Проблем при спане в кошарка

  • 814
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте мами,

Имам бебе на 6 месеца и бих искала да помоля за съвет ако някой се е сблъскал със следния проблем:
Бебето спи в кошарка на 2 нива и тъй като вече е на 6 месеца трябва да го смъкнем на долното ниво, за да няма опасност да падне от леглото. Вчера направихме един опит, но след като заспа с огромни усилия се събуди и почна един страхотен рев. Явно се уплаши, защото досега е спал само горе и половин час не успяхме да го успокоим. след това го вдигнахме отново горе и заспа веднага. Но все пак отново ще трябва да го смъкнем надолу.

Моля помогнете със съвети, предварително благодаря на всички, които ще се притекат на помощ!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Аз все още го отлагам във времето този момент, именно поради страха, че малкия трудно ще свикне, но вече се мъчи да се изправя и много скоро трябва да го смъкна на долното ниво. Ще следя с интерес темата  Peace

# 2
  • Мнения: 176
 При нас имаше подобен проблем, в началото като заспи (а ние се приспиваме на ръце)като го слагах в леглото веднага се събуждаше още във въздуха и затова като заспи го притискам силно към себе си и се навеждам полека и колкото мога по надолу и след това с ръце го слагам в леглото.Явно си мисли ,че пада и почваше да плаче,но бързо разбрах къде е грешката!

# 3
  • Мнения: 1 008
Моето детенце е на 8 месеца и не бяхме вкъщи, 25 дни тя си спа в кошарката на горното ниво без проблем. Сега, когато сме си в нас, креватчето и е ниско, но мисля,че не и прави впечатление. Слагай играчки, докато заспи.

# 4
  • Мнения: 674
 Моето бебе тогава беше много учудено какво става, не е плакала, но й беше доста странно. На мен всъщност май по-гадно ми беше........бебка лежи там "надълбоко" в огромното креватче...... Sad
 Като съвет мога само да ти дам, да го слагаш през деня там и да си играете, да стои повечко, за да свикне. Peace

# 5
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
охх и аз мисля да смъквам нивото другата седмица,защотот Бебо много си бие крачетатат в Плота з аповиване.А и мисля че е време...ама се чудя дали няма да му е гадно newsm78
И сега като прочетох какви неща са ви сполетяли се притесних бая Sick Sick Whistling ooooh!

# 6
  • Мнения: 8 999
Моите деца никога не са спали на горното ниво. Виждаше ми се много паянтово.
Пробвай да го оставяш в кошарката, когато не е време за сън, да си поиграе малко, за да свикне по-бързо. От друга страна, както описваш случката, не мисля, че детето се е събудило, защото е било на долното ниво и се е уплашило. По-скоро има друга причина, затова продължавай да опитваш.

# 7
  • Мнения: 4 316
А бебка е на 9 м и до сега спи при мама,обаче на мама не винаги и се спи и през деня а ако я оставя сама ме е страх да не падне от леглото newsm78 Та реших да я приучвам и в креватче отдавна не я успивам на ръце а лягам до нея .Е направихме същото Embarassed /но искам да уточня че креватчето е масивно и от по-големите/получи се от раз.Преди това се опитах да седна от вън ама нъц.Сега срам не срам се тръркалям и аз до нея ,а мъжо се съсипва да ми се смее.

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 15:16 от mamamari

# 8
  • София
  • Мнения: 5 079
Ще свикне, ние му взехме кошарката на Първия рожден ден и дотогава като беше свикнал в креватчето си , отначало много мрънкаше и се будеше, но с течение на времето си свикна. Особено, като му се наложеше по - дълго да си спи в нея - на морето например... Wink

# 9
  • Мнения: 2 131
Бихте могли да пробиете допълнителни дупки на креватчето и да смъкнете матрака донякъде, а не съвсем на дъното. Ние така направихме, още повече че аз съм ниска и, когато е на дъното, ми е много неудобно. Е, вече няма друг начин, смъкната е максимално. Но при твоето бебче още някой друг месец може да бъде на средно ниво.

Общи условия

Активация на акаунт