Кажете как отказахте цигарите

  • 12 706
  • 144
  •   1
Отговори
АЗ В МОМЕНТА СЕ ОПИТВАМ С ТАБЕКС
WHAT DO YOU DO TO OVERCOME THE BRAINWASHING?
КАК ГО ПРЕОДОЛЯХТЕ ПСИХИчЕСКИ?
БЛАГОДАРЯ ВИ

Последна редакция: пн, 03 мар 2008, 19:10 от Tatti

# 1
  • Мнения: 1 640
Прието е да се пише с малки букви-просто интернет етикеция.
Спрях цигарите неусетно и непланувано още октомври.Имах един изпит ,за който трябваше да подготвя 6 писмени разработки.Сетих се в последната седмица да се размърдам и не си отлепих д... от стола ,докато се подготвя-резултати:болки в гърба и отказах цигарите/карах само на солети и вафли,защото в стаята ми е забранено пушенето,така че нямах избор и не пушех,за да не губя време/.
 Преди години пак съм отказвала цигарите с Табекс и то успешно,но после ...напълняване с по 5 кг,за съжаление,после пак пропушване и т.н.,но сега държа фронта и се чувствам някак независима.

# 2
  • Мнения: 20
пушех по 2 кутии и половина на ден.

1 седмица дъвчих никотинови дъвки
6 месеца исках да избия всички край мен
слеед това почна да ми се пуши сам в 80% от времето
сега след почти 4 години може би веднъж седмично ми се припушва и сед 5 секунди ми минава.

не беше никак лесно хехе.

# 3
  • в баира
  • Мнения: 861
Реших да ги откажа, защото вече чувствах, че ми вредят и от страх да не би да ми се случи нещо, реших да е ОТ РАЗ. Така и стана - излезнах на терасата и си казах "Това ще ми е последната цигара". Изпуших си я спокойно. От 4 години не ми е идвало на ум за цигари. Даже като усетя на моменти миризмата и ми се повдига.

Миналата седмица ми правиха рентгенова снимка на белия дроб (по друга причина, не свързана с цигарите) и докторката ме попита дали съм пушачка. Казах й, че вече 4 години не съм запалвала цигара, но явно последиците си личат след толкова време.

# 4
  • Мнения: 86
аз ги отказах като забременях

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Отведнъж. без помощни средства.

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Ох, пуши ми се нон-стоп, дори ми се пуши по задължение....Казвам си в маршрутката- последна цигара и край. После вървейки си казвам- това е последната...
Вкъщи- като си хапна, пуша една и край. На сутринта- тая с кафето е последна. На работа- айде ще пуша едно с приятелката и няма повече....и така....

Как....  Tired ooooh! #Cussing out

# 7
  • Мнения: 1 763
Отне ми шест месеца. Постепенно ги намалявах, докато накрая стигнах до една цигара сутрин с кафето. По това време започнах и нова работа, в офиса естествено не се пушеше, а през обедната почивка ми беше неудобно да искам цигари от колегите, защото още не ги познавах добре. И така от три години не пуша. Случвало се е да припаля на някое събиране, не че ми се е допушвало, просто така. Откакто забременях въобще не бях пушила. Преди няколко седмици ходих на фирмено парти, там запалих една много лека цигара, дръпнах два пъти и веднага ми стана лошо и ми се зави свят. Така че повече няма и това да правя.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 753
Отказах ги с Табекс.

# 9
  • Мнения: 192
Реших да ги откажа, защото вече чувствах, че ми вредят и от страх да не би да ми се случи нещо, реших да е ОТ РАЗ. Така и стана - излезнах на терасата и си казах "Това ще ми е последната цигара". Изпуших си я спокойно. От 4 години не ми е идвало на ум за цигари. Даже като усетя на моменти миризмата и ми се повдига.

Миналата седмица ми правиха рентгенова снимка на белия дроб (по друга причина, не свързана с цигарите) и докторката ме попита дали съм пушачка. Казах й, че вече 4 години не съм запалвала цигара, но явно последиците си личат след толкова време.

И аз по начин подобен на твоя, от тогава 7 години и незнал колко месеца.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 079
Реших и ги отказах! Без хапчета, без нищо!
Преди 2 години.
Един месец около мен беше ужасТ! Sick  Не се траех даже аз самата! ooooh!
Изяждах целия хладилник и всички бонбони за смучене ми бяха познати!  Tired
Запалвала съм няколко пъти от тогава, но реших, че съм като алкохолиците: "Без една мога, но с една - не!". Naughty
И така ... Не пуша и нямам намерение да пропушвам.
Напълнях малко, мъча се да отслабна, но се чувствам значително по-добре, отколкото през времето, когато пушех!

Дано и вие го изпитате и успеете да се откажете от цигарите лесно, ако сте се заинатили! Heart Eyes  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 759
Прието е да се пише с малки букви-просто интернет етикеция.
                     Трябва да си железен, за да изразиш абстиненцията с малки букви  Mr. Green. Късметлийка си, че не си минала през това. Сигурно при феите е по-лесно.
                     Според мен има периоди, когато е лесно и периоди, когато е трудно. Като с яденето - понякога цял месец почти не ти се яде, понякога имаш зверски апетит.

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Абстиненцията минава за 2-3 дни. Останалото е по-трудно - навикът и ритуалите около пушенето. Това си е вид наркомания и няма причина да протича по много по-различен начин.
Като се замисля, навремето пропуших, защото това си беше нещо нормално като културна особеност. Ако сте забелязали, във всички филми допреди 15-тина години героите палеха цигара поне 5-6 пъти за час и половина. Нашата култура е толерантна към пушачите и пиячите.

# 13
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Отказах ги от раз. Бях опитвала с намаляване и всякакви подобни, но не става. Просто така се случи. Когато ми се опънат нервите е невероятно на какво съм способна, и този път беше за добро - така се заинатих, че изненадах и себе си дори. Пушех по две кутии Синьо Виктори на ден, и просто спрях. Но RadostinaHZ е права за навика. Все още има моменти в които ми се иска да си дръпна. Но знам, че ще ми мине бързо и не се поддавам вече доста години  Wink

# 14
  • Мнения: 207
Отказах ги като забременях и вече 6 години не пуша.

Общи условия

Активация на акаунт