Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Перник, и понякога Милано

Мойто бебе е ба 2 седници и половина, роди се 2-3 седмици преди термин, но с ниско тегло 2200 г. И сега като сме в къщи, купихме и кантарче, за да го меря. Понеже основния ни проблем след раждането беше храненето и качването на тегло. Гледам да не се вманиачавам, но някак си не се удържах да не купя кантар.
И искам да попитам и други мами, които в началото са следили теглото на бебетата си в къщи, по кое време на деня е най-удачно това да се прави? Ясно е, че е желателно да е поне 2 часа след хранене, и да е по едно и също време на деня.
Цитирай

Бургас

Не съм мерила. Но в болницат ги мерят сутрин преди ядене. Но всичко е много относително, общо взето зависи кога бебчето е акало.
Цитирай

В болницата ги мереха сутрин след ядене.
Важното е да е по едно и също време независимо по кое време на деня. Мерят се съвсем голички.
Но аз не виждам смисъл от това, излишни притеснения и психясване буквално.
Цитирай

София,

По принцип в болниците ги мерят сутрен рано преди първото хранене. Аз също се принудих да си купя кантарче, защото не можех да преценя колко кърма изпиваше и я мерех постоянно за ад знам колко е изяла и колко трябва още да и дам от шишето. А си ямерех сутрин като се събуди и като я преобличам за през деня и иправя тоалет и масаж и т.н. и тогава я мерех. Сега пък я меря вечер преди къпане, защото тя ака няколко пъти на ден. Да ти кажа честно няма значение ти си реши кога да я мериш стига на теб да ти е удобно, но трябва да го правиш всеки ден горе долу по едно и също време. И не се стряскай много ако уединия ден кантара покаже повече, единия ден по малко. Мойта например много трудно качваше и това много ме тревожеше и сега сме така, кантарът не помръдва по 5 - 6 дни. Успех Hug
А и още нещо можеш да се представиш в нашите темички и да четеш и да споделяш какво те тревожи, ние се опитваме да вдъхнем кураж на всеки на когото му предстои да извърви този труден път и да помогнем с каквото можем.
Цитирай

София,

Извинавам се за допуснатите грешки, ама пиша бързо, а с тези дебели пръсти понякога натискам по два клавиша,   явно съм забравила да го проверя преди да го отпечатам, че трябваше да приспя мъника.  Stop
Цитирай
аз също съм вманиачена на тема килограми на детето.купихме кантарче и се мерим вечер преди къпане. качваме по 80 грама на седмица и това ме притеснява. но доки казва че щом детето е добре няма проблем. беба има операции на корема и хапва по малко, родена е месец преди термина и наддава по 350-370 грама на месец. храним се само с кърма. според вас трябва ли да се притеснявам? newsm12 
Цитирай

София,

аз също съм вманиачена на тема килограми на детето.купихме кантарче и се мерим вечер преди къпане. качваме по 80 грама на седмица и това ме притеснява. но доки казва че щом детето е добре няма проблем. беба има операции на корема и хапва по малко, родена е месец преди термина и наддава по 350-370 грама на месец. храним се само с кърма. според вас трябва ли да се притеснявам? newsm12 
Щом наддавате няма страшно значи сте добре, не се тревожи! Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.