Био плодове и зеленчуци за захранване ?

  • 5 158
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Дойде време да захраня малката със зеленчуци, а по това време няма как да си намеря домашни. Предпочитам сама да правя пюретата и питането ми е, доколко мога да разчитам, че плодовете и зеленчуците, които продават с надпис био са наистина такива и разумно ли е да ги използвам за захранване на бебка?

# 1
  • Мнения: 527
На този въпрос никой няма да може да ти отговори,защото колко са Био не се знае WinkЗа захранването съм чела,че се препоръчва да стане с готово пюре,от съображения за сигурност(нитратимстерилност и т.н.),нали уж ги тестват и са от Био продукти повечето.После можеш и ти да правиш Peace

# 2
  • Мнения: 131
Да - и аз от страх от пустите нитрати захраних с готови, но и там по етикетите внимателно чети - внимавай с Е-тата, нишестета, следи от млека и т.н. Може би месец по-късно започнах сама да й готвя, но пък със сезонни продукти...  chef

# 3
  • Мнения: 63
Ами аз вече я захраних с плодови пюрета, приготвяни от мен, но ми се искаше и зеленчуковите аз да ги правя точно заради разните Е-та , сол ,захар и др. неща които слагат в пюретата. Домашни ябълки и круши се намират, но проблемът е със зеленчуците и заради това мислех да опитам с био.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
ами освен да купуваш на Хип, те уж са био. Аз по тази причина есента си замразих няколко кутии с различни зеленчуци, от мои близки, които имат градини. От градински плодове пък направихме компоти, за да и правя кисели и да пасирам плодовете, вместо да купувам плодови пюрета. Така има голямо разнообразие от плодове и зеленчуци, които със сигурност са много по-добри от тези в магазините в момента. Живот и здраве и догодина ще постъпя така.

# 5
  • Мнения: 129
Полезна информация за био-продуктите намерих в горичка: виж http://bio.gorichka.bg/index.php?p=118&l=1
Пак там е публикувано едно проучване кои продукти на пазара изпозват подвеждащо "био" или "еко". Общо взето трябва да се гледа дали са сертифицирани.
В Хит има био-ябълки по това време. В Пикадили също има плодове и зеленчуци по принцип, но не и в този сезон. В био-гайда на списание 1 видях, че на "Парчевич" 40 има магазин "Слънце Луна" с доста неща, но не съм ходила там.

# 6
  • Мнения: 1 216
В био-гайда на списание 1 видях, че на "Парчевич" 40 има магазин "Слънце Луна" с доста неща, но не съм ходила там.

Имат щанд за плодове и зеленчуци, но никога не съм ги заглеждала. Все пазарувам друг вид продукти
Ще мина тези дни и ще дам инфо

# 7
  • Мнения: 63
Dazzle, shoshi84, благодвдаря ви много.  bouquet

# 8
# 9
  • Мнения: 219

Смятам, че най са добре продуктите от село!

# 10
  • Мнения: 961
Нали идеята на биопродуктите е точно такава, да са като тези на село!
Моята девойка хич не яде готовите пюрета и затова и готвя, за съжаление единствените биопродукти, които видях, бяха ябълките в ХИТ, но аз имам домашни. Ще ми е много полезно да разбера, къде в Сф може да се намерят!

# 11
  • Мнения: 78
в "слънце луна" на парчевич няма био плодове и зеленчуци.

# 12
  • Мнения: 902
следя с интерес темата Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 5 182
В Пикадили има био краставици 4.75лв. , био домати (не помня цената, защото не купих), био кисело мляко 1.65, био пълнозърнести спагети 500гр- 3лв. , био зехтин студено пресован 750мл. 16.75лв. Това харесах за моето 11-месечно кърмаче.
Обещаха, че скоро ще има и други освен домати и краставици.

# 14
  • Мнения: 2 132
Само да отбележа, че това че са био не значи че са като на село или по- точно тези на село на са винаги Био. За да са био едни плодове/зеленчуци трябва да отговарят на редица изисквания - почвата не е обработвана с пестициди и други препарати няколко години и т.н. А на село май повечето ползват разни препарати. Така че истинските био продукти са по-добри от тези на село  Wink

Общи условия

Активация на акаунт