БЕБЕТА ЮНИ - 19

  • 11 180
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 743
И аз се завърнах Mr. Green.

Прегледах предната и тази темичка, доста време ми отне Wink
И аз да пиша за срещичката в Разград. Понеже съм голяма забравана напоследък  Rolling Eyes си направихме само една снимка с maia_a. Ще я кача в общото албумче, ама като се върне мъжа ми от Силистра.
Това, за което се сещам от разглежданите темички е за големината на бебчетата - нашето беше 550 г предната седмица 13.02; и сме в норма, поне така ни казаха.

Ако някой има опит с подписването на документи преди раждане в окръжна - Варна, нека да сподели. В Окр можеш ли да избираш кои процедури да ти прилагат при раждането?

Ами толкова с почивката, от утре пак на работа. Няма как!

Приятна вечер на всички!

# 61
  • Мнения: 4
здравейте на всички мами.най после да се присъединя и аз към отбора.много сладки темички. чета ви почти всеки ден и днес се реших да пиша и аз. да се похваля нашето бебче ще е - момиченце и го чакаме с нетърпение. днес я видяхме и тежи 523 грама. това е от мен за сега   bouquet

# 62
  • София
  • Мнения: 2 901
Здравейте от мен! Ако знаете какво преживях тези дни - няма да повярвате. В събота през нощта като се събудих в 1:00 часа с едно адско гърлоболие, направо не можех да повярвам откъде ми е дошло! Нито можех да преглъщам, нито можех да се стърпя без да правя опити да не преглъщам - то ми се налагаше. Търпях, търпях, правих си чай от лайка с мед, правих си , т.е. опитах да си направя, гаргара с вода и сода за хляб, но се оказа че това чудо въобще не може да ми стигне до гърлото, накрая го пих това нещо със содата. В 5:00 вече не можех да стоя по никакъв начин, когато събудих мъжа ми, почти не можех да си изкарам глас от гърлото. Започнах да плача, бях в безизходица - исках да отида до спешния кабинет, но как да стигна до таксито и дори да отида, кой ще ме чака после и знае ли се колко. Ако не бях бременна - да тръгна, ама ме е страх, аз не мога да тичам като съм беременна, недай си боже да ме уплаши някой. Как да помъкнем детето с нас в този студ - накрая я облякохме и завихме с 1 одеяло и тръгнахме с колата - детето се разбуди, но не се разплака, но като взе да ме разпитва, а аз не мога да говоря... В спешния кабинет всички спяха, но като ми отвориха и ме видяха, че съм беременна, докторът веднага ми заяви - бременна си, няма да ти изпиша нищо, само мога да те прегледам. После ме прегледа - няма да описвам прегледа и що за грубиян и малоумник беше, но накрая като видя колко е сериозно положението, започна да ми обяснява ,че всъщност има и антибиотици за бременни, които не са вредни за бебето. Казах, че знам, но той отказа да ми изпише каквото и да е, ни антибиотик ни нещо друго - искал да види дали за 2 дни няма да мине само!!! Как ще ми мине от нищото бе човек! Като съм бременна жива да ме дерат ли, що за хора са! Прибрахме се вкъщи и засмуках едни бонбони за гърло, позволени непозволени това е, наложи ми се да стана на няколко пъти да ходя до тоалетната да изходя тези литри чай дето ги бях изпила, имах чувството че ми се беше развинтил вестибуларния апарат, залитах от изтощение ли какво ли, вес надясно. Някак изтраях до сутринта - обадих се на личната си лекарка и тя пое отговорността да ми изпише антибиотик, Аугментин - е не ме отпусна веднага, едва след 2 дни усетих подобрение! Беше ужасно, просто съм го преживявала веднъж преди това и знаех, че такова нещо не минава просто така. Да не говорим, че съм настинала от няколко дни - запушен нос, беше ми се появила и някаква кашлица - ама как се кашля с възпалено гърло?!? Боже, кошмар беше! Днес бях ан контролен преглед при лекарката ми - още ми е червено гърлото и ще си продължа антибиотика до 5 дни, още не мога да се наспя за онези нощи!

