МОЛЯ ЗА ИНФО ОТНОСНО ПОЧИВКИ ПРЕЗ НОИ за море и планина!

  • 44 348
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 199
Здравей,такава пърла информация не бяхме получавали,за което много благодаря от името на всички които започват да си блъскат главите за предстоящото лято Grinning, БЛАГОДАРЯ и ще се радваме да пишеш за настоящото, Peace Hug smile3525

# 46
Здравей оddy!
Радвам се,че съм могъл с нещо да помогна на теб и всички,желаещи да си почивате това(и не само това) лято! newsm53
Настоящето ни приключение мислим да бъде всъщност на порции-малко балкан,малко море!Но ще наблегнем на първото,понеже тази зима беше много тежка за нас! CryВ смисъл-минахме през грипни и подобни състояния,и бихме искали да се позакрепим на чист планински въздух!За сега - обмисляме варианти. newsm12
Убедени сме и имаме такава нагласа,това лято да бъде изпълнено:travel:с много положителни емоции,игри и добри спомени!....Пожелавам на всеки да си изкара супер със семейството си! newsm41 1swing smile3525.
P.S.За тези,които обичат да разглеждат снимки-от почивката ни на Люляците http://www.ime.snimka.bg/album.php?album_id=176204&view=1&photo=1,миналата година!

# 47
  • Мнения: 199
Ние отиваме сега на 2 юни -  дано да си прекараме така добре както вие !

# 48
  • Мнения: 2 531
 tati Roska видях снимките... децата близначета ли са?

# 49
Aми не newsm78 - не са близнаци!Емко е 98-а, а Радостинка-2000год. Wink
Големи душици са-нали? newsm53

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 22:45 от tati Roska

# 50
  • Мнения: 1 934
Момичета има стари теми разровете се и прочетете.
 Как да ви платят социалните когато отивате в СБР с направление по клинична пътека. Социалните плащат фактурите когато отивате не по клинична пътека а с направление за балнеолечение това направление се издава в два екземпляра. Когато се попълни от  лекуващия лекар той се носи в социалните заедно с фактурата и касовия бон. Направлението за балнеолечение за детето е достатъчно,за вас не е нужно вие се водите придружител. Когато отивате с направление и вие и детето правите процедури и двамата и обикновено се минава престоя по каса,а това означава,че няма да се изплати фактурата от социалните.
Малко е объркано но дано сте ме разбрали.
   Нищо не разбрах. Питах и джипито-не знае какво направление да ми даде. Мама Раче, не може ли да обясниш стъпка по стъпка нещата?!?

# 51
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
.............
Не ме бива много в обясненията,но..... Когато отиваш по кл. пътека отиваш с направление за хоспитализация и от социалните не ти плащат фактурата. То на практика и не плащаш почти нищо. Когато отиваш с направление за балнеолечение си взимаш фактура и тя се изплаща от социалните.

пп смени джипито с по компетентно.

# 52
  • Мнения: 1 040
тати роска много добре сте излезнали и четеримата а малките сладури да ги нацелуваш от мен силно харесах ги много сладки и невинни деца

# 53
  • Мнения: 838
Чета ви ,чета и възникват куп въпроси,ако позволите ще задам един от тях:
Дете с телк отива на санаториално лечение,искат му талон номер 7 и го получават-дотук добре.
Когато обаче отиват с фактурата за платени допълнително процедури,социалните им казват,че нямат право на прословутите 165лв,защото видите ли били с талон номер 7.
Та моят въпрос е-как се ходи на санаториум:със заплащане(което осребряват после)или със талон?

# 54
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
ми ходи се както можеш и по двата начина. когато си със заплащане отиваш само с направление за санаториално лечение или без нищо и си плащаш на място пакет или отделни процедури и нощувки. взависимост от това което предлага санаториума и какво ти е нужно.

# 55
  • Мнения: 838
  bouquet,благодаря Мама Раче

# 56
тати роска много добре сте излезнали и четеримата а малките сладури да ги нацелуваш от мен силно харесах ги много сладки и невинни деца
Сърдечно ти благодаря за комплимента,emakj!   smile3525
Бързам  newsm68-ей сегичка ще предам поздравите за Емко и Радостинка от теб!

# 57
  • Мнения: 199
Здравейте, ние бяхме на почивка на Люляците-Габрово.Много е хубаво - няма да съжалявате ако отидете.Ето малко снимки


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255131

# 58
  • Мнения: 74
Здравеате мами!Моето детенце е с ТЕЛК-80%-ИНПР/Изоставане в нервно-психическото развитие/.Зимата си счупи тазобедрената става,правихме операции,пирони и т.н.Лекарите от Пирогов,ми казаха,че трябва задължително да отиде на санаториум,заради крачето,но доколкото разбирам,чрез НОИ няма да стане.По какъв начин мога да ползвам някакво намаление?Ще съм много благодарна на всеки,който може да ми помогне с някаква информация!  bouquet

# 59
  • Русе
  • Мнения: 299
Дете с ТЕЛК,имащо право на балнеолечение.Въпроса е фактурата на чие име трябва да бъде?На детето ли?/на 16 години е/ или на майката/детето е без чужда помощ/?Да обобщим.Тръгваме на собствени разноски и на база фактура осребряват?Тук нужно ли е направление?

Общи условия

Активация на акаунт