Мляко - колко; кисело - откога и как ?

  • 453
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Момичета, знам че темата е обсъждана доста, порових се из старите теми и попрочетох някои неща.
Не намерих отговор на някои от въпросите си.

На почти 11 месеца е Борис.
Кърмим се вече само по 2-3 пъти - вечер и нощем. Вече категорихно отказва да суче през деня. Притеснявам се много дали поема достатъчно мляко. Освен около 300-330 грама общо плодови и зеленчукови пюрета, останалата храна за деня са му млечни кремчета, млечни каши и бебешки кисели млекца (на базата на адаптирано мляко). Адаптирано мляко категорично не иска. Тези бебешки кисели млекца са иделното допълнение към менюто за момента, но са леко подсладени, а не ми се иска постоянно да поема предимно сладки храни.

Та си мисля дали да не му въведа вече киселото мляко? Под кисело мляко имам предвид домашно квасено прясно Био мляко, пълномаслено, с българска закваска. Дали не е удачно да ползвам за закваска и млека с Bifidus бактерии?
И какви са препоръчителните количества мляко , които е добре да поема дете около годинката?

А, забравих и още нещо - киселото мляко освен натурално, разбито с вода и кисело мляко с бисквитки, под каква друга форма мога да го давам ? Нищо друго не ми идва наум.

Последна редакция: нд, 08 май 2005, 15:22 от Анонимен

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Щом суче нощем, не е проблем - има много деца, които изсукват най-голямо количество кърма вечер и нощем.
Около 500 мл мляко (грубо) на ден на тази възраст. Щом суче от теб, всякакви млека и млечни се явяват като допълнение в диетата, по-скоро като запознаване с нови интересни вкусове.
Детските кисели млекца не са най-добрия вариант - имат не само захар, но и оцветители, омирисители, овкусители и кой знае какви подобрители... В клуб "Алергии" в Дир-а се коментираше, че са неподходящи за алергични и фамилно обременени деца, та може би е добре да ги поотложиш във времето, или поне да не даваш основно тях.
На тази възраст спокойно можеш да въведеш кисело мляко - само гледай да не е с много нишесте, за да се подкваси добре.

# 2
  • Мнения: X
А, не съм се изразила май много ясно. Тези бебешки кисели млекца са си заквасено адаптирано мляко. Произвеждат се от фирма производител на бебешки храни и са за възраст над 4 месеца. Няма овкусители, подобрители, оцветители и подобни. Така че са подходящи за бебета. Аз започнах да ги давам когато бебо беше на 7 месеца.
МНого внимавам с храните които давам.
А закваската ми е супер - sпециално донесена от БГ! (Благодаря ти Мария Heart Eyes  )! Вече пробвах - стана страхотно кисело мляко ! Laughing

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ясно  Grinning Аз се сетих за тези, които са толкова популярни тук  Close Данет, Данончета и всякакви подобни "благини"...
Щом си имаш истинско квасено мляко за деца - чудесно!

# 4
  • Мнения: 1 391
Извинявам се, че се намесвам в темата, но и мен ме вълнува млечният въпрос...
моята бебка е почти на 9 месеца и се чудя достатъчно ли мляко папа...
Тези 2 дни ме нямаше в София и се цедих, и установих, че в часовете, когато кърмя, изцеждам далеч не толкова, колкото май е необходимо за едно папане на бебка, а именно:

7ч - цедя 130мл кърма /значи горе-долу толкова пие/
10ч - 1/2 плодово пюре + 1м.л адаптирано + 1 бисквита плазмон
12ч - месно /зеленчуково пюре - около 200мл + 2м.л. адаптирано + докърмване след известно време /иначе по това време цедя около 30-50мл от двете гърди/
15- малко кърмене - но много малко /около 30мл/...
18ч - каша + 2м.л. адаптирано
21ч - кърмене /цедя около 80мл/ и давам добавка 30мл адаптирано и пие допълнително вода /отказва повече мляко независимо кърма или адаптирано - държи си на вода - около 50-60мл/...

та се чудя сега това хранене достатъчно ли млечно е?!
явно кърмата ми е вече по-малко - общо значи се събират около 300мл максимум кърма на ден - затова и добавям и адаптирано - което общо се получава към 150мл.... значи общо изпива някакво мляко към 450мл на денонощие... достатъчно ли е това?!

И още - досега давам бисквити Плазмон - бебешки - мога ли да давам обикновени бисквити "Житен Дар" или бисквити Закуска?!

Чудя се и се мая  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт