Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте, дъщеря ми е на годинка и два месеца. Като види непознат, без значение възрастен или дете, се започва един срам   Embarassed , след което започват  увещания от моя страна да не се срамува, че няма страшно, но ефект няма.  Явно подхода ми не е много правилен. Моля препоръчайте ми хубава литература по въпроса със срамежливостта при децата!Предварително ви благодаря!
Цитирай

София

Не мога да ти препоръчам литература,но си мисля,че с времето и възрастта това ще се промени.И аз имах подобен проблем,докато Вики беше по-малка,обаче сега е... Всичко ще отмине.Няма място за притеснения.
Цитирай

През девет форума в десети

Радвай се, че е просто срамежлива, моят син пищеше, когато непозната жена му обърнеше внимание.  Laughing
Спокойно, срещайте я с повече хора, ще се отпусне детето. Ако може да я пратите при някоя баба за известно време, това прави чудеса със срамежливите деца.  Wink
Цитирай

София

А моят син даже си крие очите с ръце от срам  Laughing обикновено го прави с непознати .
Цитирай

Ланкър, планините Овнерог

Наистина се променят. Моята пък беше точно на другия полюс, но сега.... ooooh!... сраааааам. Чак имам чувството, че в у-ще няма да отговаря, дори и да знае от срам.
Цитирай

Ама тя е още мъничка, те се менят с дни на тази възраст, не се тревожи, според мен е напълно нормално. Ако търсиш подход, изобщо не и говори за това, защото за нея това е само напомняне, че не се държи според определени очаквания, остави я да се отпусне, когато тя си реши.
Цитирай

София

Най-вероятно е от възрастта. Дияна преди беше на приливи и отливи. Един се срамува, друг път вижда непознат и казва "здравей" и си говорят. Мен ме хващаше срам в такива моменти.
Ще се промени.
Цитирай

В заешката дупка

Малко е още детенцето, за да разбереш дали наистина е срамежливо. Но наистина, не е добра идея да я увещаваш да не се срамува. Така й даваш сигнал, че поведението й нещо не е "нормално" и съвсем може се притесни.   Бъди ти ведра и усмихната с хората и децата, които срещате и понеже децата се учат наблюдавайки родителите си, това може да й помогне.

Ако четеш английки, ето една статия:
http://www.babycenter.com/0_shyness_11563.bc?page=1&articleId=11563
Цитирай

София

Това си е нормален и закономерен етап в развитието. Детето ТРЯБВА да страни от непознати.
Често искаме от децата си да са ненормално дружелюбни. Ние самите най-често изпитваме дискомфорт на нови места и сред нови хора. Единствената разлика е че ние сме се научили да сме лицемерни и да го прикриваме.
Аз бих се притеснила повече ако детето не разграничава хората, отколкото ако е "срамежливо".
Цитирай

София

oceanid това "ТРЯБВА" не е решение.
Сега детето е на годинка, а като стане на 2 или 3?
На дете на годинка ще му е трудно да "разграничи" хората, този е такъв, а оня - инакъв.
Не искам детето ми да е ненормално дружелюбно, нито е такова. Но се радвам, че не е живяло в средата на "ТРЯБВА"-нето.
Цитирай

при палмите и алигаторите,FL

Моето дете е пък на обратно, никога а не е било срамежливо. Дори когато седеше в количката се протягаше и с ръка закачаше минаващите хора, след като проходи продължи, сега много често на разходка ми се случва да хване непознат /само от някои чичковци има респект, но рядко се случва/ за ръка казва ми "чао" и потегля. Днес сутринта се гушна в една приятелка и след като си я взех плака ч не искала аз да я нося а тя, след това тръгна с една непозната баба на разходка, а мен си ме остави да седя на пейката, изобщо не се обръща да провери дали съм с нея или не. Аз чакам да дойде етапа със срамуването, защото така е  #Crazy, все ходя да си я прибирам и да обяснявам че лелята или бабата си отива при нейните дечица.
Цитирай
Благодаря ви момичета! Наистина вече престанах да увещавам детето си да се държи неестествено. Вероятно понеже аз съм от хората, които, както беше написала oceanid: "Ние самите най-често изпитваме дискомфорт на нови места и сред нови хора. Единствената разлика е че ние сме се научили да сме лицемерни и да го прикриваме.", та ми се искаше тя да не е такава. Четох дори,че  характера и темперамента на детето до голяма степен се обуславят от гените и в много малка степен от обкръжението и натрупания  личен опит. Или с други думи  не може да се борим срещу природата.
Цитирай

Ланкър, планините Овнерог

Като беше малко по-малка се радвах, но не насърчавах, че не говори с непознати, но вече е голяма и става малко темерут(не се сетих за по-мека дума  Blush) И това с примера не ни свърши работа. Казвам "добър ден", "довиждане" откакто забелязах, че няма друг начин. Не съм я карала никога, особено пред хората, но и до ден днешен се притеснява.
Цитирай

Дъщеря ми продължава да е срамежлива.Като почна градина ,не казваше даже и едно"добро утро".А пред приятели и познати не спира да мели.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.