За отношението в родилните домове

  • 1 798
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте момичета,

имам въпрос към тези, които са раждали с уговорка с лекар. Забелязахте ли негативно отношение на останалия персонал към вас или ви обръщаха по - малко внимание защото сте пациент "на еди кой си"? За сега мисля да раждам в Майчин дом та за там ми е по - интересно.

# 1
  • Мнения: 1 197
Да аз бях,уж с уговорка,обаче лекаря ми изчезна някъде за 2-3часа,а другия,който беше на смяна не ме прегледа,защота съм пациент на друг.Пак,че акушерката беше достатъчно безстрашна и тя ме преглеждаше

# 2
  • Мнения: 5 401
Аз раждах в Шейново с уговорка. Всички се отнасяха много любезно, внимателно и загрижено както към мен, така и към момичетата без уговорен екип, независимо от расовата им принадлежност (раждахме едновременно туркиня, ромка, китайка и аз, арменката).  Wink

Леко раждане и здраво бебенце желая!   bouquet

# 3
  • Мнения: 8 999
Аз раждах при лекар, който беше боготворен от всички сестри, акушерки и санитарки. Въртяха се около мен на пета, за да ми угаждат.
Едно момиче, с което бяхме заедн в предродилното се оказа, че явно се си е избрала всенароден любимец и я подмятаха като мръсен парцал /за малко да роди на леглото в предродилното, защото отказаха да я качат на магарето - трябвало да си чака нейния си лекар, той да си я израждал/.
Та, явно зависи от авторитета, който докторът има всред своите колеги и помощния персонал.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
За Майчин дом нищо не мога да ти кажа, но ще напиша за болницата в която аз раждах. Получих много добро отношение. В рамките на нормалното всички се държаха с мен много дружелюбно и мило. Не знам дали има връзка с това, което baibibi е посочила, но лекарят ми е един от харесваните в тази болница.

# 5
  • Мнения: 1 763
Докато раждах, моят лекар си беше до мен и отношението на сестрите беше добро. След това никой не ме е питал дали съм раждала при определен лекар и отношението беше като към всички останали,т.е.имаше какво още да се желае, но на мен не ми пукаше, нали си бях родила най-хубавото бебе.

# 6
  • Мнения: 1 900
Аз раждах при лекар, който беше боготворен от всички сестри, акушерки и санитарки. Въртяха се около мен на пета, за да ми угаждат.
Та, явно зависи от авторитета, който докторът има сред своите колеги и помощния персонал.
И при мен беше нещо подобно, така че и аз съм на мнение, че много зависи от това какъв е авторитета на лекаря.
И все пак не важи за абсолютно целия персонал.
Освен това във ВМИ Пловдив водното раждане е сравнително ново и всеки от персонала който разбереше, че съм раждала във ваната ме питаше как е било и проявяваше интерес и добро отношение. Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз раждах в МД София преди 6 години без уговорка. Разлика в отношението нямаше; в предродилна бях с момиче, което раждаше с уговорка и  се отнасяха към двете ни по абсолютно еднакъв начин.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, не съм усетила негативно отношение (раждах в Шейново). Момичетата от моята стая бяха до една без уговорки и пак до една бяха много доволни.  Wink

# 9
  • Мнения: 9 973
Не, не съм усетила негативно отношение (раждах в Шейново). Момичетата от моята стая бяха до една без уговорки и пак до една бяха много доволни.  Wink
за това говоря и аз Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 7 019
Имах уговорка с лекар, който е на договор с болница Тина Киркова - идва в болницата само заради пациента си, иначе не работи там. Видях огромна разлика в отношението към мен и към момичетата, които раждаха без уговорка. Мисля обаче, че си зависи и от екипа, който е на смяна, има такива темерути, че независимо дали си с уговорка или без, се държат безобразно с родилките.

# 11
  • Мнения: 1 371
Целият персонал се държа изключително добре с мен. Имах уговорка. В предпоследния ден, от престоя ми там, нещо ми направи впечатление от една от персонала и аз веднага, като първа клюкарка, ходих и се оплаках от нея. Естествено, че я наказаха. После дойде при мен в стаята най -нагло и ме пита "защо". Обясних й много добре. Ако имаше възможност, тази жена щеше да ми го върне, независимо на кой съм човек.

# 12
  • София
  • Мнения: 627
Тъй като раждах в Токуда, там избора на лекар е задължителен. Всички доктори, сестри и всякакъв друг вид персонал (вкл. и санитарки) се отнасяха перфектно не само с мен,но и с всички пациенти  Peace

# 13
  • Мнения: 472
Аз раждах преди около 3 г. в Лозенец с предварителна уговорка и да, имаше негативно отношение от другите лекари. След моето раждане на същият лекар му се наложи спешно секцио и след него изчезна... Не можах да си видя детенцето цял ден и никой не искаше да ми каже нищо, защото моят лекар го нямало  #Crazy Наложи се мъжът ми да идва и да се разправя  Embarassed След това и при визитациите, когато минаваха всички, ако моят лекар го нямаше не ме поглеждаха. Направо нямам думи  #2gunfire

# 14
  • Мнения: 433
Раждах този ноември в Майчин дом без уговорка, на късмет. Много доволна бях от израждащият екип, дори ми показаха 2 пъти детето, преди да ме оставят да си почивам. Единствената ми забележка към тях беше, че като предложих да оставят за малко вече повитото бебе върху гърдите ми, не го направиха, разсеяха се (аз исках да видя дали наистина ще засуче веднага както пише по книгите). Иначе бяха мили и любезни, лекарката дойде след 3 часа и на следващия ден пак  да види как съм.
След  това в отделението също бяха с нормално отношение - ако се обърнеш любезно към тях с питане или молба - отговарят ти учтиво и мило. Помагаха ми при нужда, макар че си зависеше и от човека - имаше една сестра, която и най-милото кротко бебе не можеше да накара да се усмихне.
Не съм забелязала особено различно отношение спрямо родилките с уговорка и без - като се има предвид, че в предродилно съм била час и половина, родих бързо. Горе на 12 ет. си знаеха коя на кой доктор е, но особена разлика също не забелязах, освен някои реплики по визитациите.
Бях свидетел как една жена се държеше грубичко с тях, с доста претенции, все едно говореше на слугини. Не й обръщаха внимание и при всеки повод я правеха луда. Та... каквото повикало, такова се и обадило. Достатъчно работа си имат за парите, които взимат, че да търпят и грубо отношение, мисля.

Общи условия

Активация на акаунт