Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте мами-кулинарки. Преди седмица ми подариха гювеч, досега нямах. Сега съм в голяма чуденка какво да сготвя. Нищо не намерих в книгата с рецепти.
Вкъщи имам кисело зеле и се чудех, ако купя пиле и го напълня мога ли да го изпека върху канапе от кисело зеле в гювеча?
А и нещо не ми е ясно - с този вид посуда на каква температура и колко дълго се готви.
Ще съм благодарна, ако помогнете.  bouquet
Цитирай

Пилешката фантазия на Лео. Става и с домашно зайче.

Пиле с картофи.

Рецепти за гювеч.
« Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 11:36 от labrex »
Цитирай

София

Всичко можеш да готвиш.
*Както имаш кисело зеле сега,може да си купиш пиле или свинско и да го наредиш вътре,ред месо ред зеле,дафинов лист черен,червен пипер,водичка и печеш.
*боб може да се направи
*гювеч с месо или без месо...Както ти харесва..
и т.н.
Много хубав вкус придобива готвеното в пръстен съд....
ВАЖНО!!!
Винаги трябва да слагаш съда в студена фурна и тогава да включиш.Като почне да ври-намаляваш .
Когато го вадиш вече не се слага върху студена повърхност.
 Това се прави за да не се спука....
Честита придобивка и много вкусни манджички   bouquet   bouquet   bouquet
Цитирай

София

Много ви благодаря момичета  bouquet
Проблемът ми е по-скоро, че не мога да преценя колко вода да наливам в гювеча и температурата на печене, защото нали не мога да го отварям, докато се пече? Или мога?
Цитирай

Много ви благодаря момичета  bouquet
Проблемът ми е по-скоро, че не мога да преценя колко вода да наливам в гювеча и температурата на печене, защото нали не мога да го отварям, докато се пече? Или мога?

Разбира се, че можеш, само че много внимателно, за да не се опариш или изпуснеш капака. Embarassed А в повечето рецепти си пише колко водичка да сипеш.
Цитирай

София

Както е казала Лабрекс,може да си го отваряш разбира се  Hug
Аз никога не го замазвам така ,че да си го контролирам вътре съдържанието отвреме навреме...Ще свикнеш като направиш 1-2 готвения да си преценяваш колко течност да си слагаш....  Hug
Цитирай

София

labrex    bouquet Много благодаря на всички ви момичета! Ще се отчета като сготвя
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.