Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Не мисля,че прахосмукачката е по-добър вариант.Та тя вдига повече прах.Аз също раждах във ВМИ-Пловдив.Миеха си с парцал.Не съм виждала да метат.

# 31
  • Мнения: 8 223
В нашето отделение миеха пода сутрин и вечер. Как се пързаляше след това, не е работа. А иначе едни такива хубави тлъсти хлебарки се разкарваха по стаите, където бяхме заедно с бебетата.

# 32
  • София
  • Мнения: 627
И при нас миеха, ама с някаква специална кърпа (не е парцал)

# 33
  • Мнения: 1 479
При нас също миеха 2-3 пъти на ден. С дезинфектант.


Това с прахосмукачката за мен не е много добра идея, да ме прощава специалиста.
Може би с прахосмукачка от класа на Рейнбоу всичко ще е ОК, но обикновената прахосмукачка разпръсква ужасно много микрочастици с въздуха, който изкарва. Това ще ти го кажат във всеки магазин, затова при алергични обитатели на дома се препоръчавт прахосмукачки с хепа или воден филтър. Аз вкъщи не чистя с прахосмукачка в присъствието на вече порастналото ми дете, какво остава за новородено.

Не вярвам всички БГ родилни отделения да се снабдят с Рейнбоу, те дори животоспасяваща апаратура нямат... Парцала с дезинфектант засега ми се струва най - доброто за бебетата.

Peace

# 34
  • Мнения: 4 621
В Света София само миеха  Peace

# 35
  • Мнения: 959
Аз родих в Шейново.Родилната зала и отделението за бебетата са ремонтирани и е хубаво.
 Стаите миеха силно казано веднаж на ден около леглата,под тях не.Отгоре отгоре

Точно така е.За 4 прекарани дни 2 пъти помазаха с парцала.

# 36
  • Мнения: 2 825
При мен миеха пода един път на ден. А всеки влизаше в стаята с обувките от улицата, тук хич не се впрягат на тема чистота .

# 37
  • Мнения: 1 900
Не мисля,че прахосмукачката е по-добър вариант.Та тя вдига повече прах.Аз също раждах във ВМИ-Пловдив.Миеха си с парцал.Не съм виждала да метат.
Е не бих казала, че вдига повече прах от метлата.  Naughty
Знам със сигурност, че във ВМИ Пловдив метат стайте всеки ден преди да минат с парцала.  Peace

# 38
  • Мнения: 814
Само миеха и облъчваха стаята на бебетата с някаква лампа

 Ипри нас беше така. Миеха 2 пъти дневно и всяка сутрин излизахме от стаята за по 10мин. и облъчваха с някаква лампа. Раждах в МД-Варна

# 39
Забърсваха пода с вода 2 пъти на ден. Ако нещо изцапахме сме викали санитарните и за допълнително миене. Банята я почистваха отделно и в нея оставаше миризма на дезинфектант. В стаята, където бяхме с бебетата такава не съм усетила. 
А за това с метенето  #Crazy

# 40
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
При нас минаваха с парцал с някакъв препарат пода и по первазите на прозорците. Метла не съм виждала.

# 41
  • Мнения: 9 973
родих в петък
събота и неделя................
понеделник преди главна визитация един парцал мернах

# 42
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
В нашето родилно не ползват метли, а мопове.
Почистваха по стаите сутрин, коридорите два пъти, при бебета незнам Rolling Eyes.
За краткия ми престой от 3 дни дори мина и дезинфекционна фирма / от тия, срещу хлебарките дето пръскат/.

# 43
  • Мнения: 157
При мен замазваха с парцал.

# 44
  • Мнения: 2 774
..... и облъчваха с някаква лампа. Раждах в МД-Варна

Миеха с парцал да,но аз не съм я виждала тази лампа ,защо така  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт