АВГУСТовските мъничета се крият в най-щастливите момичета

  • 10 789
  • 269
  •   1
Отговори
# 30
Здравейте момичета!
  Steli_Meli, аз нямам такива проблеми  , но ти съчувствам.Стискам палци да се оправяш по скоро от това неразположение!
  Cveti_Ivanova  за БХС  само да до уточня,  че максимум три дена важи резултата  от УЗИ ,не се записва час предварително и работното им време е от 10 до 14 4аса.
 Мissto за болките и аз ги имам от време на време,но не им обръщам внимание,май се появяват по често като спя по корем,гледам да го избягвам, но се случва понякога.
Аз вече не мога да си намеря място как да спя по удобно, от сега по цяла нощ се въртя и намествам и все ми е неудобно,не знам как ще я карам като наедрея,вие има те  ли го този проблем?
 За сега това е от мен,пожелавам ви приятна седмица изпълнена с много положителни емоции!

# 31
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 408
Здравейте момичета, хайде и аз да се разпиша, че нещо ме нямаше три дни и сега виждам хубавата темичка. Деси , това за щастливите момичета много ми хареса. И аз съм от тях. След две години и половина мъки да забременея за втори път и след една неуспешна инсеминация, ето ми вече във вашаите редици. Ама той господ си знае работата. Пожелавам на всички августовски майчета само положителни емоции.

Иренка исках да те питам дали можеш да ми обясниш по-подробно за феталната морфология и в коя седмица е зобре да се прави. Аз съм от Бургас и сигурно ще ходя до София та затова питам.

# 32
  • Мнения: 11
здравейте, августовски мами!
аз да ви разкажа за една по пресна информация...днес се записах за фетална морфология при д-р Марков..то много натоварено се оказа Shocked..имам час чак за 19 март. като се има напредвид, че на 24 март тръгваме на много дълъг и презокеански път се надявам всичко с моето мъниче да бъде наред Praynig
тъй като съм пропуснала ФМ в 11-13 г.с. за нухалната транслуценсия (поради незнание  Sad) продължавам с другите изследвания. прочетох някъде из форума, че преди ФМ д-р Марков искал да види резултатите от БХС?! това сигурно ли е? аз другата седмица съм при моята гинеколожка и ще я питам дали да правя това изследване...
да чукна на дърво всичко се развива нормално, коремчето ми расте и аз като вас съм вече +5кг  Crazy...да ви кажа, хич не ми се яде сладко, нито шоколад, нито бонбон, торти и всякакви други вкусотии, за които си умирах преди Mr. Green...та по бабешките съвети се надявам на едно сладко, малко и здраво момченце Heart Eyes
леко бременеене на всички и само позитивни и здравословни мисли Laughing

# 33
nadin13, аз като си записвах час за ФМ(моята ще е една ФМ в 20 седмица ) пак при Марков,  без да ме пита за оплаквания или за години,направо ми каза,че не е задължително, но е хубаво да се направи и БХС.И ако си направя да нося резултата  от изследването като ходя за ФМ.

# 34
  • Мнения: 702
Аз току що се връщам от моя лекар изслеванията са ми добри чакам само този секрет,оказа се,че резултат ще е готов в края на седмицата.
Така като чета май само аз и Деси не сме качили все още аз съм свалила 1кг, преди бях 60,а сега съм 59,но това хич не ме притеснява защото и с Ивайла беше същото и започнах да качвам чак към 5м,като гледам и този път ще е така!
Мното се радвам на тези които са разбрали пола,и аз да не остана по назад Laughing питах но ми каза,че ще ми каже в 6м,защото тогава се виждало най добре,така,че ще си почакам до тогава!
Да видим дали ще се окаже вярно предчуствието ми пак за розови гащички Simple Smile

# 35
  • Мнения: 92

Да видим дали ще се окаже вярно предчуствието ми пак за розови гащички Simple Smile

Утре съм на преглед и аз ,та това чакам имам същото предчувствие!Мъжо се точи за пишок ама не ми се вярва Mr. Green

