Кажете как отказахте цигарите

  • 12 755
  • 144
  •   1
Отговори
# 45
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Инат му е майката.Поне при мен беше така.Всички опити с дъвки,бонбони,таблетки и др. бяха безуспешни.Една сутрин просто реших,че няма да паля цигара дори и с кафето.В началото ми беше криво,чак кафе не ми се пиеше,но за около месец свикнах. Половин година бях от отбора на непушачите.
Обаче с килограмите не можах да свикна.Сега пак съм пушачка . smile3546  Embarassed

А като пропуши отново възвърна ли старите си килограми?

# 46
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Отказах ги от раз. С книгата "Не пуша вече" от Алън Кар. Без зорове, без мъки, щастлива непушачка от първия ден  Grinning  Никакви заместители, никакви дъвки, лепенки и др. подобни. После, след 1 година, от глупост не послушах един от основните съвети в книгата - не запалвайте пак. Запалих веднъж, дваж и пак пропуших. Обаче после пак се заинатих - купих си книгата отново (бях я подарила на приятел) и ги отказах още веднъж. Вече две години оттогава. Запалила съм 2 цигари, не успях да ги допуша. Минус - гадна ми е миризмата на цигарите. Ако съм можела да усетя, колко гадно миришат пушачите, независимо от парфюми, дъвки и обезмирисители - щях да съм ги спряла преди векове. Ама като пушиш не се усеща, пък и не вярваш, ако ти кажат... ooooh!

Не ми се пуши изобщо. Не вярвам някога да пропуша отново, просто не виждам нито една причина. Всичките, дето си ги намирах преди, като пушех - са абсолютни митове и легенди.... Четете книгата. Както казах, щастлива непушачка от първия ден на отказването (заслугата е на Алън Кар). Обаче тя работи само ако вече сте взели решение да откажете цигарите или сте на път, но ви трябва побутване и кураж. Ако се чудите дали случайно книгата няма да го вземе вместо вас - няма.  hahaha

Понапълнях няколко килограма, ама ги свалих. Сега съм по-малко, отколкото когато пушех, ама пък се чувствам по-добре и значително по-жизнена и енергична. За кожата няма да разправям колко е по-различна... Да ги бях отказала по-рано, ама  newsm78 .

# 47
  • Мнения: 3 219
Ми като родих, спрях да пуша, за щастие мъжа ми ги спря след мен..с хапчета......и така сме вече непушачи близо година и 9 месеца. Не смятам да ги почвам пак, напълняхме малко и двамата, но...мисля че здравето е на първо място.
Пушехме  общо около 3 кутии цигари на ден двамата Embarassed.

# 48
  • Мнения: 589
с табекс, за един месец. Никво скърцане със зъби, никва абстиненция.

# 49
  • Sf
  • Мнения: 808
Най-лесното нещо на света е да откажеш цигарите... Е казал май Марк Твен... Та и аз като него, отказвам го съвсем редовно  Mr. Green

И на мен също понякога не мис стига 1 кутия бяло Виктори...

Мои приятели ги отказаха с Табекс, но само за няколко месеца и после пропушили пак. А и да пиеш Табекс трябва да имаш здрав стомах...

# 50
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Да добавя - като спрях цигарите качих само 3 килограма. Повечето хора качват толкова по коледно-новогодишните трапези. А с малко повече движение и разумно хранене се свалят много лесно.
Живея на място, където хората идват заради чистият  въздух, природата и тишината. От скоро и аз започнах да се радвам на някои от тези екстри. Наистина въздухът бил чист ....

# 51
Най-лесното нещо на света е да откажеш цигарите... Е казал май Марк Твен... Та и аз като него, отказвам го съвсем редовно  Mr. Green

И на мен също понякога не мис стига 1 кутия бяло Виктори...

Мои приятели ги отказаха с Табекс, но само за няколко месеца и после пропушили пак. А и да пиеш Табекс трябва да имаш здрав стомах...
[/quote


ТОVA ZA TABEX I ZDRAVIJA STOMAH NE E VJARNO. MOJE I DA SE PIE NA GLADNO. BEZ PROBLEMI.

