Кучегон ?

  • 6 393
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 877
Чета-чета и се чудя в кои квартали на София жвеете,дето има толкоз помияри? Питам,за да знам да ги избягвам...кварталите де... Иначе по темата: в нашия квартал има едни куче,ама бая куче,което си седи в един двор. И като реши ,че му е скучно в двора,си изкопава дупка ,излиза и напада други кучета (хора - не).Така е давило и двете ми кучета,като на болонката доста поразии беше направило - едва се оправи горкия. Та баща ми взе спрей и колкото пъти мине покрай двора,му пръска със спрея и то бягало....ама не съм сигурна каква марка е..

# 31
  • София
  • Мнения: 11 116
  Е как да не чета избирателно??? Направи ми впечатление вратичката която са си оставили. Имах куче което при болко озверява до безумие. Просто не може да се вярва безрезервно на нещо което не е 100% ефективно и може да има и прав и обратен ефект. Всеки път ли преди да я ползваш, ще се чудиш дали кучето ще избяга или директно ще те нападне?? Според мен, ако те нападне куче, атаките срещу него ще имат озверяващ ефект. Тази свирка е добре да се ползва още преди да те нападне. А те казват, че тогава е опасно, зажото може да те нападне. Това го пиша, защото съм чувал за такива случаи. Иначе не го отричам. Ако помогне и веднъж - от полза е. Даже може да си купя едно и да го пробвам.

ОК, съгласна съм че може да не е 100% ефективно, но е нещо ...
По ефективно би било да го застрелям, но няма да го направя, така че какво друго ми остава ?

хелта, по лесно ще е да се каже в кои квартали няма глутници с помияри, аз не се сещам за такива, ако ги знаеш сподели ...

# 32
  • София
  • Мнения: 11 116
Купих го, изпробвах го и вече съм спокойна.  Wink

# 33
  • Мнения: 606
  еее.....   Разкажи де.

# 34
  • Мнения: 415
"Не използвайте DAZER без причина срещу кучета, които с нищо не Ви пречат или застрашават. Безпричинното третиране може да предизвика агресивност или непредвидима реакция в поведението на кучето."....

  Интересно.... значи ако те напада - ще го прогониш, а ако само си минава и използваш "свирката" може да те нападне...
  Сами си го казват.  Не бих се доверил на този уред.

Точно.
И аз имам такова DAZER, затова казах че е по-добре от нищо, ама не разчитам да се набутам в глутница и да ме спаси.
И да си сменяте батерията навреме!  Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 11 116
  еее.....   Разкажи де.

Няма кой знае какво за разказване, не са ме нападали кучета ....
Изпробвах го на една групичка излежаващи се на припек псета, натиснах копчето и те скочиха като ужилени и побягнаха.
В екстремна ситуация не съм го пробвала, но съм по спокойна поне ...  Wink

# 36
  • Мнения: 606
  Браво. Това не е малко. Направо си действа.

# 37
  • Мнения: 1 679
  еее.....   Разкажи де.

Няма кой знае какво за разказване, не са ме нападали кучета ....
Изпробвах го на една групичка излежаващи се на припек псета, натиснах копчето и те скочиха като ужилени и побягнаха.
В екстремна ситуация не съм го пробвала, но съм по спокойна поне ...  Wink


жгмъц, за това устройство ли става дума: DAZER – УЛТРАЗВУКОВО ЕЛЕКТРОННО УСТРОЙСТВО ЗА ЗАЩИТА ОТ КУЧЕТА?
Това ли купи?
Имам един съсед, който си пуска кучето да се разхожда на улицата, а то - голямо, черно, до коляното ми стига. Казах му, че ме е страх и да се съобразява, че по улицата минават деца и може да се изплашат, ама оня не му пука.
Така, че смятам и аз да се снабдя с такова устройство.

# 38
  • София
  • Мнения: 11 116
  еее.....   Разкажи де.

Няма кой знае какво за разказване, не са ме нападали кучета ....
Изпробвах го на една групичка излежаващи се на припек псета, натиснах копчето и те скочиха като ужилени и побягнаха.
В екстремна ситуация не съм го пробвала, но съм по спокойна поне ...  Wink


жгмъц, за това устройство ли става дума: DAZER – УЛТРАЗВУКОВО ЕЛЕКТРОННО УСТРОЙСТВО ЗА ЗАЩИТА ОТ КУЧЕТА?
Това ли купи?
Имам един съсед, който си пуска кучето да се разхожда на улицата, а то - голямо, черно, до коляното ми стига. Казах му, че ме е страх и да се съобразява, че по улицата минават деца и може да се изплашат, ама оня не му пука.
Така, че смятам и аз да се снабдя с такова устройство.


Точно този.

# 39
  • Мнения: 1 679
Благодаря ти, непременно ще купя.

Общи условия

Активация на акаунт