Какво представлява "калциев глюконат"

  • 16 980
  • 11
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 173
Та,
Бяхме два дни с висока температура която свалих на втората вечер когато стигна 38,2, по съвет на педито. Едно чисто денонощие (без температура) И днес вече сме с пришчици по корем, гръбче и главичка Rolling Eyes Док каза да и давам витамин Ц и калциев глюконат. Някой знае ли какво е това  Rolling Eyes и как действа на организма?

# 1
  • Мнения: 100
Доколкото ми е обяснила нашата лекарка се дава за предотвратяване на алергии. Confused

# 2
# 3
# 4
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
На мен също ще ми бъде интересно някой да му разясни действието,защото и ние го пихме няколко дни след като  малкия получи обрив от един антибиотик.Докторката каза ,че го дава да се "калцира" обрива,каквото и да значи това.

# 5
  • Враца
  • Мнения: 173
Много ви благодаря Льо Пингвин и Никол  Hug  bouquet

# 6
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
На нас ни го изписват като противовъзпалително...Когато започна отрано да и го давам редом с Вит.Ц,много бързо пресича инфекциите.Пресният пример е как за 2 дена ни поотмина грипното състояние и обилната хрема.Използвах и имуностимулатор и капки за нос,но без никакви парацетамолни лекарства.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 222
При нас след втората инжекция Пентаксим, малкия буквално пищя от болка в продължение на 2 часа и крачето му беше доста подуто. Съветът на педиатърката беше 3 дни преди следващата ваксинация да давам калциев глюконат - по една ампула на ден. Аз самата така и не разбрах за какво точно се дава, четох темите по въпроса и в крайна сметка не дадох. Предполагам, че в нашия случай е предписан като противовъзпалително средство   newsm78

# 8
da protivovazpalitelno e....i ukrepva organizma....na nas ni go predpidsaha ..za...pregrakvane..neznam kak se poluchi no bebka pregrakna spadna i glasa i se izplashih mnogo,..ta ji.pito...ni go ispisa i pomogna mnogo...

# 9
  • Мнения: 729
До вчера и Моника пиеше калциев глюконат.Беше с зачервено гърло и пресипнал глас.Пресече я за 2 дни.Давах и вит.Ц.Засилва имунната система и е противовъзпалително.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 524
аз вече не бих дала такова нещо ... бяха ни го изписали когато беше на 2 месеца под формата на ампула като противоалергично лекарство, но аз дадох съвсем малко и не забелязах да стана по-добре от това, дори като замаян беше...а само беше претоплен....
по-добре помисли преди да дадеш Thinking

# 11
  • Мнения: 610
Няма от какво да се притесняваш има го в 2 варианта на апули и на сиропче.Ние пихме сиропчето с вкус на мандарина е защото при висока температура няколко дена,личната установи,че се е преситил организма и от панадола и ни се появиха ситни пъпчици.Бързо отшумяха и няма проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт