Много ли наддава?

  • 362
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 454
До сега моето момче наддаваше като по учебник и никога не съм се притеснявала за това. Последния месец, обаче преди да навърши годинка е качил 800 грама и малко се сепнах, като го претеглих, а после и лекарката ми каза, че е качил доста. През деня се храни нормално и го кърмя2-3 пъти, основно за да заспи. През ноща, обаче яде като змей. В момента му никнат много зъби и предполагам, че заради това се буди често и познайте как се упокоява най-добре. Посъветвайте ме какво да правя. Да уточня, че вода никога не съм му давала, за да заспи през ноща.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 558
Здрасти delight,

Моят синковец също все още наддава доста, само веднъж имаше едни 100гр, ама тогава пък беше пораснал с 3см за един месец. Марти също не пие вода - да му се събират 20-30мл за ден като тях ги пие с чашка. До преди 20 дни и аз кърмех доста пъти нощно време, но понеже в момента се опитвам плавно да отбивам започнах с премахване на нощното кърмене. Тук в помощ се оказа майка ми, която сега спи при него - резултатът е, че за 1 седмица спря да се буди през нощта - за мен това си е успех, защото на него в момента му изкарват 3 зъбчета едновременно.
Педиатърката ни знаеше за нощното кърмене - в началото малко мрънкаше ама после спря, даже се учуди, че така бързо се е отказал. Относно самото наддаване, тя смята че е ок, спрямо сантиметрите му.
С две думи, след цялото това словоизлияние, не мисля, че трябва да се тревожиш. Като проходи със сигурност няма да наддава толкова.

# 2
  • Мнения: 2 837
Не мисля, че имаш проблем. Доколкото разбирам, детето не е със свръхтегло, сега е наддал доста. Е, Румен наддаваше по цяло кило след четвъртия месец, когато другите спряха да наддават толкова, но след осмия месец спря изобщо да наддава. След годината за три месеца наддаде повече от килограм, което пак е много за стандартите. Но детето си е жизнено, подвижно, не е със свръхтегло - защо всички тр да качват по едно и също време?

# 3
  • Мнения: 1 771
При всяко дете е различно.
Моя на тази възраст почти не качваше.
Остави детето да се развива и да получава това от което има нужда.
Не е добре да му се дават тестени храни, вафли и други такива.
Ако се храни с полезни храни, плодове и др. такива, не се притеснявай.

Общи условия

Активация на акаунт