Пият ли кърмените ви бебета вода-чайче..?

  • 4 327
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 183
Все още не пие нищо друго освен на мама млекцето,друго не желае.

# 31
  • Мнения: 64
Аз съм ЗА даването на водичка щом детето има нужда. Малкото ми бижу я обича и й давам след ядене. Кърмено бебе е и си наддава добре. Децата са човечета, като нас! Ние как имаме нужда от вода?! Какво като кърмата е не знам си колко % вода, и в нашата храна има вода, ама ние пием, нали? Никой не е казал да се налива  детето с водата, вместо храна. Още от раждането й давам чайчета, а сега вече опитвам само чиста вода, защото почнах с плодовите сокчета.
Водете се по децата си, предложете им, ако откажат не давайте, но не чакайте те да си поискат(те няма как да си поискат)
                     
                          Peace Peace Peace

# 32
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Колкото бирата е необходима за кърмачето толкова и водата. Кърмата е около 90% вода, състои се от предно и задно мляко, като предното е с по-голям % вода.
Каква е връзката на водата със жълтеницата, че още повече и да я подслаждате, за да излъжете бебето да пие. Билирубинът, който причинява жълтеницата се изхвърля с изпражнението на детето, а изпражнения с вода (с колкото и захар да и слагате) не стават. Това е стара порочна практиа.
Слава Богу има го форумът с богата Библиотека и всеки би могъл да прочете не само от Колко вода се нуждае кърменото бебе, статия 1 за жълтеницата, статия 2 за жълтеницата, а и още куп полезни неща.
Четете и се образовайте и не се доверявайте сляпо на недоучили педиатри.



Подкрепям. Peace

# 33
  • Мнения: 1 269
не, не пиеше докато беше само на кьрма.пропи вода на 8 месеца,чайче не сьм давала  Peace

# 34
  • Мнения: 354
Давала съм и вода и чай, от самото начало, Калоян е лятно бебе и беше доста горещо, Изпиваше на два месеца по 130мл. вода и толкова чай за колик. Мисля че не трябва да се лишават бебетата от вода, трябва да им се предложи, а те ако не искат тогава е друго. Ама майката да не дава целенасочено, не мисля че е правилно, макар, че кърмата съдържа вода и утолява жаждата на бебето.

# 35
  • Мнения: 32
ние в началото пиехме и вода и чай но сега само с лъжичка поема и искам да и давам поне по 60 мл защото приемаме пюрета но е голям зор поема  не преглъща и тя се стича по брадата
но аз си упорствам иначе ще се запече
ние все още се кърмим и аз също съм на мнение че такива бебета си набавят всичко от кърмата

# 36
  • София
  • Мнения: 3 804
От месец й давам вода, но тя изпива макс. 10 - 15 мл.

# 37
  • Мнения: 1 440
Не,не пие!Не ще да види шише!
Каката пропи около 10-тия месец,но съвсем по малко,основно я кърмех.

Общи условия

Активация на акаунт