 30-40 грама и неще. После пак си пие.

Ние от няколко дни имаме обратния проблем - Дариа отказва всичко друго - само мляко иска. #Puppy dog

# 8
  • Sofiа
  • Мнения: 3 235
Бобо вече е изцчло на твърда храна, като се опитвам да пробутвам мляко тук-там (преди време го отказа, но сега пак пропи). Пие Омнео 2 и въпреки, че вече е на година и месец продължавам с него. Вечер преди лягане пие по 150 мл мляко, като е вечерял час преди това зеленчукова манджа, пробутвам му го и сутрин по формата на мляко с бисквити, грис или овечени ядки и му правя кремчета за следобедна закуска с него. На обяд яде само манджа с месо. Ще продължавам да го храня така, докато не откаже да го пие, а след това ще му мисля.

Общи условия

Активация на акаунт