Не си дава играчките

  • 2 825
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 162
И ние имаме същия проблем.Дори в къщи нямам мира.И не знам дали постъпвам правилно,защото малкия освен ,че не дава своите играчки,каквото вземе батко му той го иска ,реве и се тръшка и за да спре казвам на баткото да отстъпи и да му даде играчката.
Дали ще мине този период не знам.

# 16
  • Мнения: 2 438
Естествено, че няма да ги дава, Krische го е написала. Моите са вече големи, но помня нещо друго - на барче сме с детски кът, отивам да ги пусна на количките, дето се клатят с монета и хоп някое дете се присламчи. Пък мама му отсреща на масата не й пука. Е, аз ли да й забавлявам чедото #Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 7 033
При нас периодът е от доста време, почти на две годинки започна и при синът ми. Толкова приказки съм изприказвала, толкова обяснения без никакъв резултат, че не зная дали ще отмине. Мога да се примиря с факта, че много рядко си дава играчките, но се дразня от това, че упорито не разбира, че тогава не е редно да се пипат чуждите играчки. Който не дава, не получава.

# 18
  • Мнения: 700
Още имам грях пред дъщеря ми /вече е голяма - на 11 г./, че като се сетя и се вцепенявам. Такъв шамар й ударих заради това недаване на играчки, че още съжалявам, дори ми се плаче все още. Беше тогава едва на три годинки.
Всъщност проблема беше заради едно столче. И двете деца искаха да седнат на него, дъщеря ми не отстъпи, другата майка /съседка/ ме изгледа злобно, аз се вбесих и такъв шамар цапардосах на моето дете, че място не мога да си намеря. И защо??? За да угодя на другите. Триста пъти съжалих.
Ами да не си ги дават, какво толкова. Я си гледайте собствените деца - и без това никой не мисли за тях, освен вие. Нека да са си добре, пък с времето ще започнат да си играят колективно, да си отслужват и т.н и т.н. И тоз период ще отмине. Не ще ги научите да си дават нещата, то си е от възрастта.

# 19
  • Мнения: 679
При нас не е силно изразено, но понякога не си дава играчките. Обикновено у нас идват повече от колкото ние да ходим при други деца. Най-често си играят със едно съседско момиченце. Нямахме проблеми доскоро, драчеха се, но като им дадеш на единия нещо и на другия нещо имаше мир. Една вечер ние отидохме на гости на момиченцето, при което щом Алекс пипнеше някоя играчка, тя изпадаше в ужас и започваше да пищи и да се тръшка на пода,  като се опитваше всичко да му вземе от ръчичките. При следващото им гостуване и той се държа адски зле. Явно помнеше тя как е правила  newsm78. Като мина малко време пак нямаме пролеми, но не смея да ходим на гости при тях, за да не се получи същата ситуация. Надявам се да е период и да отмине. Деца са какво да ги правиш Hug

# 20
  • Мнения: 1 049
Моята пък е от тези, които всичко дават... ама всичко.  Wink И аз мъкна колела, играчки и какво ли не навън, а другите си играят с тях и тя си намира съвсем други занимания.  Wink Но виждам често деца, които не искат да дават - тогава просто й отвличам вниманието с нещо друго да не се стига до спор. Когато стане обаче в къщи сигурно не е така лесно. Най-добре в такъв момент да опиташ да ги заиграеш с нещо съвсем различно... да рисуват (всеки с отделен лист и молив), да играят на криеница или нещо такова без конкретно да се вторачват в някоя играчка  Peace

# 21
  • Мнения: 1 479
И ние имаме същия проблем.Дори в къщи нямам мира.И не знам дали постъпвам правилно,защото малкия освен ,че не дава своите играчки,каквото вземе батко му той го иска ,реве и се тръшка и за да спре казвам на баткото да отстъпи и да му даде играчката.
Дали ще мине този период не знам.
Все едно,че аз сьм го писала.Всеки ден у нас е така! hahaha

Общи условия

Активация на акаунт