А ако киста се спука сама?

  • 28 440
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 651
При последното посещение гинеколога си "глътнах граматиката", малко неща питах и сега фантазията ми се развихри посред нощ Simple Smile.
Имам големичка киста на единия яйчник, 7 на 7, след последния мензис намаля с по 5 милиметра. Лекарката ми се въздържа за сега да ме праща на операция и предложи да пробваме с лекарства след средата на този ми цикъл. Ако не стане - под ножа. Предупреди ме и ако ме заболи много да търча в спешното. За сега оплаквания нямам освен болка при натиск и разни не силни болчици от време на време. Но според нея е нормално, защото кистата притиска матката ми.

Та какво ще стане, ако се спука, но не по време на мензис? Задължително ще ме режат, за да не получа възпаление някакво ли? И какви са тези хапчета, които евентуално ще пия? Иначе всяка седмица ще ходя на ехограф, за да наблюдават "нещото" променя ли си размера.

# 1
  • Мнения: 7 718
Лошото е, че е доста голяма. Ако се спука е възможно да предизвика кръвоизлив в кормената ти кухина и да застраши живота ти. Затова при болки, никакви болкоуспокояващи, а ведната в спешен център.
Доброто е, че намалява и има вероятност да регресира.

# 2
Кистите обикновено се пукат и няма проблем , но твоята е по- голяма така , че ако те заболи веднага отивай в спешното , а относно хапчетата най вероятно това са хормони , които според мен не трябва да предизвикат спукване на кистата , а нейното изсъхване.

# 3
  • Мнения: 1 951
На мен ми се е пукала киста и ме оперираха по спеШност. Болката няма как да я сбъркаШ, наистина боли ужасно  Confused и ако се случи отивай веднага в болница. Щом намалява и Щом те следят редовно мисля че всичко Ще е наред. Аz иzобЩо не zнаех че имам киста zаЩо не бях ходила на лекар няколко месеца, сигурно и аz можех да мина беz операция иначе... Стискам палци да се раzминеШ само с лекарства.

# 4
  • Мнения: 4 651
Мерси за разясненията   bouquet
Ха дано стане по лесния начин. Макар, че с моя Маркототевски съсмет е доста съмнително  Laughing

# 5
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Мерси за разясненията   bouquet
Ха дано стане по лесния начин. Макар, че с моя Маркототевски съсмет е доста съмнително  Laughing
Стискам палци!  Hug
При мен все ставаше по лесният начин, за това съм и оптимист.
Моите също бяха големи. 6 до 8 см. и това почти всеки месец

# 6
  • Мнения: 3 376
Принципно е възможно сама да регресира, и да се пукне едва като й намалее размерът. Честно казано за пръв път чувам, че било опасно да се пукне киста 7 см - ако говорим за фоликулярна. Знам и за по-големи кисти, които са си изчезвали без проблеми. Моята беше 5см, но регресира и в крайна сметка изчезна без дори да я усетя. f(x), късмет!  Peace

# 7
  • Мнения: 7 718
Кистата в този случай щом намалява, по всяка вероятност ще регресира. Но човек трябва да е нащрек. Имам близка, която два пъти се оперира по спешност, от спукана фоликулярна киста.

# 8
  • Мнения: 4 651
Ама аз съвсем май нищо не съм питала Simple Smile. След като ми казаха, че не прилича на тумор или шоколадова киста, вече явно не съм слушала. Само разбрах, че е тънкостенна, което май значи, че е фоликулярна.

Така и така съм почнала с въпросите....... при последния преглед на 5 ден от цикъла имах "няколко малки кисти" и на другия яйчник, но по това време това не са ли просто фоликули?

# 9
  • Мнения: 2 261
Лали,туй аз ли съм? Wink
Наистина искам да ви кажа ,че са много страшни тези кисти.
Последната ми операция е точно от такава.Да споделя и за статистиката Laughing.Болката беше като дископатия,а се оказа 10 см киста.
Умната и съвет от мен -НИКАКВИ ТЕЖКИ ФИЗИчЕСКИ НАТОВАРВАНИЯ,МНЕНИЕ НА 2 СПЕЦИАЛИСТ И ЗНАЙ ,чЕ ПРИМУЛУТ НОРА ЕДВА НЕ МЕ ДОВЪРшИ!!!!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
И аз получих доста сериозен вътрешен кръвоизлив от такава киста и бях на косъм от натравяне на организма, щото съм Гюро Михайлов ooooh!
Послушай момичетата и дано се разминеш без шев и кройка Praynig

# 11
  • Мнения: 137
И мен са ме оперирали от такава киста, също фоликулярна, но за съжаление с нея ми отстраниха яйчника и тръбата, защото бяха загинали заради кистата.

# 12
  • Мнения: 4 651
И мен са ме оперирали от такава киста, също фоликулярна, но за съжаление с нея ми отстраниха яйчника и тръбата, защото бяха загинали заради кистата.

Как така загинали заедно с кистата?

# 13
  • Мнения: 4 651
Послушай момичетата и дано се разминеш без шев и кройка Praynig

Слушам, какво да правя  Hug

Болката беше като дископатия,а се оказа 10 см киста.

Мен ме заболя нещо чак като ми казаха какво си имам, та е трудно да кажа боли ли ме, сърби ли или си внушавам  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 7 718
Валикир, нямах теб предвид, но да, ти също пострада. Cry

Цитат
Така и така съм почнала с въпросите....... при последния преглед на 5 ден от цикъла имах "няколко малки кисти" и на другия яйчник, но по това време това не са ли просто фоликули?
Трябва да провериш дали нарастват, както и следващ цикъл пак.

Общи условия

Активация на акаунт