"Докато бях в Ада, си мислех,...

  • 1 993
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 783
...че съм в Рая, защото го споделях с добър приятел." Това са думи на герой от книгата "Любовниците"  на Морис Уест. Какви мисли предизвикват у вас?

# 1
  • Мнения: 516
Би могло да се разтълкува съвсем първосигнално- с  приятелите навсякъде е хубаво. Трудностите не се усещат, когато са споделени и т.н.
Би могло да се разтълкува и така: Пристрастията ми затъмняват здравия разум и губя представа за това, къде съм, какъв съм и какво правя.
Всичко е въпрос на гледна точка и времево разстояние от събитието.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 783
Възможно ли е да прекараш целия си живот с един човек и чак след загубата му да осъзнаеш, че си бил в Ада. Провокирана съм за тези разсъждения...

# 3
  • Мнения: 17 407
 Да, възможно е.

# 4
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Мислех си, че съм в Рая, защото го споделях с добър приятел, а съм бил в Ада.
Докато съм бил в Ада, съм останал с впечатлението, че съм в Рая, защото го споделях с добър приятел.

сигурно има и други начини да се перифразира.

# 5
  • Мнения: 2 018
Поразкажи малко от тази книга... или по-скоро малко повече инфо за героя  Peace

За мен, така изречените думи са безсмислени.

# 6
  • Мнения: 631
Много смисъл има в това.....докато си в ада не осъзнаваш какво е рай и обратното.
Междудругото Морис Уест е интересен автор - последно прочетох "Жонгльорът" от него и направо ме изупи с простотата на израза си и невероятно елементарното обяснение на нещата

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Опитвам се да си спомня хареса ли ми Морис Уест, или не. Щом не мога да си спомня, значи не ме е впечатлил твърде.
Аз съм прост човек. За мен нещата са прости и ясни. Смятам, че няма начин да объркам ада с рая. Поне досега не ми се е случвало. В едното има облаци и арфи, в другото вриш в катран и те бодат разни рогати. Може нещата да станат малко по-поносими в добра компания, ма чак пък толкова да се заблудиш... Mr. Green

# 8
А що е ад и що е рай??? За едни рая е ад,за други обратното!!!!!

# 9
  • Мнения: 3 423
Може би са се надрусали.
Даже май най-вероятно.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 783
Честно казано, аз също нямам ясен отговор, хареса ли ми книгата, или не. Но тези думи ми се запечатаха и днес просто изплуваха.
Лисо, по спомен имаше и такива моменти конкретно.

# 11
  • Мнения: 17 407
Стига, бе, на мен адът ми се е струвал рай. Не съм се друсала все още.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 392
О, да.
Аз съм била там. В Ада.
И с Дявола съм танцувала на пълнолуние.
Винаги ценя добрата компания.
И пак бих тръгнала натам, добре придружена, разбира се.
Изобщо споделям принципа, че една дама е по-добре да бъде сама, отколкото зле придружена.

# 13
  • Мнения: 335

"Докато бях в Ада, си мислех,..
...че съм в Рая, защото го споделях с добър приятел." ...

То и у форума е така.
Много хора не са наясно нито къде се намират, нито с кого споделят...

А важното всъщност е - защо го правят.

# 14
  • Мнения: 3 423
Лисо, по спомен имаше и такива моменти конкретно.
Много ясно. Иначе няма как да ти е гот.

# 15
  • Мнения: 118
Това звучи като: " Вярвам, Господи ,помогни на моето безверие!"
Бая мисли навява...

# 16
  • Мнения: 2 792
 Това, което си сега и което чувстваш и преживяваш, никога не може да бъде и не е утре, това което чувстваш и преживяваш утре, никога не е това, което е било сега. Съжалявам, че не мога да се изразя по обяснително, но така го разбирам.

# 17
  • Мнения: 2 401
Може би са се надрусали.
Даже май най-вероятно.

Нещо подобно щях да напиша и аз, ама се отказах.  Както и да е, не мога да открия друг смисъл.

# 18
  • Мнения: 1 080
Много хвърковато ми се струва .

# 19
  • Мнения: 822
Ако бях по-черногледа бих казала,че адът е тук,на земята...Но аз не съм...
Без контекст приемам първосигналния вариант на тълкуване (по Флор),който бих трансформирала така:
Докато бях в Рая,си мислех,че съм в Ада,...защото бях сам и нямаше с кого да го споделя...

# 20
  • Мнения: 335
Възможно ли е да прекараш целия си живот с един човек и чак след загубата му да осъзнаеш, че си бил в Ада...

Може да не е било точно "ад".
Но да ти е минавал животът в "пропуснати ползи" пак не е да си бил в рая  Laughing

Справка: "Войната на семейство Роуз".

При тях адът настъпи, когато мацката реши да мисли по твоя начин.
Обадиха й се по телефона за "инфаркта" на мъжа й.
Тя беше шокирана от мисълта, че го губи.
Но не можа по някаква причина да се втурне на мига към болницата. Изостана от инерцията на "текущия й рай" и спечели няколко секунди на страничен наблюдател, извън въртележката на ежедневието си.
Застана така "отстрани" на живота си, погледна го, почувства го как е и в обратната ситуация - ако мъжът й го няма завинаги и й хареса повече - нещо като "рай"  Laughing
Но мъжът й все пак се върна жив и здрав.

Е, тогава настъпи адът...

ПП Естествено, че аз бях за Майкъл Дъглас (и кучето) по време на войната  Laughing

# 21
  • Мнения: 3 423
Ако бях по-черногледа бих казала,че адът е тук,на земята...
Другарката Колийн Макълоу го е изрекла
преди доста години в култовия си, но пък
и мъдър труд "Птиците умират сами". И е
добавила, че, цитирам по памет, "минаваме
през ада именно като живеем." Не е ли мъдра.

# 22
  • Мнения: 1 080
Дали няма да се окаже ,че ако съм бил щастлив то е било само преди да се родя или след смъртта ми "

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
при цялата ми вяра, има ли ад и рай? Кой може да каже? Ако беше тъй лесно, Господ би ни разрешил да се срещанем с някой, "дошъл" си от тези места... ама не е...
Та има ли?
При това положение се доверявам само на преживяното тук и сега. И смело казвам, да

, "минаваме
през ада именно като живеем
." .

лисе, бих казала - твърде мъдра е таз жена. В книгата има още хиляди мъдри думи.

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
този да не е  някой дявол

Общи условия

Активация на акаунт