Рецепта за обикновени бисквити или нещо подобно?

  • 2 849
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Здравейте, трябва ми такава рецепта, ако някой знае моля да сподели.Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 679
Ето тук има доста рецепти:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=263127.0;all

Не всички са с обикновени бисквити обаче. Най-лесното, което можеш да направиш с обикновени бисквити е бисквитена торта с нишесте или сметана. Редиш бисквитите в правоъгълна тавичка, като предварително ги потапяш в бял компот. Отготе заливаш с нишесте или мажеш обилно със сметана. После по същия начин можеш да направиш още няколко реда. Отгоре украсяваш по желание с шоколадови пръчки, настъргани орехи /или плодове - за сметаната/.   Peace

# 2
# 3
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Аз пък разбрах, че момичето търси рецептата на обикновените бисквити, а не рецепти с тях. Спомням си, че като пекох за пръв път блатове (те са кори де) за торта Добуш, първосигнално свързах вкуса им точно с обикновени бисквити. Ако те интересува, довечера мога да дам рецептата, че книжката ми е вкъщи.

# 4
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Обещаната рецепта: 3 яйца, 4 с.л. разтопено масло, 1 ч.ч. захар, 1 ч.л. амонячна сода, 2 ванилии.
Яйцата се разбиват със захарта, след което се прибавят останалите продукти и брашно за средно твърдо тесто. Разточваме и печем в умерена фурна. Тази доза е за 6 платки, ако евентуално някой пък реши да си направи торта Добуш Wink

# 5
  • Мнения: 267
С голямо закъснение много благодаря на anomalia за рецептата.Ще я пробвам задължително.правилно ме е разбрала, че ми трябва рецепта за самите бисквити или нещо подобно на тях- в смисъл не много сладко и по- дълготрайно. Hug

# 6
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Успех!
 bouquet

Общи условия

Активация на акаунт