Това е от мен засега, извинявайте за дългия пост, но трябваше да си поплача на някой!

# 63
  • Мнения: 616
Олеле, Валентина... много лоша работа!
Дано да се оправиш сега от антибиотика! И да си ходиш със шалче на врата винаги през зимата (то ти си знаеш де, ама да кажа и аз...)  Peace

# 64
  • Мнения: 279
Лелеее, Валентина това е наистина ужасно. Как си го преживяла само ти си знаеш. Пожелавам ти бързо да се възстановяваш и повече да не се разболяваш.Аз тука пия едни чайчета, че нещо ме наболява гърлото леко, ох дано да не са ме заразили днес в болницата докато чаках Cry
Nansi_75, добре дошла при нас! Hug
Аз ще си легна днес по-раничко ,че утре ще ставам заранта....
А това с венците, тъй като  и преди съм го имала този проблем се предпазвам и аз с лакалут. А зъбния камък си го чистя редовно. Скоро трябва да отида, ама ще изчакам да отминат тия вируси, че само кашлящи  има там Stop
Лека нощ на всички !!! Heart Eyes

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
здравейте на всички мами.най после да се присъединя и аз към отбора.много сладки темички. чета ви почти всеки ден и днес се реших да пиша и аз. да се похваля нашето бебче ще е - момиченце и го чакаме с нетърпение. днес я видяхме и тежи 523 грама. това е от мен за сега   bouquet
Добре дошла!  Hug Честити розови гащи.
Дай ни повече данни за себе си, за да те включим в списачето на пьрва страница!  Peace

Валентина, радвам се, че вече си по-добре, бьрзо оздравяване.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 22:37 от samimami

# 66
  • Мнения: 616
 Confused пък моя мъж ми взе фотоапарата, и сега не мога да снимам нито коремчето, нито покупките си...
Обаче ще си намеря тези дни, и ще закача! Толкоз съм щастлива, че си намерих синички ританки, при това съвсееееем мънички! Дори си мисля, че ако е някое дългуче, няма да му станат  Joy  (всъщност, те бяха част от цял комплект за бебе, в Кауфланд, обаче някой ги беше разопаковал, а на мен ми трябваха само ританки, и се направих на ударена, и минах с етикет от други подобни Mr. Green)

# 67
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Момичета, изшашках се с едни писанки за капките за нос Ксилометазолин  Blush! А аз си слагах преди 2 месеца когато бях на АБ и сега си пръскам сутрин и вечер по една капка във всяка ноздра, защото всичко става като стена и въздух не мога да си поема, а нищо друго не ми помага  Sad. На някоя изписвали ли са ги и коментирали ли сте ги с гинеколог? Аз говорих с двама доктори, но и двамата не бяха АГ. Тази седмица ще питам и моята доки, но ако някоя от вас има повече информация нека пише!  Hug

# 68
  • Мнения: 212
Валентина ужас миличка, надявам се каквото е било лошо вече да ти е останало зад гърба Praynig стискам палци вече с бебо да сте добре и без повече такива истории Praynig

# 69
  • Мнения: 99
Здрасти, Дари, не се притеснявай толкова, и аз си слагам ксилометазолин (капки за нос Олинт), откакто хванах грипа, всяка вечер преди лягане, защото ми се запушва носа ужасно и не мога да спя. Пробвах с Пиносол, с етеричните масла, но първа са отвратителни, второ не свиват лигавицата. Питала съм гинеколога си (той е завършил и фармация), както и нашите (и двамата са фармацевти, а баща ми му е преподавал  Laughing), и всички казват, че по принцип не е препоръчително, но като ти се налага - ползваш.
А не е препоръчително, защото веществото ксилометазолин свива кръвоносните съдове, което може да доведе до временно лошо плацентарно хранене на бебето, както и лееко повишава кръвното, което хипотетично би било проблем при жени с високо кръвно. Реално, ако не страдаш от наднормено тегло и кръвоносните ти съдове не са стеснени от мазнини, чак такъв проблем няма. Все пак, не си капеш капките на два часа!
Освен това, се знае за наистина много малко лекарства, разни психотропни, че СЪС СИГУРНОСТ вредят на бебето, и пак има случаи жени, които ги пият да раждат здрави деца. За останалите, понеже естествено компаниите не могат да правят подробни опити, освен върху животни, си връзват гащите като пишат, че не се препоръчват за бременни.
Горе долу това са ми обяснявали. И че шашкането произвежда същия ефект на свиване на кръвоносните съдове (стрес), така че, капи си капките и споко.  Simple Smile
Това естествено си е мое мнение, с което може и да не сте съгласни, но понеже питаше и викам – да кажа.  Hug

# 70
  • Мнения: 99
Ох, Валентина, това, което ти се е случило е много лошо, наистина - дано не ти се случва вече и всичко с бебето да е наред!  Praynig

# 71
  • Мнения: 210
Здравейте и от мен!
Съжалявам за неприятностите, които са имали някой от вас тези дни Валентина , Гали 80, ще пропусна все някого  Embarassed Embarassed Бързо възстановяване на всички!  Hug

За кървенето на венците - на мен ми се пълнеше устата с кръв и оцветявах пастата червена, и ми се е случвало да капне чисто червена капка в мивката... Преди две седмици бях на зъболекар, каза че са ми се отпуснали венците от бременността и ги изряза на проблемните места... два дни имах неприятно чувство, все едно че е раздразнен венеца... От тогава на сам няма нито капчица кръв в устата ми ...  А имам кървящи венци от две години и нито микрон зъбен камък... Ползвам трите вида ЛАКАЛУТ - флуор, актив, сензитив -сутрин и вечер, но нямаше никаква промяна...
Със сигурност при едни е от зъбен камък, при други проблема е самия венец, но трябва да се намеси лекар и то добър... винаги съм си избирала много добри зъболекари, но мисля да се задържа при тази, не случайно е преподавател... разбра какъв ми е проблема и го ликвидира Grinning

# 72
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Добро утро, момичета!

Валентина, това което пишеш е наистина много неприятно! Дано се оправяш  Praynig! Не се притеснявай за АБ! Аз пих в 16 г.с. и ми казаха, че по-добре АБ отколкото възпалителен процес!

Бубачко, благодаря ти за отговора  Hug! И на мен ми казаха лекари още предния път, че това е влиянието на капките за нос, но защо ми трябваше вчера да го пусна на търсачка и излязоха доста притеснителни резултати и естествено се изшашках  Embarassed! Е, вече няма да правя така  Hug!

Лек ден  на всички!

# 73
  • Мнения: 210
В такива случаи много ме хваща яд ... Куцо и сакато се пъне да измисли лек против бръчки, но за такива всекидневни проблеми никой не го е грижа...   Close И аз се събуждам със зверски запушен нос и само горещ чай или мляко ми помага... но при мен по-скоро ми изсъхва лигавицата... Така не мога да се излежавам никога, трябва да стана веднага, щото едва дишам  Cry а капки не ползвам никакви, защото док. ми каза че честата употреба прави лигавицата ленива и в бъдеще може да спре да се овлажнява нормално  newsm78 И така си се мъча всяка сутрин...

# 74
  • Мнения: 67
Добро утро!
Валентина скорошно оздравяване ти желая.
Виждам че сте започнали болната ми тема. Тази нощ се будих сто пъти щото се задушавах. Щом легна и носа ми се запушва от началото на бременността а тези дни е още по-лошо. Много се притеснявам за бебчо да не го задуша.
Моля ви кажете какви капки ви изписват за този проблем, някой беше казал за някакви безвредни от типа на морката вода, че вече не издържам.
Предварително  благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт