Пататник - стъпка по стъпка

  • 85 018
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • Силистра
  • Мнения: 288
Най-добрата ми дружка е от Смолян, винаги съм обожавала нейните произведения на тема родопска кухня, особено това картофено изкушение, обичам картофи във всякакви варианти.
Все ми диктува рецептата, но все си е друго нагледното обяснение
Благодаря за рецептата   bouquet

# 31
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Снощи го направих, без яицата,стана бързо и вкусно.Мъжо си го изпапка сам докато си играехме с малката, не успях да го опитам.Днес пак ще се прави.

Благодаря за рецептата  bouquet

# 32
  • Мнения: X
Много се радвам че ви харесва рецептата. Наистина е оригинална - пататника е от Чепеларската ми баба, клиновете са от Смолянската ми баба. Лека им пръст и на двете, страшни вкусотии правеха.

А снимки що не показвате? Сигурна съм че сте се справили повече от добре.

# 33
  • Мнения: 305
Хиляди благодарности за хубавата рецепта.Винаги съм искала да направя нещо подобно, но все не ми стигаше смелост.Вчера направих пататника за вечеря.Става лесно и беше много вкусно.Добавих и сосче с кисело мляко, копър и една скилитка чесън.

Наистина снимка нямам защото батериите на фотото се зареждаха, пък семейството беше гладно и нямаше как да чака!

# 34
  • Мнения: 173
Нещо не ми се получи....,но пак си го хапнахме.Смятам пак да се пробвам ,та дано стане по-вкусно .
Благодаря за рецептата  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 269
Сбъдваща мечти, вместо с тиган  със сач дали ще стане?

# 36
  • Мнения: X
Точно сача е класиката. Едно време само на сач са го правели. А катми и марудници на сач какви хубави ставаааат.
Само внимавай, не го прави много дебел пататника, за да се задуши хубаво плънката.

# 37
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Аз точно за сача щях да те питам, защото специално за марудниците точно това разправя мъжа ми, че ставали страаашни smile3521.

# 38
  • Мнения: X
Аз точно за сача щях да те питам, защото специално за марудниците точно това разправя мъжа ми, че ставали страаашни smile3521.

Ценител е човека, нали е чепеларец.    chef

# 39
  • Мнения: 3 153
Сложих един пататник да се пече.....сега ще видим какво ще излезе Rolling Eyes Твоят на снимките изглежда толкова хубав, че не се сдържах Crazy

# 40
  • Мнения: 3 153
Ето и резултата:


Мерси за вкусната рецепта:)

# 41
  • Мнения: X
Браво,  Petинка!  smile3501
Страхотно изглежда. Дано в къщи да го харесат!

# 42
  • Мнения: 1 064


Ето и моето творение  chef

# 43
  • Мнения: X
Дени4kasmile3501

# 44
  • Мнения: 3 153
Браво,  Petинка!  smile3501
Страхотно изглежда. Дано в къщи да го харесат!
Мнооого го харесаха, а като "бонус" свеки се обади, че е в района и дойде вкъщи да ни види, вечеря с нас и остана много доволна - вече съм непоклатима домакиня в нейните очи за пореден път:)

Общи условия

Активация на акаунт