# 36
  • Мнения: 235
Ето нещо, което ми се стори интересно в днешния брой на Дневник.

Предполагам, че на всички софийски бъдещи мами ще им бъде от полза това инфо:
http://dnevnik.bg/show/?storyid=457689

# 37
  • Мнения: 225
Мика, много ти благодаря. Чудесна информация е това. Аз самата съм много възмутена и дори
днес писах в една тема тук във форума относно Токуда специално, нещо ми е мътна индия.
Ако не си ходила на консултации там, трудно ще стане да родиш в тази болница, щото няма места. Ако избереш екип плащаш 800 лв. за нормално раждане, в същото време ако не избереш не плащаш абсолютно нищо защото работят със здравната каса. НО ПЪК ИЗБОРЪТ НА ЕКИП БИЛ ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН, защото по този начин си осигуряваш дадения лекар и си сигурна, че той ще е на разположение в момента на раждането. Което моментално илиминира БЕЗПЛАТНОТО раждане.
Значи какво, трябва да ходя на ЖК там, за да мога и да съм сигурна, че като искам да родя там, ще родя там. Четох, че да отидеш ей така в тази болница с родова дейност, без да си ходила на ЖК и без да имаш избран екип, едва ли не ще те върнат, защото не си ходил при тях преди това и ще ти кажат при това положение, задъжително че няма места (това са мнения на мами от форума), които са се обаждали да разпитват в самата болница.  #Crazy newsm78Незнам дали разбрахте нещо от написаното, но и аз също нищо не разбирам.
Така че, Шейново, МД, Т.К., Токуда или т.н. плащаш си осигурен, неосигурен и толкоз и то януари едно, март друго, нямам нищо против, но и да ги няма темите като скоро пуснатата в Майки (бъдещи и настойщи) за безумието в една болница (няма да казвам коя е ), който иска да иде да прочете.
За какво всъщност плащаме здравни осигуровки всеки месец като накрая си плащаш като поп и то суми по 1000 лв. при минимална заплата 220.
Сега някой ще ми каже, като не искаш в частна иди в държавна, но и там за да си спокойна за себе си и бебето, трябва да дадеш поне около 500 лв. нали (за избор на този или онзи) и то това спокойствие ексик да ти е в повечето случай.

# 38
  • Мнения: 31
здравеите момичета днес бях на преглед бебо е порасъл доста но и корема ми е порасъл а за килцата съм +4.Това ме притеснява но съм много апетитна и не може да ограничавам яденето.Всичко ми се прияжда и все съм гладна #Crazy

# 39
  • Мнения: 1 266
Здравейте Simple Smile
Гледам, че сте се загрижили за мене, много мило Simple Smile   bouquet
Аз нещо си изпуснах нервите миналата седмица (имах дивно много работа) и се ядосах, че ми е писнало от разговори за кореми, мазила, ехографии, витамини, ФМ, БХС и к'во ли не Simple Smile
Не бях планирала да се покривам за толкова много време, ама като спрях клубовете и като настана едно спокойствие... а те спокойствието е много заразително... и така, от ден на ден... Simple Smile
В петък докторът беше в отпуска, аз се опитах да помоля една колежка само да го видим бебето, ама тя каза, че било много малко за нейния апарат, и си останах за днеска.
Днес е 12с3д - 10 см, 28 г. - гигантче Wink върви с няколко дни напред.
Ама аз нали съм шматка и бях разбрала, че е 128 г. и като се прибрах, започна едно ровене и сравняване по таблици, та по пътя на логиката установих, че сигурно трябва да са 28, все пак Simple Smile
Иначе съм качила снимка на ехографията, като си я гледам и ме напушва смях, изглежда ми огромна главата.
Съжалявам, че съм ви разтревожила, друг път като зачезвам, ще се обаждам Simple Smile Понякога ей така пауза от разни мисли много добре идва.
Много се надявам всички да сте добре... аз да ида да поспинкам, що ли... Wink

А, да, да се похваля Simple Smile въпреки преференциалното ядене на шоколадови изделия, съм само +3 кг, а толкова бях и на консултацията през януари, така че съм много доволна. Пастички на воля  Mr. Green И да не завиждате, ей Simple Smile Аз от пубертета си мъкнех едни килограми в повече, едва напоследък успях да ги сваля и да си стабилизирам метаболизма, та сега се радвам, че тялото ми се държи прилично Simple Smile

До скоро Simple Smile Усмихвайте се повече. Мисленето вреди на вашето здраве и на здравето на вашите мъже Wink

# 40
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Здравейте мами,

И аз да ви се изжалвам, днес се опитах да се запиша за нухална транслуценция при Марков, но графикът му се оказа много натоварен и първият възможен час е за 24 Март!!!!!А нухалната транслуценция се прави между 11 и 14 г.с, а аз тогава ще съм края на 19г.с. и се отказах от това изследване. Взех си час от сега за фетална морфология при него в 20 г.с. на 1 Април.
Така че, мами, ако някой държи да се гледа при този доктор, трябва от сега да си запише час.
Иначе аз предната бременносто си направих ФМ при Мазнейкова и бях много доволна, но чувам добри отзиви за Марков и този път ще пробвам при него.

Приятна вечер на всички  Grinning

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 17:03 от mama_galka

# 41
  • Мнения: 955
Здравейте момичета и от мен в новата тема.
mama galka23 и аз  не съм качила все още килограми бях и все още съм 53. Очаквах да напълнея, защото си хапвам доста без да се ограничавам, но може би ще наваксам следващите месеци, едва ли ще ми се размине Wink
На мен доккторката ми даде болничен за 35 дена и не ми дава да ходя на работа въпреки, че се чувствам добре Sad А аз не издържам вече в къщи като знам колко работа ме чака. Не ме разбирайте погрешно, за мен по-важно от бебето няма за момента, просто ми е кофти, че колегите трябва да ми вършат работата...Май много взех да се оплаквам, но седяне в къщи взех да откачам #Crazy
Вчера влизах в сайта на една клиника в Ст.Загора - Ниамед мисля, че се казваше. Пратих запитване относно феталната  морфология, но все още не съм получила отговор. Някои има ли впечатление от тази клиника?
steis аз също спя много неспокойно вечер. Веднъж да стана да пишкам и  после два часа се въртя. Ама то моето е по-скоро от нерви май. newsm78
Лека вечер на всички!
 

# 42
  • Мнения: 235
Котката Марта, радвам се, че си добре. Simple Smile

.... и се ядосах, че ми е писнало от разговори за кореми, мазила, ехографии, витамини, ФМ, БХС и к'во ли не Simple Smile

И аз така се чувствам от няколко дни. Peace
Имам чувството, че тотално затъпявам от толкова много информация и от предъвкане на едни и същи теми.  Close
Вече моля всички около мен да престанат да ми говорят за тези неща, а да вземат и да включат в репертоара и малко по-различни сюжети.

По този повод днес си поръчах един куп книги, които нямат нищо общо с бременността.
Трябва ми малко интелектуална храна и разнообразие. А усещам, че и на съпругът ми също!

# 43
  • Мнения: 104
Здравейте, 3 дни нямахме нет и направо пощурях.При мен кървенето вече 2 дни е спряло, надявам се всичко да е наред за напред. Иначе АГ педположи, че е от много ниско разположена плацента.Момичета,на вас вие ли ви се свят, аз съм като пияна, да не говорим, че понякога имам чувството, че ще се задуша от недостиг на въздух и само се прозявам, дали това може да навреди на бебето.

Вчера разглеждахме снимки с малката, тя посочи една снимка и каза-мама бременна, засмях се и казах-да Руми беше вътре преди да се роди. Отговорът беше-мамо ти да не си ме изяла.  ThinkingИначе смятам да и съобщим за братче или сестриче чак през последните 2 месеца.

# 44
  • Мнения: 702
Мевиние на малката вече и казахме,но явно като ми порасне корема повече ще разбере,мъничка си е,но иначе като и кажа мама има бебе в коремчето,и тя казва и аз имам ще му давам биберона,мляко,ще го возя в количката  Laughing поне желание има!

Общи условия

Активация на акаунт