Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравни заведения, специалисти
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
810-824 от 3 388 отговора

Шопия

Всъщност може би е практика да се дава този "коз" на пациентите с предложението да изберат къде/при кого да раждат. И на мен Ганева ми беше казала в един етап от бременността ми да се ориентирам къде и при кого.
Феичке, хората са с различни нужди в общуването. Това, че на теб и на мен маниерът на Ганева ни е допаднал не означава, че някой друг не търси нещо по-различно. Химия все пак.  Wink
Трамвай тройка върви от гарата до Константин Величков. Всъщност с него можеш да акостираш на спирка от клиниката.   Hug
Цитирай

здравейте,
аз не че не харесвам Ганева, просто е по-сдържана и понеже не съм при нея от самото начало, сякаш не ми се струва толкова ангажирана. все пак още не съм говорила с нея за раждането. когато говоря ще реша дали да съм при нея.
и аз като Danito_d ще се радвам на всеки, който сподели инфо как минава раждането при нея.

благодаря  bouquet
Цитирай

София, до парка

Относно 45-дневния болничен: няма никакъв проблем да бъде издаден от клиниката. Моят е издаден от тях.  Peace Както и няколко преди него.
Аз ще раждам при д-р Коновалова, тя ми наблюдаващата лекарка. Страшно много я харесвам. Smile
За другите нямам впечатления.
Цитирай

София

Копнеж, благодаря !
Цитирай

София

Здравейте,искам да попитам за следенето на бремеността в Щерев.Преди Нова година ми взеха направлението,а днес след преглед ми го върнаха,заради прекратяването със ЗК.Казаха да си търся гинеколког,който да ме следи и накрая да ми даде обменната карта,да ми пуска изследвания,а аз пак да си идвам в Щерев.ОК,обаче кой гинеколког ще се съгласи на това?Единия ми иска едни изследвания,а другия може да ми пуска съвсем други....Едва ли е добра идея,да му кажа че го искам само заради направленията.Та,ако си остана в Щерев и искам да родя там,такава обменна карта задължителна ли ми е?Раждането пак ли остава 1800лв,като съм здравно осигурена и болничен за тези 45 дни преди термина могат ли да ми издадът?
Цитирай

София, до парка

pepsinka, на мен ми предстои да раждам там и заради направлението за раждане ми обясниха как седят нещата със Здравната каса.
Казаха ми, че договор предстои да бъде сключен около 20-22.01. Но това не значело, че веднага щял да влезе в сила, трябвало някакво технологично време. Посъветваха ме да си взема направление от личния лекар, но аз им обясних, че той няма право да ми издаде направление за раждане - такова се издава само и единствено от наблюдаващия бременността гинеколог (който на мен ми е от Щерев - д-р- Коновалова). Попитах колко все пак ще ми струва раждането и жената първо ми каза "2350лв" и аз "Е, как? Аз хем се наблюдавам при вас, хем съм здравноосигурена... не е честно да е толкова, само защото мога да родя ден или два преди да ви влезе в сила договора със ЗК". При което тя ми каза да изчакам на телефона, ходи да се консултира с някого и после ми каза следното:

"Всъщност не ни носете нищо от личния лекар, раждането ще бъде 1800лв. Беше решено на общо събрание, че на пациентки, наблюдаващи се при нас и попаднали в този период, в който нямаме подновен договор със ЗК, ние да им издадем направление след като родят".

Не знам ти кога ще раждаш, но ако няма да е скоро, то не би трябвало да се притесняваш. При мен е въпрос на дни, та бяха нещата на кантар. Но изрично ми казаха, че договор със ЗК предстои да бъде подписан! И то днес (20ти) или утре.
Дано да стане така и да няма изненади...
От "Щерев" имам издаден 45-дневен болничен, но той започва от 01.12.2009... - т.е. тогава са имали договор със ЗК. Сега не знам точно как седят нещата, по-добре се обади и питай, защото явно всеки случай си има индивидуално решение..  Crazy
Цитирай

София

Абсолютно потвърждавам думите на Копнеж! И аз получих същата информация  Peace

Копнеж аз също ще раждам при Коновалова. Стискам ти палчета всичко да е наред  Hug - знаеш, че си в добри ръце! Ще се радвам ако после споделиш преживяването в темата. УСПЕХ!!!
Цитирай

копнеж, ти можеш да ни изненадаш всеки момент:D. ситскаме палци всичко да е ок и да ни разкажеш после.
аз също се колебая дали да раждам при Коновалова. ще реша, при мен има време.
Цитирай

София

Здравейте,току що завънях в Щерев и ми казаха че засега няма да подписват със ЗК.Раждането си остава 1800лв и ще ми издадът 45 дни болничн преди раждането,ако остана да раждам там,освен че се и следя.Значи няма смисъл да ходя да търся някой по ЗК за да ме следи и после да ходя да раждам в Щерев.
 Друго нещо обаче ме притеснява.Вече съм в 16г.с. вчера ми взеха кръв за БХС,като ми дадоха един лист да го дам в лабораторията.На него пишеше размерите не бебето-диаметър на главата,бедро и т.н.Като четях размерите видях че пише:нухална кост или гънка беше незнам-0 см.Като чета това май означава синдром на Даун,ама незнам дали го е мерила или не,а просто е написала 0.Ако някой си спомня дали са му мерили тази част на бебчо в Щерев преди БХС да каже,че ще се побъркам.От сутринта чета какво ли не и липсата на такава кост значи Даун.Много ме е страх за бебчо,а до четвъртък за резултатите направо незнам как ще издържа......
Цитирай

София

Здравейте момичета,
гледам че пишете за ЗК .
имам въпрос, като нямат договор със ЗК могат ли да издават болнични  newsm78, малко се обърках и аз си следя бременността при Д-р Андреева и съм мн доволна, тя декември ми каза че няма проблем да ми издава болнични и т.н. , но сега се притесних,
и кога мислите че е време да говоря с нея за раждането?  Hug
Цитирай

до всички, които се чудят за раждането и болничния: Коновалова изрично ми каза, че Медицинския Център Щерев няма договор с ЗК, но това не се отнася до Клиниката Щерев (демек болничната част). за това раждането за здравноосигурените остава 1800 след представяне на направление от личен лекар, както и имат право да издават болничен лист.
Цитирай

Шопия

За издаването на болничен лист не се изисква договор с касата. Никой не може да те задължи да ползваш услугите на ЗК въпреки правата ти за това ако си плащаш осигуровките.
За нухалната гънка - тя се мери между 11 и 13/14 седмица. Така или иначе самият БХС без ФМ е гола статистика. Ако имаш желание, може да си запишеш запишеш час при Марков, Томова, Димитрова (тримата най-добри според наблюденията ми) и да си направиш ФМ извън клиниката. При тях обаче записването върви с около месец и малко нагоре преднина. Между другото мнението на Димитрова (един от най-добрите специалисти по ФМ в България) за нейната ученичка д-р Ганева е изключително високо.  Peace  
На мен тази нула ми звучи като проформа написана заради по-напредналата ти г.с. Иначе лекарят ти е подходил малко странно, ако не ти е препоръчал наистина консултация и извън клиниката.  Hug
Цитирай

Лукс, Рони е права за БХС и ФМ. Тъй като наистина е трудно с часовете се порови из форума - някои мами предлагат часове за Януари, от които нямат нужда. ако не намериш пусни темичка или разпитай из някоя друга тема. може да се намери някой с излишен час. аз също мисля, че 0та е проформа написана. за съжаление не са пред мен моите формуляри от БХС, за да видя Ганева какво е написала на тях.
успех !  bouquet
Цитирай

DUPNICA

Виждам че продължавате да се чудите колко струва раждането в клиниката.Аз родих на 3 януари,платих 1800лв.Трябва ви само направление от личния лекар,независимо дали сте си следили бременността там.Разликата от преди е че ако са ви водили там бременността не беше нужно да носите направление от личния лекар,това е.
Цитирай

София, до парка

Ani - princess, а какво направление ти даде личният лекар? Защото моят ми обясни надълго и нашироко, че той може да ми издаде само направление за гинеколог, а не направление за раждане. Просто защото ДжиПи-то е общопрактикуващ лекар, а не е гинеколог.
От личния лекар съм си взела отдавна направление за гинеколог, който да наблюдава бремеността ми и съответно съм го предала на д-р- Коновалова, тъй като тя ми го беше поискала още в началото. Където и да чета, процедурата е една и съща: направление за раждане - от наблюдаващия гинеколог...
Преди да се наблюдавам в "Щерев" бях на ЖК в Майчин дом. И от там ми бяха казали, че наблюдаващата ме лекарка ми издава направление за раждане, а не ДжиПи-то.
Освен това, аз когато звънях в Щерев (а това беше на 19.01.2010) ми обясниха, че направление за раждане ще ми издадат от СБАЛАГ-а (което аз го разбирам, че е болничната част). Не знам... на мен на 19.01 ми казаха, че ще подписват договор със ЗК.  Rolling Eyes
Явно чак на касата ще разбера колко дължа за раждането.....
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
810-824 от 3 388 отговора