Сменяте ли си често работата?

  • 7 049
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 932
Работата скоро не съм, сега сменям постовете в една и съща фирма, вече трети е на хоризонта, посоката е нагоре, а всичко това в рамките на по-малко от година...

# 61
  • Мнения: 2 309
Е това е страхотно, да можеш да израстваш в рамките на същата фирма. Но иначе? В предишната си работа нямах възможност за израстване, тук също. Предполагам, че това е нещото, което ще ми писне. Иначе все още имам какво да науча, сферата натози бизнес е много специфична и интересна, но пък не ми е много на сърце.

# 62
  • Мнения: 1 413
Много интересна тема...за 7 години трудов стаж изкарах почти една във фирма, където много научих, но с парите ме мотаеха всеки месец-дават бонус на аванс, на заплата си го взимат, ей такива....после 5 години на една позиция, накрая преструктурираха и новата работа не ми харесваше и напуснах. Последната година изкарах на позиция, в която умело се съчетаваха кошмарно работно време, шеф тип #Cussing out и изчерпана напълно откъм смисъл дейност. Напуснах, защото нямаше какво повече да направя или да дам на това работно място, а от нерви имах постоянни стомашни проблеми. Надявам се повече да не сменям работата. Работодателите не гледат с добро око, а бившия ме навря в миша дупка от обиди за "довиждане" и един от доводите беше, че често сменям работата.
Според мен заплатата е важна, но ходиш ли със свито сърце и уплашени очи на работа и много голяма заплата трудно ще те задържи задълго, а и не си работоспособен.

# 63
7 години работих на едно и също място. Работа изобщо не ми харесваше и я намирах за крайно еднообразна и тягостна, но заплащането беше много добро. Накрая ми писна, преместих се на ново място, като през цялото време си мислех, че бъркам защото заплата беше два пъти по ниска.  В крайна сметка се оказа,  че постъпих правилно, защото работата е далеч по интересна и  много динамична. Вярно, че ми увеличиха заплата след година, но през това време се чувствах сто пъти по добре.

# 64
  • Мнения: 573
От 7 години работя на едно и също място.Работа не ми доставя удоволствие ,ходя без желание.Единственото на този етап ,което ме удовлетворява е разписанието и почивните ми дни,това ,че мога по всяко време да излизам в болничен заради малкия. Peace

# 65
  • Мнения: 2 556
Рядко я сменям, но сменя ли я, всеки път е с нещо съвсем различно и нямащо нищо общо с досегашното.

# 66
  • Мнения: 1 775
От 1г. и 3мес. работя по специалността си - не съм сменяла компанията, но смених отдела и ми вдигнаха заплатата 2 пъти. До два-три месеца очаквам ново повишение на заплатата. Преди да дойда в настоящия си отдел, бях подала молба за напускане, тъй като си намерих по-високо платена работа в друга компания от бранша, но в последния момент реших да остана в компанията. За сега работата ми харесва и се чувствам много по-спокойна. Стреса намаля и работата е много по-смислена и ми носи удовлетворение. Ако зависи от мен, ще остана, докато шефовете са коректни към мен и условията ме устройват. Това, което забелязвам, е, че все повече се идентифицирам с компанията и самата мисъл да работя за конкурент в бранша, ми е неприятна.

# 67
  • Мнения: 2 556
Stitch, ти си мечтата на всеки работодател явно  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 775
Stitch, ти си мечтата на всеки работодател явно  Simple Smile
Достатъчно е настоящия ми работодател да ме приема така, а и аз него Grinning.

# 69
  • София
  • Мнения: 672
приблизително на година и половина две сменям работата ако не ме повишат. Сменям винаги когато усетя че давам повече на фирмата, отколкото да взимам (уча) Гадно звучи, но още съм млада и може би за това така разсъждавам

# 70
  • Мнения: 352
Винаги съм желала да работя с деца. Това правя вече 8 години. От тази учебна година  твърдо съм решила, че не желая повече тази професия. В процес на търсене съм на нещо по-неизнервящо.

# 71
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Забелязала съм,че изкарвам по две,две и половина години и ако нямам промяна в работата я сменям.Явно ми омръзва.

# 72
  • Мнения: 3 826
Забелязала съм,че изкарвам по две,две и половина години и ако нямам промяна в работата я сменям.Явно ми омръзва.
и аз съм така , около 2 години и стига толкова  Simple Smile..

# 73
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз съм работила какво ли не-от детегледачка и продавачка на сергия в Илиянци, през "Макдоналдс", агенция за запознанства и разни други временни неща в малки фирми, в които цареше беззаконие и малопаричие. Simple Smile
Сменях непрекъснато работа след работа, докато най-накрая намерих онова, което винаги съм търсела- сериозна, перспективна и адекватна на образованието и възможностите ми работа, която много харесвам и много обичам.

Разбира се, не мога да съм сигурна, че ако някой ден това, което правя днес ми омръзне, няма да потърся нещо различно, но за момента смятам да си седя на дупето. Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 397
 От 6 г. съм на сегашната работа и не смятам да я сменям засега. Толкова съм свикнала с колеги, шефове, обстановка и тн, че ако почна на друго място ще ме гони носталгия. Иначе предишни 2 работи съм сменяла :1. Фалира фирмата.
                                   2. Две години поред ни обещаваха осигуровки, но така и не направиха.

Общи условия

Активация на акаунт