Детска градина "Приятел на детето"?

  • 10 704
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 636
Free Soul  и agne,
Много ви благодаря за времеемките за вас и така важни за мен отговори.
Free Soul, не съм си и помислила, че ме навиваш, защото самата аз разпитвам. Явно наистина си доволна!

# 16
  • Мнения: 178
Здравейте мами,
от всичко което пишете изглежда че тази градина е добра. Само не мога да намерия телефон на който да се обадя и освен това се чудя за таксата - защо е 280 или 300 лв, а всички други частни ясли са около 400-450 лв? Това малко ме обърква. Иначе и аз търся ясла в която да ни приемат сега някъде около младост и не намирам   Sad

# 17
  • Мнения: 4 915
350-360 лв с храната. Спокойно, няма нищо скрито и нередно, за да е такава таксата.  Wink Базата им примерно не е голяма и не е някъде на скъпо-струващо място в града, че да плащат големи наеми. А и явно наистина искат да привлекат деца и родители не само с цени, а и с качествено обслужване.


Телефони : http://deteto.info/pages/HIDDENFRAMES.HTML?frame=http://deteto.i … s/CDG_Priatel.htm

# 18
Цитат
Moeto dete e na 1.5. Hodi 3 dni, placheshe samo dokato sym tam i malko sled tova.Uveriavaha me ,che vsichko e nared,che se hrani, spi i e spokoen. Na 4-tiq den,dnes, e plakal mnogo i mi se obadiha da go vzema, zashtoto veroiatno e bolen i ne mu e dobre.Otidoh da go vzema i toi spria da plache na sekunhdata.Chudeh se kakvo da pravia za da se vyrna na rabota, zashtoto se nalagashe.Zavedoh go pri priatelka na svekyrva mi, koiato toi vijda za vtori pyt i vsichko beshe nared.
Kogato se obadih na direktorkata ,za da i kaja ,che ne e bolen i  e dobre,tia mi kaza che e bebe i  e mnogo malyk i te ne sa inkvezitori i ne mychat decata,koito plachat i e po-dobre da go spra.
Toi beshe tam samo tri dni i na chetvyrtia te se otkazaha.Kapaka e che otkrih 4-ri sinini na ramoto  vyv formata na stotinki.Neznam ot kakvo sa i ne iskam da znam, nikoga niama da zaveda deteto si tam i se radvam,che razbrah vsichko tova na 4-tia den.Te iskat golemi deca, koito da ne plachat,da razbirat poveche, za da ne se tormoziat.
A, az si zamylchah kato mi go vyrnaha s chujdi drehi i chujdi pantofi.Dori shishetata im byrkat, a stava vypros samo za 6 deca.
Mili maiki, ako decata sa vi po 3 godini tova ne e miasto za vas.


Моето дете е на 1.5. Ходи 3 дни, плачеше само докато съм там и малко след това.Уверяваха ме ,че всичко е наред,че се храни, спи и е спокоен. На 4-тия ден,днес, е плакал много и ми се обадиха да го взема, защото вероятно е болен и не му е добре.Отидох да го взема и той спря да плаче на секундата.Чудех се какво да правя за да се върна на работа, защото се налагаше.Заведох го при прятелка на свекърва ми, която той вижда за втори път и всичко беше наред.
Когато се обадих на директорката ,за да и кажа ,че не е болен и  е добре,тя ми каза че е бебе и  е много малък и те не са инквизитори и не мъчат децата,които плачат и е по-добре да го спра.
Той беше там само три дни и на четвъртия те се отказаха.Капака е че открих 4-ри синини на рамото  във формата на стотинки.Не знам от какво са и не искам да знам, никога няма да заведа детето си там и се радвам,че разбрах всичко това на 4-тия ден.Те искат големи деца, които да не плачат,да разбират повече, за да не се тормозят.
А, аз си замълчах като ми го върнаха с чужди дрехи и чужди пантофи.Дори шишетата им бъркат, а става въпрос само за 6 деца.
Мили майки, ако децата са ви по 3 години това не е място за вас.

Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 08:25 от Ellypr

# 19
  • Мнения: 222
Това не ми се струва вярно, защото когато аз се информирах за условията ми казаха, че приемат деца от 2 години и половина. Най-много да направят компромис за един-два месеца по малко, но чак на година и пет месеца.................. newsm78

# 20
Но е вярно.Когато аз се информирах ми казаха,че взимат деца от 2 години,но ще ни приемат.Само,че нямаха търпение да видят дали детето ще свикне.

