НЕКА ИСКАМЕ БЕЗПЛАТНА ВАКСИНА

  • 2 894
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
Нека се обединим и да поискаме безплатна ваксина против рак на шийката на матката  за момичетата  на България от Министерството на здравеопазването или НЗОК.Според мен е необходимо тя да влезе в задължителният имунизационен календар ,а ако майката желае да постави бъдещето на детето си на съдбата нека я откаже Cry.От въпросната ваксина са необходими 3 инж. всяка на цена 300лв.Сума непосилна за съжаление за много български семейства.Трябва да се постави преди започването на полов живот,а смъртността в България от рак на мат.шийка е доста висока(в повечето случаи е злокачествен)!
Познавах бегло 1 момиче,чиито баща бе починал от рак,а след няк.месеца почина и самата тя само на 21г. ,като остави 2 невр.деца.
Рака бе започнал да се развива по време на втората бременност,а след раждането на детето вече беше късно за майката.Скоро след това почина.Макар,че почти не я познавах съм плакала, а като виждах преди год. некролозите и често се сещах за нея.Сега щеше да е на 25.
Да помогнем това да се случва изключително рядко - зависи само от нас!!!

# 1
  • Мнения: 46 508
Не вярвам да намериш подкрепа тук.
Повечето майки са настроени с/у ваксините като цяло.
Веднага ще ти пуснат линк за 1 смъртен случай след поставянето, а никой не гледа колко са починали, заради НЕпоставянето.

Аз имам намерение да си я сложа, без значение платена или не.

# 2
  • Мнения: 208
И аз живот и здраве мисля да я сложа почвам вече да пестя!!

# 3
  • Мнения: 2 755
И аз живот и здраве мисля да я сложа почвам вече да пестя!!
Ваксината не предпазва от рак, а от папилома вируса, който го причинява. Папилома вируса и полово предаван и от него може да се предпазиш като от всяка друга полово предавана болест.

# 4
  • Мнения: 377
Доколкото обаче аз разбрах тя е за момичета до 26 години!

# 5
  • Мнения: 1 174
Доколкото обаче аз разбрах тя е за момичета до 26 години!
и то не раждали Peace

# 6
  • Мнения: 1 900
И аз исках да я сложа, но тя е само за нераждали жени.  Peace
Иначе смятам, че няма нищо лошо да я покрие ЗК, който иска да ползва. Но като си помисля за колко други неща е по-добре да отпусне пари, който не са спорни и са доста важни Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 14 654
Според мен е необходимо тя да влезе в задължителният имунизационен календар ,а ако майката желае да постави бъдещето на детето си на съдбата нека я откаже Cry

А според мен пък не. Българският имунизационен календар е достатъчно претоварен. Да бъде пожлателна нямам нищо против, но не и задължителна. Който желае, ще намери пари да си я купи, тъкмо и като му се налага да плати ще вземе да прочете малко повече информация, поне какво съдържа въпросната ваксина.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 262
подкрепям инициативата, но надали държавата ще поеме такъв разход  no виж какви са ваксините, които се полагат на децата ни по каса ...

аз също мислех да си слагам, но стана ясно, че поставянето на тази ваксина на жена, започнала полов живот и още повече родила дете, е напълно безмислено  cry

но виж, дъщеря ми задължително ще бъде имунизирана, когато му дойде времето  thumbsup

# 9
  • Мнения: 1 186
Доколкото обаче аз разбрах тя е за момичета до 26 години!
и то не раждали Peace
Не мисля така Crossing Arms....имам приятелка в чужбина която си я сложи след като роди първото си дете Peace

# 10
  • Мнения: 1 900
Не мисля така Crossing Arms....имам приятелка в чужбина която си я сложи след като роди първото си дете Peace
Ами все пак нали говорим за България, тук ваксина на раждали жени не се препоръчва. Само за нераждали жени до определена възраст.  Peace

# 11
  • Мнения: 357
гинеколог ми каза, че са направили вече ваксина и за жени над 26, раждали дори - тя е нова и може вече да са я пуснали или скоро предстои това  Peace

# 12
  • Мнения: 9 973
какъв е смисъла като тук са раждали жени? newsm78

иначе съм ЗА!!!!!!!!!!! Peace

# 13
  • Мнения: 750
А дали има ефект ?!
Ако е ефикасна и аз мисля да си я сложа.

# 14
  • Мнения: 1 763
Би било хубаво да я поставят безплатно, но се съмнявам това да се случи в скоро време. За мен е малко късно да си я слагам, но ако имам щастието един ден синът ми да има сестричка, тя задължително ще бъде ваксинирана, колкото и да струва.

Общи условия

Активация на акаунт