Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 14 отговора
Това е въпросът ми.
Има едно доста високо, изсъхнало дърво в двора на нашата кооперация. Представям си какви бели може да направи, ако се скърши при някоя буря.
Освен това наскоро се е отчупил и един много голям клон от живо дърво, който виси твърде застаршително.
Цитирай

До колкото знам се пуска молба до общината.
Цитирай

Аз имах такъв проблем миналата година. Обадих се  на фирма Паркстрой (тази която отговаря за дърветата и градинките в града). От там ми казаха, че имат човек, който идва на адреса и оглежда (в случая изсъхналото дърво). Прави някакъв констативен протокол и от там на сетне изпращат бригада, която отсича дървото. Междувременно ми казаха да подам и молба до общината. Общо взето цялата процедура протече около 3 месеца.
Цитирай

Към Циганската организация. Ще го смотаят за норматив.
Цитирай

Благодаря за информацията! Чувала съм, че процедурата е дълга и свързана с много висене тук и там, но поне да свършат работа.

Утре ще се обадя на "Паркстрой".

Към Циганската организация. Ще го смотаят за норматив.
Ако исках да си имам взимане-даване с Циганската организция, нямаше да питам във форума.
« Последна редакция: Вт., 12 Февр. 2008, 17:51 от Silvy A »
Цитирай

Аз колкото се шегувах, толкова и сериозен бях. Има едни из Драгалевци, които свалят голямо дърво за стотина лева. Катерят се и режат малко по малко, за да не стане беля. Иначе много е важно чие е дървото. За да няма някоя изненадваща глоба от общината.
Цитирай

Към кмета или към отдел "Екология" на съответната община. Те спускат поръчка към "Паркстрой".
Цитирай

... Има едни из Драгалевци...
Е, ако живеех в собствена къща в Драгалевци и дървото си беше лично мое, щеше да е възможен и този вариант.
Но, тук става въпрос за такова, на държавна (общинска) земя и е противозаконно да се отсича без разрешение. Освен това, трябва да съгласувам цялата процедура със съседите.
Цитирай

Ще кажеш ли как става с "държавно" дърво, като се справите с проблема?
Цитирай

От 1 година съм подала молба в общината,да орежат клоните на дърветата около нас,защото са огромни 50 годишни дървета.Иии.още чакам.Май няма и да стане като гледам
Цитирай

Ще кажеш ли как става с "държавно" дърво, като се справите с проблема?
Ще кажа. А ти ще си запишеш ли?
Защото аз не си записах преди няколко месеца, като ми обясняваха точно към кого да се обърна, за да свършат бързо работата. А сега може да стане по обичайната процедура:

От 1 година съм подала молба в общината...Иии.още чакам...

ПП. Не се бъзикай с "държавните" дървета. Не можеш току-така да си режеш. Такава глоба ще ти треснат, че...
Цитирай

Да. Тук има огромен кавак, който ако падне, съвсем буквално ще срути една постройка и ще загинат хора. (бая си злобна)
Цитирай

Обади се в общината, ето дежурен тел. 987 5555.
Миналата седмица им се обаждах за паднала ограда на строеж, до обяд бяха тук и оправиха нещата.
Успех  Peace
Цитирай

При нас идваха от "Гражданска защита" да режат опасни дървета.
Цитирай

Да. Тук има огромен кавак, който ако падне, съвсем буквално ще срути една постройка и ще загинат хора. (бая си злобна)
Знам, че нет-а е коварен и е лесно да се изтълкуват погрешно думите, ама пък чак "злоба" къде видя, не разбирам.

Както и да е, благодаря на всички за съветите!
Цитирай

1-14 от 14 отговора