за ваната?

  • 1 001
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
правим ремонт на банята и сложихме вана newsm37
знам че мн мами ще кажат,че е гадно да имаш вана,ама ние мн искахме.точно защото знам че е доста трудно за чистене(мн се напластяват мръсотии)
ще ми кажете ли по колко пъти в седмицата миете вашите бани като цяло и ако имате вана по колко пъти.
с какви препарати и тнт

# 1
# 2
  • Мнения: 46 492
По-трудно ми е беше да чистя ъглите на импровизирана душ кабина, която имахме преди  Laughing ваната си е песен направо, всичко е заоблено, няма къде да се задържи  Peace чистя я веднъж седмично, с Доместос, защото ме мързи да търкам банята като цяло, само наръсвам наред с него и излизам от нея, след 30 мин. изплаквам с подвижния душ  Grinning

# 3
  • Мнения: 2 700
Не знам марки. Ползвам препарата, с който мия и тоалетната. Май винаги купувам различен, но гледам да ми мирише хубаво. Поливам, оставям за малко и отмивам.
И баня, и вана мия когато ми подразнят окото. Не съм засичала. Сигурно на седмица/десет дни, но нямам точно определен ден за това.

# 4
# 5
  • Мнения: 4 668
Що пък да е гадно ?
Ние имаме две бани - едната е с вана , другата с душ кабина . Втората е по - трудна за чистене .
Банята я мия един път в седмицата , вкл. и ваната с Доместос !
Ако забележа някъде нещо дразнещо го измивам на момента и така  Peace

# 6
  • софия
  • Мнения: 2 140
Веднъж седмично мия банята.Всичко и аз мия с Доместос-ваната,мивката,тоалетната.

# 7
  • Мнения: 3 880
Ваната е най-лесна за чистене в цялата баня (поне за мен), така че това да ти е проблема Wink Какви мръсотии се напластяват? Shocked Най-много да прашаса ако не сме я ползвали цяла седмица. Мия я както и мивките- напръсквам с препарат за баня, изчаквам няколко минути да подейства, разтърквам с гъба и поливам с душа- 3 мин. ефективна работа.
Виж душ-кабината направо ме изнервя, да се навра във всеки ъгъл, да го изтъркам, заемам разни неудобни пози, защото на нашата вратата й не позволява да стигнеш до всички ъгли, освен ако не си гол и бос и готов да се понамокриш отвсякъде.
Банята я чистя долу- горе веднъж седмично (според замърсяването), само душа го прескачам от време на време, защото не ми е любим и ми трябва голяма мотивация да се захвана с него ooooh!

# 8
  • Мнения: 2 161
Ваната се чисти много лесно.Преди години,когато бях малка имахме вана,която майка ми чистеше дълго и плачеше.Обаче сега материалите са други и чистенето е елементарно.Ваната я чистя веднъж в седмицата.

# 9
  • Мнения: 3 880
....която майка ми чистеше дълго и плачеше.....
След години моята дъщеря ще разказва така и за мен, но във връзка с чистенето на душ-кабината Joy

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 39 746
И аз мия основно банята веднъж седмично, обикновено с доместос. Правя голяма "сапунка" и после мъж ми плакне Simple Smile

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Използвам темата за да попитам дали някъде продават таблетки, които да почистват дюзите на джакузи. Със силна струя вряла вода излизат ужасни неща, предполагам прах, защото рядко използваме тази баня. Другата ни е кабина. Просто искам да купя някаква таблетка чудо, да напълня ваната и като пусна джетовете всички гадости да се ликвидират.

# 13
  • Мнения: 8 999
Ползвам обезмаслител като универсално средство за почистване на какво ли не. Включително и на ваната и плочките в банята. Напръсквам обилно и разнасям с мека гъба, за да е равномерно, а не на пръски. След 15-20 минути, пак с мека гъба леко разтърквам, а после поливам с душа. Всичко се отмива и се изчиства идеално - фуги, муги, плочки, вана, батерии - светват като нови.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Не знам марки. Ползвам препарата, с който мия и тоалетната. Май винаги купувам различен, но гледам да ми мирише хубаво. Поливам, оставям за малко и отмивам.
И баня, и вана мия когато ми подразнят окото. Не съм засичала. Сигурно на седмица/десет дни, но нямам точно определен ден за това.

Аз също я мия по този начин и със същия препарат. С Доместос ужасно смърди и ми пари на очите. А с препарата за тоалетни чинии е много лесно и ароматно Peace

Общи условия

Активация на акаунт