# 21
  • Мнения: 4 915
И аз знам, че приемат деца от 2 годинки нагоре. Може да са решили да направят компромис, щом си обяснила сигурно, че ти е належащо.  Rolling Eyes Но впоследствие да са разбрали, че това не е удачен вариант.

Прави ми впечатление, че в градината изключително се съобразяват с всяко дете и с родителите му.
Пример - ако детето не иска да спи и родителите са съгласни, го занимават в отделна стая, за да не се тормози 2 часа да стиска очи и да пречи и на другите деца.
Ако е притеснително- както беше Мариела в началото - стои си гушната в една учителка.
За плача - ако го дадеш на държавна ясла примерно, хич няма да ги впечатли, че детето ревяло по цял ден и не се чувствало добре. И няма да ти предложат да го спреш. А може и да ти спестят, че изобщо е плакало.
Ти си прецени коя информация и подход са в услуга на детето.
Може това да не е градината за него.

Примерно  Джани Родари не е градината за Мариела. Там работи като възпитател жена с дълъг стаж в детска градина - при разговор  с нея ми стана ясно, че всички деца ще са с еднакъв режим, нямало да има претенции и изключения - ит.н. - тоест, порядките от държавните заведения. Нея няма да я впечатли, че детето плакало цял ден. Свикнала е на такива деца от държавните ясли. Питах я нещо конкретно за Мариела как биха процедирали, ако тя не желае еди-какво си (примерно- да яде супа - не обича или че трудно заспива следобед), отговорът бе: "Е, как няма да яде и да спи?! Всички си имат режим. ". Е, не, благодаря, не пращам детето си в казарма.  Naughty

С объркването на пантофите и дрехите не знам какво да коментирам - Мариела никога не е била с чужди дрехи. Но да речем, е по-голяма и си ги познава. Отскоро има две нови лелки - може би не са научили още дрешките. Вече слагат етикети и по раниците коя на кое дете е.

А за синините - защо не си попитала? Как така не искаш да знаеш?  Rolling Eyes Може и да не са от градината. Може и да са.
Много ми е трудно да повярвам, че някоя от учителките е стиснала детето за рамото. Може да са от играчка, от друго дете и каквото и там да е. Недоглеждане от учителките - може да се случи. Не го оправдавам.  Naughty Но самите те да проявяват агресия - не. Мариела много я разпитвам, защото тя е доста пакостлива и инатлива- наказват ли ги, карат ли им се - та карането било "Ах, тиии!" , шамари и насилие няма. Каза, че са наказвали 1-2 деца до стената на стаята.

Аз за това съветвам майките - отидете на място, няколко пъти, говорете с учителките, с директорката, елате на съвместни тържества, говорете с други родители...Та дори и с по-големите деца - харесва ли им и т.н...Така ще установите дали е подходяща или не. Не съм адвокат на градината, но изказването, че тя не става за деца под три години, ми прозвуча прекалено категорично.  Rolling Eyes

Sohn, успех с търсенето на "вашата" градина, и когато я откриеш - информирай родителите с препоръки. 

# 22
  • Мнения: 4 877
Момичета, да ви поканим в нашия виртуален "КЛУБ НА РОДИТЕЛИТЕ, ориентиращи се към ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ДЕЦАТА СИ"
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280201.0
Обсъждаме теми и има информация и за ЧДГ.

Заповядайте!

# 23
  • Мнения: 636
И аз знам, че приемат деца от 2 годинки нагоре. Може да са решили да направят компромис, щом си обяснила сигурно, че ти е належащо.  Rolling Eyes Но впоследствие да са разбрали, че това не е удачен вариант.
Когато заведох дъщеря си пробно там на 31.03 в 9.30, наистина имаше едно малко момченце, което много плачеше. Може да е било твоето, sonh .  Директорката го беше гушнала. Не знам защо не му е провървяло там, но си мисля, че душичката наистина е много малка. Друго, което разбрах е, че няма специален учител или мед.сестра за яслената група, а за тях се грижи леличката, докато другите две групи имат занимания.
За съжаление, дъщеря ми е с гнойна ангина от третия ден там, не че обвинявам градината за това. Щом оздравее, ще се върнем обратно. Смятам, че имат добро отношение към децата и че моето ще се адаптира добре там. Плака само в началото на първия ден като я оставях, и то за малко. Когато директорката я гушна, за да я отведе при учителката, тя вече не плачеше. Мисля, че са мили с децата. Иначе, малко хладно ми изглежда с тези електрически радиатори, а пък че храната е гадна съм почти сигурна.  Но за тези пари и с кетъринг, към който по принцип имам предубеждения, смятам, че не може да се иска кой знае какво по отношение на базата и храната.
Като питах на втория ден детето иска ли да се върне в старата градина, тя каза много силно и категорично "Не!Искам да идвам тука всеки ден.!" Това значи много за мен. Надявам се нещата да вървят все така добре и вече да станем постоянен член на тази градина. Ще ви се похваля ако стане така. А що се отнася до малките неща, които не харесваме, може би ако родителите се обединят и ги изговорят пред директорката, може да има промяна.

# 24
  • Мнения: 4 877
Мили мами,
заповядайте в нашия "КЛУБ НА РОДИТЕЛИТЕ, ориентиращи се към ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ДЕЦАТА СИ"
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=281630.0

и гласувайте  в  новата ни  анкета "АКО ТРЯБВА ДА ПРЕПОРЪЧАТЕ НА ПРИЯТЕЛ ЧАСТНА ДЕТСКА ГРАДИНА, КОЯ ЩЕ ПОСОЧИТЕ?".

В клуба има много инфо за ЧДГ, ЧУ и въобще за частното образование в БГ и по света.

# 25
 Аз съм на 18 г и посещавах занималня и детска градина някъде от 5-6 годишен до 10-11 г (5-6 години). Ходих с кеф
забавлявах се, изнасяхме пиеси на доста места - София Прес, Днешният Радисън и  т.н. . Парите не бяха малко, но си заслужава според мен мн неща научих.Директорката им е Платиканова е много добър човек и няма да сбъркате ако запишете детето си там!!! Може да го направят и актьор   Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 668
Примерно  Джани Родари не е градината за Мариела. Там работи като възпитател жена с дълъг стаж в детска градина - при разговор  с нея ми стана ясно, че всички деца ще са с еднакъв режим, нямало да има претенции и изключения - ит.н. - тоест, порядките от държавните заведения. Нея няма да я впечатли, че детето плакало цял ден. Свикнала е на такива деца от държавните ясли. Питах я нещо конкретно за Мариела как биха процедирали, ако тя не желае еди-какво си (примерно- да яде супа - не обича или че трудно заспива следобед), отговорът бе: "Е, как няма да яде и да спи?! Всички си имат режим. ". Е, не, благодаря, не пращам детето си в казарма.  Naughty
Синът ми е в Джани Родари. Не ги насилват нито да ядат, нито да спят. Обаждаха ми се в началото, когато плачеше и в интерес на истината са ми звъняли дори за синка, която са му открили. В момента обаче имам други драми с тях - имам подозрения, че някой му е разказал за баба яга и че е наказван, та вместо да се обясним като хората има или няма такова нещо стана скандал.... Та понеже се оглеждах за алтернатива на частна градина в района и видях Приятел на детето, но базата изглежда потресаващо гадно на снимките, а и откачам като чуя кетеринг (просто в бг незнайно защо това е синоним на гадна грана). Май след като прочетах темата ще се разходя да я видя - просто мненията ви са доста добри, което ме радва. Може ли да ми кажете работното и време.

# 27
  • Мнения: 636
Храната наистина е гадна, освен това ми казаха, че всеки ден има плод на обяд, а това е дълбоко невярно, плодовете са по-скоро изключение. Освен това всички деца се бършат с три-четири общи кърпи за ръце - в това съм сигурна, защото го видях с очите си. Базата също не изглежда особено уютна. Дворчето е много приятно за игра, но не са пръскали за кърлежи, а районът е богато населен с улични песове. В събота и неделя вратата зее, което значи, че и те влизат вътре. Въпреки всичко, дъщеря ми се чувства много по-добре там, отколкото в старата градина, защото явно хората имат подход. Другото остава на заден план.

# 28

Общи условия

Активация на акаунт