Как да реша проблема ?

  • 679
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте!Значи имам мазна кожа и доста често ми излизат пъпки.Ходих на дерматолог но и там нищо .Мажа се с какво ли не-Виши ,Авен,някакво правено мазило в аптеките и с още куп неща.Някой действат добре.Сега се мажа с Авен /за мазна кожа склонна към акне/действа ми добре но лицето ми на бузите много се лющи все едно съм със супер суха кожа.Вече нямам капка мазнина по лицето,нито в т зоната нито по брадичката направо Shocked
Според вас с какво да се третирам сега за да не се люспя така/пробвах и спрях Авене и пак така като змия се люспя може би трябва нещо по мазно newsm78/
Много благодаря на всички.Дано да ме разберете че нещо хич не ме бива в обесненията

# 1
  • Мнения: 779
знам ли,за да спаси6 времено кожата и да закрепи6 положението ползвай тоник
той ще ти ОСВЕЖИ кожата,на нивеа са много добри..този за мазна кожа е много приятен Peace Heart Eyes
определено те съветвам да пробва6,...в твоя слу4ай може6 да вземе6 за нормална кожа..но този за мазна определено е много добър

# 2
  • Мнения: 1 243
Да ти кажа, от купища козметика, уж за да поддържам кожата си в още по-добър вид и нищо да не и липсва, тя взе, че стана ужасна. Преди имах хубава кожа, без да я третирам с много неща, сега цялото ми чело е в гадости.
Тук има обширна тема, в която момичетата предлагат различни маски, една от която беше камфорен спирт + кислородна вода+ розова вода - смесват се и се нанася с тампонче от сместа на добре почистено лице. Това за пъпките. И за да не ти се изсушава толкова много лицето, можеш да си вземеш от маслата на Икаров и да се мажеш нощем - има най-различни - аз мисля да пробвам с това от жожоба.
Ето и няколко лесни маски , които открих сега, и тях мисля да опитам още тази вечер  Hug

Маска с мед и канела за проблемна кожа
1. 1 супена лъжица мед
2. Половин чаена лъжица канела (от пакетче)

Приготовление:

Смесете добре канелата и пчелния мед и разбъркайте добре.

Употреба:

1. Нанесете сместа върху добре измита кожа
2. Оставете да подейства 3-4 минути (маската щипе леко).
3. Измийте с хладка вода.
4. Нанесете овлажняваш крем или лосион.

Маска за придаване на свеж тен със сок от лимон

1. 1 супена лъжица мед
2. Сок от половин лимон

Приготовление:

Смесете добре сока на лимона и пчелния мед и разбъркайте добре.

Употреба:

1. Нанесете сместа върху добре измита кожа
2. Оставете да подейства 10-15 минути)
3. Измийте с хладка вода.
4. Нанесете овлажняваш крем или лосион.

# 3
Белучи много благодаря  bouquet Изчетох всички теми пробвах и голяма част от маските и пак се лющя Страх ме е да се намажа с нешо по хидратиращо защото сигурно ще ми се покажат задължително поне 3-4 гадниииииии пъпки.
знам ли,за да спаси6 времено кожата и да закрепи6 положението ползвай тоник
той ще ти ОСВЕЖИ кожата,на нивеа са много добри..този за мазна кожа е много приятен Peace Heart Eyes
определено те съветвам да пробва6,...в твоя слу4ай може6 да вземе6 за нормална кожа..но този за мазна определено е много добър

пробвах и на ниве лосиона /зеления имаш в предвид нали/отново нищооооооо smile3511

# 4
  • Мнения: 1 243
Gigiko, според мен дай малко почивка на лицето си, явно се е дехидратирало от по-силните изсушаващи продукти. Аз имах такъв проблем с един измиващ гел на Гарние преди време. Толкова ми се изсуши кожата, че буквално ми станаха дълбоки бръчки, беше много безжизнена, въпреки че наистина порите се свиха.
Спри за малко силната косметика, вземи си розова вода и пробвай някоя бабина маска с плодове - чувала съм, че презрелите кайсии, втрити в лицето, се отразяват мн добре на кожата. Днес ще опитам с меда и утре ще пиша как е. Аз също съм с нормална към смесена кожа.   bouquet

# 5
  • Мнения: 779
Белучи много благодаря  bouquet Изчетох всички теми пробвах и голяма част от маските и пак се лющя Страх ме е да се намажа с нешо по хидратиращо защото сигурно ще ми се покажат задължително поне 3-4 гадниииииии пъпки.
знам ли,за да спаси6 времено кожата и да закрепи6 положението ползвай тоник
той ще ти ОСВЕЖИ кожата,на нивеа са много добри..този за мазна кожа е много приятен Peace Heart Eyes
определено те съветвам да пробва6,...в твоя слу4ай може6 да вземе6 за нормална кожа..но този за мазна определено е много добър

пробвах и на ниве лосиона /зеления имаш в предвид нали/отново нищооооооо smile3511
на мен ми действа пък много освежаващо,...знам ли,то си трябва сериозна грижа newsm78 дано се оправи6 Peace

# 6
Благодаря на всички  bouquet Ще съм благодарна за всяко мнение по този  тъй сложен за мен въпрос

Общи условия

Активация на акаунт