Бял боб в гювеч

  • 26 209
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Пловдив
  • Мнения: 481
З а тези които обичат а пък и тези които не обичат боб също ще го харесат.Рецептата е сладната:бобът се накисва 24 часа в студена вода,следтова леко се сварява.след това се прехвърля в пръстен гювеч и ме се прибавят 2-3 глави лук една голяма глава чесън моркови нарязани на дребно и червени и чушчици на ситно нарязани,после му слагам олио и подправки7чубрица или риган или мащерка.Доливам малко водичка и слагам във фурната на 200 градуса около 2 часа.надявам се да ви хареса.Рецептата е от лелята на мъжа ми.Ако някой си я познае искрено се извинявам.  chef

# 1
  • Мнения: 27 524
Много хитро, не съм правила в гювеч, тези дни се гласях за боб, така че ще опитам по този начин. Имам шарен, родопски. Предполагам, че това няма да е проблем...  Thinking

# 2
  • Мнения: 1 440
И аз го правя по тази технология...последно сложих обаче люта чушка от буркан...Стана чудесно Peace

# 3
  • Мнения: 160
Блонди,не само че ще стане,но ще стане невероятен  Peace аз готвя само такъв боб,много го обичаме и го приготвям също в гювеч,но слагам и домати или дом.пюре.
Идеята на Нарина за лютата  чушка също е много добра,за тези които ядат люто   bouquet

# 4
  • Мнения: 27 524
Мерги, мерси  Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 553
А ако му сложите и наденичка или ребърца в гювеча , да не му е самотно на боба Joy , ще стане още по-прекрасен.  chef

# 6
  • Мнения: 3 410
Аз ако боба ми е шарен, прибавям и една шепа маслинки след като го сложа в гювеча да се запича Peace

# 7
  • Мнения: 1 089
Към всичко изброено, ако прибавите и кисели краставички става супер! А през този сезон заменям лука с праз, става доста по-ароматно. Peace

# 8
  • Мнения: 764
дали няма да стане направо в гювеча,без предварително варене,че ме мързи.В гърне става,пък то гювеча не е ли същото?

# 9
  • Мнения: 3 410
Приготвяла съм боб и по двата начина - и направо в гювеча и след предварително варене - става еднакво вкусно!

# 10
  • Мнения: 36
а колко точно малко е предварителното варене във време, и ако се сложи доматено пюре и сол няма ли да не се довари и бобеца да дрънка

# 11
  • Мнения: 3 410
а колко точно малко е предварителното варене във време, и ако се сложи доматено пюре и сол няма ли да не се довари и бобеца да дрънка
Когато не варя боба предварително, в гювеча слагам всичко, включително и доматите и солта и го варя на 100 градуса във фурната цяла вечер. Става мозък!

# 12
  • Мнения: 679
И аз днес правих боб в гювеч /за първи път/. Стана много вкусен.  Heart Eyes Само че не го варих предварително и киснах доста по-кратко. Сега ще ви кажа как го направих.

Накиснах го към 10 сутинта. Към 4 следобяд изхвърлих водата и го сложих в гювеча заедно с нарязани 2 домата, 1 голяма глава лук, няколко чушки - различни на цвят, 1 чаена лъжица червен пипер, 1/2 ч.чаша олио, сол на вкус и джоджен. Забравих да кажа - бобът е около 500 грама /гювечът ми не е голям/. Захлупвам с капака и като заври намалям - важното е огънят да е слаб. Ако е необходимо, доливам с гореща вода. За 2 часа някъде бобът беше готов и омекнал, а зърната бяха останали съвсем цели. Ако трябваше да го варя сигурно щеше да ми отнеме поне двойно повече време и със сигурност щеше да се смие. Напоследък не случвам на боб. Обаче смятам отсега нататък да го правя винаги в гювеч!  Grinning

# 13
  • Мнения: 3 410
dixi, ako сложиш вътре в гювеча и едно джоланче резултата е поразителен - мнооого вкусно става.

# 14
  • Мнения: 679
Simple Smile Ами да, само че днес идеята беше да ядем нещо постничко. Стига толкова мръвки!  Laughing

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Към, морковите и лука аз слагам и един картоф нарязан много на ситно. Първо кипвам фасула 2 -3 пъти поне с много малко вода (колкото да го покрие) и сода за хляб. Като поври мъничко, сменям водата и изплаквам фасула.  Водата става една такава жълто-зеленикава - ужасна. След като го поваря така, го сипвам в гювеча добавям лука, морковите, чесъна, картофите, малко червен пипер, доматеното пюре, малко мазнина и доста гьозум. Доливам вода и набутвам във фурната. Ако му добавите и пушени свински ребра и то с кокалите става просто чудесно.

# 16
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Момочета,вкъщи ядем боба и лещата само запържени,понеже мъжът ми не ги обича на чорба.
Та въпросът ми е- в гювеча бобът гъстичк ли става?

# 17
  • Мнения: 3 410
Момочета,вкъщи ядем боба и лещата само запържени,понеже мъжът ми не ги обича на чорба.
Та въпросът ми е- в гювеча бобът гъстичк ли става?
За да стане по гъстичък, заедно с боба и зеленчуците можеш да разтвориш 2-3 лъжици препечено брашно и да го сложиш в гювеча в началото или малко преди да го извадиш от фурната

# 18
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Благодаря ти Тин.Скоро ще пробвам този боб в гювеч.

# 19
  • Мнения: 1 771
Правих го и ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт