изпадам в ужассссссссссссссссссс

  • 2 807
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 469
Най вероятно плаче от колики-не от глад.Има много видове капки за облекчаване на коликите,питай педиатъра какви са подходящи.Можеш да използваш сушоара(за коса) за затопляне на коремчето-много помага,изпитано е.
В началото винаги е трудно и за майката,и за бебето.
Нужно е време за да си създаде режим,а ти да се нагодиш към него.
АМ с нищо няма да помогне!В кърмаческия има много информация по въпроса Peace

# 16
  • Мнения: 46 478
Имай малко търпение, всичко ще си дойде на мястото, в началото е така  Grinning

Уф, първият месец е най - трудният с бебето, после нещата бавно влизат в ритъм.
На твое място при сучещо бебе и наличие на кърма никога не бих минала на АМ.

 Peace

# 17
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
И аз смятам че са колики! Стилиян и той започна страхотен рев около 22 -ят ден и се успокояваше като го кърмех само! Правех всичко възможно за колики- топли кърпи, слагах по корем,давах капки, гушках,разнасях .........пак рев! Но ...трябва търпение! При нас сякаш мина- но все още давам капки де! Като му ги бях спряла пак бяше започнал да реве!

# 18
  • Мнения: 268
Ако почнеш да дохраваш с АМ може да провокираш още по-силни колики, АМ е много по-тежко за бебешкото стомахче Confused. Пък и мисля, че щом имаш кърма и детенце наддава нормално, не бива да я отбиваш. Бих ти препоръчала капките Инфакол, при Дани имаха чудодеен ефект Peace
Успех!

# 19
  • Мнения: 14 654
Ако смяташ, че нямаш достатъчно мляко, може да предложиш веднага след кърмене добавка- да провериш дали ще поиска. Ако бебето е сито ще откаже. А ако реве от коликите- просто трябва да изтърпите.

# 20
  • Мнения: 236
Не виждам как АМ ще ви  помогне....щом иска, нека си суче...давай капки за колики...

Абсолютно съм съгласна. Бебчето иска да се успокои, гушкай го и го кърми

# 21
  • Мнения: 422
гушкам я , не сме спирали да я гушкаме но от 7  и 30 рев, давам и да яде упокоява се и пак почва, давам саб симплекс и еспумизан, от други капки от кои сте доволни , да вземем други , тези сигурно вече не действат, цял ден не е спало милото

# 22
  • Мнения: 422
страх ме е да не и се претовари стомахчето,,,,,а суче по 10 мин. през около час ,час и нещо ,някой път и по нарядко 30 мин .

# 23
  • Мнения: 700
 абсолютно нормално бебче.Да ти е живо и здраво!И ние бяхме така,като скачени съдове.Но спокойно,това е период,който отминава и то бързо.Можеш да си купиш слинг,в който бебчето си спи,суче и т.н.,когато си поиска,а ти си вършиш спокойно работата.
 А това което пишат някои майки,че от много кърмене се получават колики не е вярно.Такова нещо може да се получи от АМ,но не и от кърма.Първо,защото не винаги тече мляко от гърдата,много често бебето само задоволява сукателния си рефлекс.И второ кърмата се усвоява много бързо,установено е че според състава и това може да стане и за 90 мин,така че не мисли,че му е тежко на корем1чето.
 Друг съвет от опит,колкото повече задоволяваш сега сукателните нужди на бебето,толкова по-бързо ще отмине този период.Все пак детето до скоро е било част от теб и за него този нов свят,самото раждане и всичко ново може да е много стресиращо.Когато суче един вид то пак става част от теб и това му действа успокояващо и му помага да се адаптира по-бързо към новите условия.
 Успех! Hug
 П.П.Защо не влезеш в библиотеката на кърмаческия подфорум.Има много информация,а и момичетата там могат да са ти много полезни за подобни "терзания"

# 24
  • Мнения: 236
И аз се притеснявах да не я претоваря и питах педито. Тя ми каза, че мога да я храня през час и половина, аз я хранех понякога и през час. И Йоанка много плачеше, разхождах я из целия апартамент, пеех песнички и така, докато мине 1 час. Ние капки не сме пили - само чай от копър или чай от анасон, редувах ги, защото иначе ако се ползва само единия чай му се обръща действието(това педиатърката ни го каза). Също може да пробваш да й затоплиш коремчето, или я изкъпи в малко по-топла вода. Ние веднъж до 02.30 го откарахме - не можа да заспи от болки, горкичкото...Успех! Дано да заспи сладурчето

# 25
  • Мнения: 232
Спред мен са колики. Дъщеря ми пищеше така до посиняване,давах й да яде и се успокояваще малко.После пак рев,рев...

# 26
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Първия месец бяхме като скачени съдове.После нещата се нормализираха.

# 27
  • Русе
  • Мнения: 13
Ако имаш достатъчно кърма, не минавай на АМ!
При мен големият батко беше така-рев денонощен. Лекувахме се като го слагах по коремче върху мен и се загъвахме с топло одеало. Така се успокояваше и успявахме да поспим. По този начин освен затоплянето на болящото коремче, детенцето слуша и сърцето на мама, което му напомня за една много по-топла и уютна за него среда.
Трябва ти много спокойствие - никога не забравяй, че КОГАТО ТИ СИ СПОКОЙНА И ДЕТЕНЦЕТО Е СПОКОЙНО!!!

# 28
  • Мнения: 700
Бях изпаднала в абсолютно същата истерия. Храненето на повикване не сработи за нас. Аз стоях полугола по цял ден и нощ. Бях се сраснала с кърмаческия ми стол. Нито спях, нито ядях. Стресът и постоянните мисли за несправяне бяха на път да ме влошат и без това люшкаштата ме следродилна депресия.
Върнах си режима от родилното - на 3 часа. Отне около 2 седмици, но нещата си влязоха в ритъм. Хем не прехранвах, хем не бях постоянно "в готовност".
За мен това сработи. Прочети из кърмаческия, там сигурно ще намериш помощ и подкрепа да продължиш да кърмиш.

# 29
  • Мнения: 27 524
Уф, първият месец е най - трудният с бебето, после нещата бавно влизат в ритъм.
На твое място при сучещо бебе и наличие на кърма никога не бих минала на АМ.

Така си е, наистина е трудно, най-вече недоспиването и еднообразният кърг, но важното е, че сте здрави, останалото минава  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт