От кога лактана био 2 ?

  • 4 160
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Здравейте, да задам един може би глупав въпрос, но не намерих нищо в нета. Синът ми е на 4 месеца и досега бяхме на НАН 1, искам да премина на лактана био и от атеката ми казаха да взема 2-ката за неговата въраст. На кутията пише след 4-ри месеца, а в таблицата за дозите са написани за 5, 6 и 7-ми месец.  Та въпроса ми е дали мога да му го давам или е рано още и да си взема лактана био 1 ?

# 1
  • Мнения: 27 524
кутията пише след 4-ри месеца, а в таблицата за дозите са написани за 5, 6 и 7-ми месец. 

Ами, след 4-ти и написано 5-ти, 6-ти и нататък е едно и също  Simple Smile 4 навършени и започнат 5-ти, еднакво е. Така е и на готовите пюрета - цифрата на етикета отговаря на навъшения месец.
Единиците са за първи, втори, трети и четвърти месец. Включително четвърти.
Двойките са за пети, шести, седми и осми. Включително осми.
И тройките  - от девети нататък.

А иначе принципно е добре бебето да остане на единицата включително до 6-ти месец и след това да премине на двойката  Peace

# 2
  • Мнения: 77
Благодаря Блонди, за бързия отговор. По принцип и аз така го тълкувам, логично е  Simple Smile Гого е с навършени 4-ри месеца и сега започва да кара 5-тия, но срешнах няколко противоречиви мнения дали да го давам, защото ние сме на границата в този период и реших да попитам  Peace

# 3
  • Мнения: 814
[..................
А иначе принципно е добре бебето да остане на единицата включително до 6-ти месец и след това да премине на двойката  Peace
И аз мисля като Блонди - по-добре е малко повечко на 1-цата. Освен това ми е правило впечатление, че на кутиите на Лактана БИО не пише до кога, а само от кога може да започне приема. Тук някъде във форума имаше и едно мнение, че към Лактана 2 е добре да се премине, когато детето е захранено и с някои други храни...
Започнете си с 1-цата, според мен, поне за известно време, пък после ще преминете нататък.
 

# 4
  • Мнения: 1 089
Категорично до 6 месец е добре да се надава адаптирано мляко (т.е. единица), а след това, със започване на захранването, може да се мине на частично адаптирано мляко за възрастта (т.е. 2-ка и по-натам 3-ка). Това намалява рисковете за възникване на алергия, а освен това млеката за новородени са по-богати на мазнини ( можеш да го видиш дори по по-жълтия им цвят), които мазнини са нужни за бързо растящия мозък на бебчо.

# 5
  • София
  • Мнения: 606
Ние минахме на Лактана Био 2 на 4 месеца и половина, както е на кутията. Не сме имали никакви проблеми.

# 6
  • Мнения: 107
Категорично до 6 месец е добре да се надава адаптирано мляко (т.е. единица), а след това, със започване на захранването, може да се мине на частично адаптирано мляко за възрастта (т.е. 2-ка и по-натам 3-ка). Това намалява рисковете за възникване на алергия, а освен това млеката за новородени са по-богати на мазнини ( можеш да го видиш дори по по-жълтия им цвят), които мазнини са нужни за бързо растящия мозък на бебчо.

 Peace
Много точно го е написала Lenyto.
Моята педиатърка ме посъветва абсолютно същото.

# 7
  • Мнения: 77
Благодаря ви момичета   bouquet Вече сме на лактана био 1  Peace

# 8
  • Мнения: 128
От когато препоръчва производителя.
Ето ти разликата между двете млека:
лактана био 1 -
Протеини (г): 11,0/1,5  
лактана био 2 -
Протеини (г): 12/1,8  
Пропорциите съответстват на нарасналата нужда от протеини и минерали на по-големите кърмачета, като съдържат необходимите количества хранителни вещества и калории.
Друга съществена разлика няма между двете млека. Според производителите бебето ти е за лактана био 2, защото те не пишат случайни цифри по кутиите.

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 02:41 от Рейвън

Общи условия

Активация на акаунт