# 52
  • София
  • Мнения: 7 242
Не пуша от 3 седмици. Изобщо не ми липсват и не се сещам за тях. Много ми е странно  newsm78 Винаги съм мислила, че е много трудно да се откажат и не съм правила  опити да ги спра /Пуша непрекъснато от 16 г с изключение на двете ми бременности, по 1, а последните 6 м  и по 2 кутии/. Истината е, че просто трябва да поискаш истински /при мен този момент дойде  най-после, провокиран, слава Богу, от фалшива "здравна" тревога и последващи мисли за бъдещето, децата и т.н. Да не казвам голяма дума, но не вярвам някога да пропуша пак  Grinning

# 53
  • Мнения: 7 418
  Просто спрях  и не пуша. Simple Smile
 

# 54
  • София
  • Мнения: 642
Инат му е майката.Поне при мен беше така.Всички опити с дъвки,бонбони,таблетки и др. бяха безуспешни.Една сутрин просто реших,че няма да паля цигара дори и с кафето.В началото ми беше криво,чак кафе не ми се пиеше,но за около месец свикнах. Половин година бях от отбора на непушачите.
Обаче с килограмите не можах да свикна.Сега пак съм пушачка . smile3546  Embarassed
Абсолютно съм съгласна с теб!  Peace
Инат и воля донякъде.
Най-трудното е да преодолееш навика. За мен навика беше сутрешното кафе с цигара.
Е, справих се някак си. Вече две години не пуша.
Обаче и аз не мога да свикна с килограмите.  smile3511



 

# 55
  • Мнения: 224
Ей дадохте ми кураж и аз как искам да ги откажа имам един спрей СТОП ТАБ и всяка вечер си казвам преди да легна сега пуша последна цигарка и от утре започвам и на сутринта нищо и така и така само се заблуждавам и бронхоплеумония изкарах от да дремя на терасата да пуша в тоз студ и пак не се отказвам smile3511 smile3514 моя мъж ги отказа така без никакви дъвки ,спрейове каза преди 3 години на един 8 март край и край до ден днешен не пуши 

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
Вземи пример от него. Ти да не си нещо по-слабохарактерна, че едни скапани цигари да не откажеш.  Peace

# 57
  • Мнения: 43
Инат му е майката.Поне при мен беше така.Всички опити с дъвки,бонбони,таблетки и др. бяха безуспешни.Една сутрин просто реших,че няма да паля цигара дори и с кафето.В началото ми беше криво,чак кафе не ми се пиеше,но за около месец свикнах. Половин година бях от отбора на непушачите.
Обаче с килограмите не можах да свикна.Сега пак съм пушачка . smile3546  Embarassed

А като пропуши отново възвърна ли старите си килограми?
Да. За кратко време и без диети.

# 58
  • Мнения: 25
Разболях се от бронхит cold и ги спрях, защото много ме болеше гърлото, не ми бяха хубави  Close цигарите и кафето след година и половина /без цигари/ ми замирисаха пак на хубаво Crazy и пак пропуших smile3546, но само сутрин с кафето /2-3 до 5най-много/.Преди месец и половина пак се разболях и пак ги спрях. Сега не пуша, но няма да коментирам как съм  smile3555с килограмите сега #Crazy направо ужас.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Инат му е майката.Поне при мен беше така.Всички опити с дъвки,бонбони,таблетки и др. бяха безуспешни.Една сутрин просто реших,че няма да паля цигара дори и с кафето.В началото ми беше криво,чак кафе не ми се пиеше,но за около месец свикнах. Половин година бях от отбора на непушачите.
Обаче с килограмите не можах да свикна.Сега пак съм пушачка . smile3546  Embarassed

А като пропуши отново възвърна ли старите си килограми?

При мен- от раз! Без никакъв проблем когато планирах да забременея. Не пуших четири години и пропуших за да си върна килограмите от преди раждането- метаболизма се усилва забравих колко пъти- върнах ги и под тях...сега чакам следващата офанзива със забременяването Simple Smile. После ще се удържам и натискам...няма смисъл- по-точно има доста истина в "глупостите" за кожата, ароматите, апетита и усещането.

Общи условия

Активация на акаунт