Много начесто ядем

  • 440
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте, мами
Синът ми е на 3 месеца и половина.Кърмя го и дохранвам с АМ през час и половина максимум два.Струва ми се много начесто.Нормално ли е и какво да направя, за да  удължа интервала между храненията?

# 1
  • Мнения: 48
А защо го дохранваш?смяташ че не му стига кърмата ли?Колкото повече суче толкова повече кърма ще имаш.

# 2
  • Мнения: 9 973
и ние бяхме така,после си обърна режима и ядяхме само през нощта,а сега ядем само по 3 пъти Rolling Eyes
бебешка му работа...

# 3
  • Мнения: 50
Дохранвам го, защото колкото и продължително да го кърмя не му стига и е гладен.Затова педиатърката ни ме посъветва да го дохранвам.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 252
Ако искаш да си увеличиш лактация мога да ти дам няколко съвета -
1. Пий повече течности (чай, вода - не боза)
2. Кърми по-често - на 20 - 30 минути.
3. Кърми като редуваш и двете гърди, докато ти се регулира лактацията.
4. За няколко дни забрави домакинската работа и се отдай на бебето. Гушкайте се по цял ден и се наслаждавай на контакта с бебето.

Колкото повече суче бебетоо толкова повече кърма ще имаш, защото търсенето определя предлагането.
В Библиотеката на форума има много статии за кърменето - като имаш време хвърляй по едно око.
Прочети за кърмаческите стачки.

А колкото до питането ти - с времето децата си изграждат режим и си разреждат храненията.

# 5
  • Мнения: 422
стига с тва дохранване, как го разбра че не му стига,, и ние ядем на час, час и половина два, но не се дохранваме,,
давай му когато поиска да суче, яко ти е бяла кърмата значи е хранителна, и моята педиатърка ме посаветва да се
изчеждам и да и давам с биберон допълнително но не го правя, суче на поискване, а вечер на 3 часа ,като прави пауза
от едно хранене ,  т.е се събират 6 часа без да яде,,
не знам защо си мислиш че все е гладен, ние имаме много колики понякога като плаче много ,, а е яла преди час, например,пак
и давам за 5 мин. и се успокоява детето,, но според мен ако имаш кърма , ще е жалко ако се отбие детето ,,,,,,
успешно кърмене  Hug

# 6
  • Мнения: 173
Бебетата сучат не само, когато са гладни. Търсят гърдата, когато имат нужда да ги гушнеш, когато имат нужда от утеха, страх ги е, боли ги нещо, чувстват се некомфортно, неспокойни са.  Така, че твоето бебе може да има нужда чисто и просто от МАМА, а не от АМ Wink
 
Имай предвид, че съществуват и така наречените кризи на растежа, когато бебенцата сучат много много често. И това са напълно нормални периоди, които отминават.

Честото сучене не е достатъчно основание да се дохранва бебето. Особено, ако си наддава нормално. Ако дохранваш без нужда, вървиш към сигурно отбиване в недалечно бъдеще.  Naughty

Наблюдавай детенцето. Опитай се да забележиш дали го притеснява нещо. Някакво проблемче с коремче? - Рефлуксче? Колики?... Извива ли се на дъга? Свива ли ръчички и крачета към коремчето? Нервничи ли? Спи ли спокойно? Повръща ли? Моето момиченце имаше много силни колики. Сучеше също толкова често и също ми бяха изписали дохранване. В последствие се оказа, че имам даже кърма в повече и трябваше да повтарям една и съща гърда по няколко пъти, за да не преяжда бебе!!!

Успех! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт