Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 фев. 2008, 19:07 ч.

Данък на кола?

• 8 086
  • 11
  •   1
Отговори
  • Пловдив
 Може ли да се плати данък на автомобил  регистриран в друг град? А плащането да стане в  различно от това населено място?

# 1
Данъка на кола не се ли заплаща там където е постоянната адресна регистрация? newsm78
За тази година не се заплащат все още данъците за коли, за минал период -може.

# 2
  • Габрово
Мисля, че данък за кола се плаща по ЕГН на собственика. Регистрацията на колите е по постоянния адрес на ЕГН-то. В другия град това ЕГН няма как да излезе и не може да му се плати данъка. Можеш да се обадиш в общината в Местни данъци - счетоводство /в града, където е регистрирана колата/ и да питаш за сметките, по които можеш да преведеш сумата за данъка. Така беше преди две, три години.

# 3
  В общината по местоживеене.

# 4
  • Пловдив
Благодаря ви!

# 5
  • Абсурдистан
А как се определя размерът на данъка на колата?

# 6
Може би по това колко кубика е ,колко конски сили е,  по годината на производство и съответно според цената и се определя данъка.Аз не съм запозната ,просто предполагам.

# 7
# 8
  • София

От възрастта на колата, от конските сили и наличието на катализатор.

# 9
  • Пловдив
   Освен от споменатите по-горе фактори,: катализатор, година на производство и киловати, всяка община гласува самостоятелно за рамера на сумата.  Тоест за първи път няма да има единна ставка за цялата държава, всяка община ще решава отделно.
      Например  : 66 кв / 1999г.  в  Пловдив може да е 0,54ст./кв. , във Варна - 0,70, в   в Карнобат - 0,40/ примерно/,отделно коефициент овехтяване  и катализатор. / което ще остане непроменено/
      Повечето общини още не са гласували промените, плащанията започват след м. март, запазва се и времето за 5% отстъпка .

# 10
ммм, аз вчера поълвах декларация за регистриране в данъчното... и за този катализатор бая се чудих какво да напиша-оставих го празно. някой ще ми каже ли какво, аджеба, е това? иначе колата ми е малка, стара, и за данъка ми казаха, че ще е около 18лв. за тази година и се плаща от април чак.

# 11
  • София
ммм, аз вчера поълвах декларация за регистриране в данъчното... и за този катализатор бая се чудих какво да напиша-оставих го празно. някой ще ми каже ли какво, аджеба, е това? иначе колата ми е малка, стара, и за данъка ми казаха, че ще е около 18лв. за тази година и се плаща от април чак.
  За катализатора знам, че след някоя година /но коя точно беше/  на производство всички коли са с катализатори.
Като имаш катализатор данъка се намалява. Пошегувахме се при подаването на нашата декларация със служителката и тя ни каза, че се разчита изцяло на това, което си попълним ние, никой не ходи да наднича под колата имаш ли катализатор или не.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт