Въпрос за броя на фолекули и икси?

  • 913
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 313
в момента съм в процес на стимулация за икси...вече имам едно неуспешно инвитро при което от 17 се оплодиха една 10 и на края ми останаха само 3...преди 2 дни докторът май преброи 11 фолекула, а днес една друга докторка го заместваше и тя преброи  само 7...това за мен е много притеснителна цифра като се има предвид от предния път какъв малък процент ми останаха..смятате ли, че има шанс да е останал някой, който не се е видял...размерите им бяха 11-13мм!!!!!!!!!! и друго при икси-то по-висок ли е процентът на оплодени..и изобщо някой може ли да каже какви са му плюсовете и минусите в сравнение с класическото инвитро???

# 1
  • Мнения: 7 718
Не се притеснявай, не мисли за това, може и един фоликул да се оплоди, но той да е твоят късмет в този живот.
Не ги брой, мечтай, за бебето, за легълцето, за разходките. Hug

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 21:53 от Lali

# 2
  • Мнения: 37
и друго при икси-то по-висок ли е процентът на оплодени..и изобщо някой може ли да каже какви са му плюсовете и минусите в сравнение с класическото инвитро???
Bez da pretendiram 4e sum mnogo ve6ta 6te se opitam da obiasnia kakvoto az znaia : ICSI do kolkoto znaia e mnogo po yspe6en ot normalnoto invitro tui kato spermatozoidut se injektira pod opredelen ugul v iaitzekletkata. Kazvat 4e doktorut mojelo da se naloji da goni spermatozoidut i po 10 min za da go hvane  Laughing Znaia 4e pri jeni v naprednala vuzrast, kakto i pri niska podvijnost na sprematozoidite i s visok % na lo6a morfologia e silno preporu4itelno da se pravi s ICSI. Ako sega go pravi6 s ICSI 6ansovete ti sa mnogo po-golemi da ima6 oplodeni iatzekletki tui kato tozi metod ne zalaga na sly4ainostta t.e. vsi4ko se pravi ot doktora.
Sujaliavam za latinitzata no ne pi6a ot Bg i tozi komputur niama kirilitza.
Yspeh i ti stiskam paltzi. Spored men izli6no se pritesniava6. Viarvai v yspeha si. Pogledni samo kolko mnogo folekyli si izvadila...

Общи условия

Активация на акаунт