Нормално ли е да занимават децата ни/10годишни/със св. Валентин

  • 8 018
  • 167
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 62 595
Разбирам "лекия" ти намек, но си на грешен път. Само допреди няколко десетилетия компютрите и роботите са били заклеймявани като проводник на злото и са се рисували сценарии за това как роботите ще изземат властта, а човеците ще са само роби, а програмистите са били смятани за някакви хаховци с дълги коси и ужасно трудово поведение.

Въпросът на темата е:"Нормално ли е да занимават децата ни/10годишни/със св. Валентин?".
Моето мнение е, че е нормално. Твоето мнение е, че не е.

# 166
  • Мнения: 698
Ами според мен не е нормално. Моето дете ми донесе от детската градина "валентинка" - едно сърчице изрязано от него лично, слепено около сламка.  Rolling Eyes
По-скоро се зарадвах, отколкото да ми стане неприятно, но че не е най-редното нещо - така е. Просто защото децата не знаят какво символизират въпросните валентинки и какво е любов. Хубавото е, че научават, че това е нещо добро, красиво и повод за радост - в което виждам положителния смисъл да ги "занимават" с този празник.
Това, което ме дразни, е че децата биват облъчвани не заради друго, а в резултат на всеобщата празнична истерия. Явно е въпрос на народопсихология да изпадаме в крайности - детството ми мина в писане на пионерски поръчения и отчети, в 4-ти калс имахме за домашно веднъж да напишем стихотворение за "партията" - все неща, които не ми се виждат също до край нормални за възраста.  Laughing Та по-добре със Свети Валентин да ги занимават, отколкото да не ги занимават с нищо. В Холандия, чух, от първи клас ги просвещавали какво е презерватив и как се слага...  Shocked Не знам истина ли е - и дано не е - но вече въобще не се учудвам на никакво ускорено детско развитие. Всичко е до край условно и относително. Не помня кой беше казал, че ги възпитаваме за живот, който ни е неизвестен и ги учим на ценности, които не знаем дали ще им бъдат от полза или във вреда.

# 167
  • Мнения: 335
...Въпросът на темата е:"Нормално ли е да занимават децата ни/10годишни/със св. Валентин?".
Моето мнение е, че е нормално. Твоето мнение е, че не е.


Добре казано.
Да се разотиваме сега  Laughing




Общи условия

Активация на акаунт