Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

Варна

Искам да изкарам курс по счетоводство към бюрото по труда но не съм регистрирана там а и съм в майченски.Дали може и към кого трябва да се обърна.
Цитирай

Mediterraneo

Разбира се, че не може, без да си регистрирана. Курсовете са само за безработни, регистрирани. По тази причина са безплатни, даже се плаща дневна стипендия на курсистите.
Цитирай

Пловдив

Освен това бъди сигурна, че ще се пенсионираш докато те одобрят за такъв курс. И аз скоро исках да изкарам курс и съм регистрирана и ме препратиха през един вагон кабинети и навсякъде се опитваха да ми обяснят защо няма да стане и колко е трудно и аз накрая се пищисах и си тръгнах. Не ти е работа да се занимаваш с бюрото по труда. Това е моето мнение. Ако има някой доволен да сподели, че аз вече се отчаях от тази институция.
Цитирай

Пловдив

Аз в момента карам курс към бюрото по труда, задължително е да си регистриран и да си безработен, т.е. не в майчинство. Ще го запишеш като ти свърши майчинството...
А мен ме гонеха да го запиша, нямаше желаещи, та чак вкъщи ми звъняха няколко пъти от бюрото по труда, докато се навия!:peace:
Цитирай

Mediterraneo

И при мен така се получи. 1 месец след като се регистрирах, започнаха да ме увещават да се включа към курс Бизнес- администрация. Търсели само филолози, трябвали им хора и т.н. Накрая се наложи от 30 човека да отсеят 10. Е, огря ме, де, и не съжалявам. 2 месеца беше курсът- октомври- декември миналата година.
Цитирай

Ботевград

и аз съм завършила курс Компютърна грамотност към ДБТ - много съм доволна от курса - продължи 3 месеца, наистина даваха някаква стипендия и беше много полезен - теория и практика!
След курса ми предложиха и подходяща работа, а за курса заявих желание още щом се регистрирах на бюрото Peace и след 3 месеца имаше обявен такъв и ме включиха.

На 1 регистрация имаш право на 1 квалификационен курс и 1 мотивационен курс - периодично трябва да ги питаш какви курсове има Peace
Цитирай

Mediterraneo

На 1 регистрация имаш право на 1 квалификационен курс и 1 мотивационен курс - периодично трябва да ги питаш какви курсове има Peace

В това не съм много сигурна. Вчера бях на подпис и асистентката ми( така ли се нарича  newsm78) ме попита дали не искам пак да ме включат в някой курс. Сега съм записана като желаеща за Текстообработка и Предприемачество и мениджмънт.
Цитирай

Ботевград

Ами не знам, ако няма желаещи или отговарящи на критериите за включване в курса може и да ти предложат втори Peace!
Защо не? Peace

Аз работех в ЦПО, организирали сме квалификационни и преквалификационни курсове, явявали сме се и сме печелили конкурси, обявени от ДБТ и да Ви кажа последният път - провеждахме курс по счетоводна отчетност Rolling Eyes за 10 човека - едва се събра група Rolling Eyes
Безработицата вече при нас е под 4 % и са предимно от малцинствата без образование ooooh!
Затова провеждахме курса и с хора, които всъщност почти се регистрираха само заради него, в крайна сметка обучихме само 8 човека ooooh!
Цитирай

Не си мисли , че с един курс по счетоводство някой ще те вземе на работа - казвам го от собствен опит. Освен това имам и курс по текстообработка .....Мисля, че бюрата просто отчитат бройка и инициатива
Цитирай

Mediterraneo

Не си мисли , че с един курс по счетоводство някой ще те вземе на работа - казвам го от собствен опит. Освен това имам и курс по текстообработка .....Мисля, че бюрата просто отчитат бройка и инициатива

Пране на пари в най- легален вид  Peace Организациите, които печелят конкурсите за провеждането на тези курсове, си пълнят джобовете. Преподавателите вземат малко, малко се плаща за наемане на зали, оборудване, купуване на учебници и пособия и прочее. Всичко останало е чиста печалба.
Цитирай

А курсове по чужди езици провеждат ли? И възможно ли е да се добереш до място  ? newsm78
Цитирай

София

Пране на пари в най- легален вид  Peace Организациите, които печелят конкурсите за провеждането на тези курсове, си пълнят джобовете. Преподавателите вземат малко, малко се плаща за наемане на зали, оборудване, купуване на учебници и пособия и прочее. Всичко останало е чиста печалба.

PeaceИмам тапия от такьв курс за компютьрна грамотност и много важно!Когато започнах работа не ми я искаха,а ме накараха да действам по задачи!В кьщи пред компютьра се научих повече и продьлжавам да се уча!С езиковите пак така,не се ли справиш на место с езика ,тапията не важи!
Цитирай

Курс по езици няма. ЗВ курса по компютърна граматност учихме 10 дена анг.език - смешна работа. Събрани хора на най-различно ниво, години, образование и всички почват от азбуката, а някои и с бълг.език бяха зле.
Цитирай

Варна

И колко мислиш, че е печалбата на едно ЦПО за един такъв минимум тримесечен курс?
Цитирай

Ботевград

Почти никаква Naughty
друг е въпроса, ако от ЦПО са некоректни или се опитват да хитруват надребно, но с тази конкуренция ooooh!не ми се вярва да е така Naughty
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора