Хайде сега на кифличките!

  • 44 128
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
То едни баници, питки, торти , кексчета, а къде са кифличките?Миналата сряда четах тук , рових рецепти от Гответе с мен попаднах на една рецепта за кифлички, но сега не мога да я намеря за да дам линка към темата, а и не помня на кого /автора/да благодаря Embarassedза което моля, за извинение Praynig, които са еднакво хубави със сладка и със солена плънка.Моята госпожица иска вече да се храни сама и закуската да е някаква, която да си хване и да си отръпва.Правих мързеливките, кашкавалките, баница.Преди 10 години в къщи бяха на голяма почит тези кифлички, аз помагах на баба да ги прави , но сама не бях опитвала, но ето , че дойде и това време.Ето снимки- по-големите са със сиренце, а по-малките с мармалад.Стават толкова много, че довчера имахме, а и сме черпили с тях.





200 мл кис. мляко
200 мл вода
3 яйца/1 жълтък остава за намазване отгоре/
100 мл олио
4к.л. захар
1к.л.сол
1кубче мая
около 1 кг брашно.
Тази рецепта бе препоръчана от една съфорумка, но е на друга, като много сполучлива в една тема, но от час я търся и не мога да я открия.Ако някой си я познае, благодаря, че я е пускал.

# 1
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
изглеждат добре, но дай моля в детайли приготвянето че аз малко съм на Вие с тестата  Wink

# 2
  • Мнения: 1 731
Да,дайте подробно как се правят . Embarassed  bouquet

# 3
  • Мнения: 95
Продукти:
1/2 пак. мая
1 ч. ч. прясно мляко
4 яйца (1 жълтък за мазане)
1 ч. ч. мас
5-6 лъжици захар
1 кг брашно
Приготвяне:
Маята се подмесва предварително (гъста каша с вода или мляко, щипка сол и захар) и после се замесва. Разделя се на 4 топки. Разточва се и листото се разделя на 8 триъгълника. Слага се мармалад и се завиват. Нареждат се в подмазана тава и се оставят да втасат. Намазват се с жълтъка и се пекат.

# 4
  • Мнения: 95
Ванилови кифлички с локум

   Порции:
Продукти:

100гр.брашно
100гр.краве масло(мас или маргарин)
50гр. захар
3 суп.лъж.смлени орехи
3-4 парчета локум

За овалване на кифличките:
пудра захар и прахче ванилия

   
Начин на приготвяне:

Омесваме тесто от брашното, омекналото масло,захарта и смлените орехи. Оставяме го за малко в хладилника. После го разточваме на кора, която режем по радиус на парчета, като слагаме парченце от локума и навиваме кифличките. Печем кифличките в 250 градуса и още докато са горещи ги овалваме в пудра захар и ванилия.

# 5
  • Мнения: 315
ето едно стандартно тесто, което става за пици ,мекици,кифли , питки , тутманици и т.н.

1 кг.брашно
1 кофичка кисело мляко с 1 к.л. сода бикарбонат вътре
1ч.чаша прясно мляко с 1 кубче мая
1 яйце
1 суп.лъжица сол
1 суп.лъжица захар
това се меси, докато стане меко като мекото на ухото/където е обицата Laughing/
това е определението за готово тесто на леля ми
после го слагаш в един найлонов плик, предварително намазан с олио и в хладилника.

от него можеш да правиш всичко/аз правих даже питка за Коледа / и е много вкусно  chef
съжалявам, че нямам снимки, но някой ден ще се сетя да снимам ПРЕДИ да се изяде.

# 6
  • Мнения: 461
Да, обаче забравих да сложа киселото мляко  Sick 
След като  добавих отгоре сусам и маково семе, и ги позагорих по  моя си патент, се получи ето такъв резултат.

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5149885

Мерси за рецептата - сега отивам да търся кандидати за миенето на тавите, че направо каталясах, докато измеся това огромното количество тесто 
 



# 7
  • Мнения: 422
изглеждат добре, но дай моля в детайли приготвянето че аз малко съм на Вие с тестата  Wink

Тестото се меси като за питка, разтваря се маята в хладката вода, и с останалите продукти се замесва тесто, разделя се на 6 топчета и се оставя да втаса.Всяко топче се разточва на кръгче с дебелина 5мм и се разрязва за по-големи кифличк на 6, на по-малки на 12 или на 10.Навиват се с плънката, помазват се с жълтък/сладките с мармакада ги поръсих със захар отгоре/ и пак се остават да втасат и печеш.Аз ги пекох на 150 градуса с вентилатор.

krivondela,  и за мен е много това тесто и не се отваря снимката.

# 8
  • Мнения: 1 777


 Кифлички със сирене


2 ч.чаши брашно
1 с.л бакпулвер
1 ч.л. сол
1/2 ч.л.сода
1/4 ч.чаша олио
3/4 ч.чаша прясно мляко
1 пак.масло(размекнато)
1 жълтък
сирене


В купа размесваме брашното,бакпулвера,солта и содата.След това добавяме олиото и млякото и разбъркваме.Местим тестото от купата и месим до получаване на гладко тесто.Разточваме и намазваме маслото върху тестото и режем на триъгълници.В широката част на триъгълника слагаме натрошено сирене,завиваме и намазваме с жълтък.Печем на 200 градуса.

# 9
  • Мнения: 461
Браво Pety - твоите са чудни!!!
Следващият път ще пробвам и със сирене

..................
krivondela,  и за мен е много това тесто и не се отваря снимката.


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=123493&photo=22

# 10
  • Мнения: 422
pery, рецептата, която си дала много ми се понрави, защото е без мая и като количество няма да е много, а и не се чака да втаса.Следващите кифлички ще направя по-твоята рецепта, мерси baby_neutral.Срават ли за другия ден да се ядат?

KRIVONDELA, хубави кифлички! smile3501

# 11
  • Мнения: 398
Поздравления за чудесните кифлички.Ще си копна рецептите  Peace

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ау, че вкусна темичка..........   chef

# 13
  • Мнения: 1 777
pery, рецептата, която си дала много ми се понрави, защото е без мая и като количество няма да е много, а и не се чака да втаса.Следващите кифлички ще направя по-твоята рецепта, мерси baby_neutral.Срават ли за другия ден да се ядат?

KRIVONDELA, хубави кифлички! smile3501
Lst не знам дали стават да се ядат на другия ден ,защото както си писала не излизат много и се изяждат на същия ден. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 036
Умираме за домашни солени кифлички.
Само искам да питам за рецептата на Петя -вместо 1 пакетче размекнато масло може ли да се сложи същото количество мас?

Общи условия

Активация на акаунт