От кога мога да давам кетчуп маслини и какаови бисквити

  • 1 758
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 243
От кога мога да давам кетчуп маслини и какаови бисквити дъщеря ми е на 1г и 2м почти.

# 1
  • Мнения: 27 524
След годинка може без проблем  Peace

# 2
  • Мнения: 950
Маслини и то безсолни дадох след годинката, а останалите неща още не съм, а и мисля да изчакам докато мога.

# 3
  • Мнения: 27 524
Маслини и то безсолни дадох след годинката, а останалите неща още не съм, а и мисля да изчакам докато мога.

Детето на bisa е над годинка.
Кои останали неща? Кетчупът е от домати, бисквитите са си бисквити  Simple Smile И двете са ок след 8-ми месец

# 4
  • Мнения: 814
И аз мисля - след годинката. Обаче наистина избирам безсолни маслини, че то има някои толкова солени, че и аз не мога да ги ям. 

# 5
  • Мнения: 950
Маслини и то безсолни дадох след годинката, а останалите неща още не съм, а и мисля да изчакам докато мога.

Детето на bisa е над годинка.
Кои останали неща? Кетчупът е от домати, бисквитите са си бисквити  Simple Smile И двете са ок след 8-ми месец

Но бисквитите са какаови и не мисля, че е много редно все още да ги дава. Ако ходи на ясла (където дават такива неща), е друг въпрос. А кетчуп освен домати има и доста други съставки и за него може да се поспори от кога може да се дава.

# 6
  • Мнения: 27 524
Обаче наистина избирам безсолни маслини, че то има някои толкова солени, че и аз не мога да ги ям. 

Така е. Но крайно безсолните са и крайно безвкусни. Взимам солени и ако се налага - изкисвам.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 193
Аз давах след годинката на Киа, маслинки и бискв. с какао - Закуска ( например). Кетчуп в къщи не ползваме, но ако сме навън и каката хапва нещо с кетчуп, съм и давала по някоя и друга хапка.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Всичко изброено от теб е консумирал след годинка.
Маслините не му харесаха, какаови бисквити има понякога в десертите от кухнята, а кетчуп е ял при храненията ми със сандвичи навън - винаги му давам да опита ако поиска.

# 9
  • Мнения: 27 524
Но бисквитите са какаови и не мисля, че е много редно все още да ги дава. Ако ходи на ясла (където дават такива неща), е друг въпрос. А кетчуп освен домати има и доста други съставки и за него може да се поспори от кога може да се дава.

Е, какаото е полезно, а шоколадчетата не са отровни  Hug И кетчупът не е отровен, няма проблем за тези неща след годинката  Peace Така мисля аз, де  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 243
Значи мога да давам.Благодаря за отговорите момичета Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 630
Какао и маслини дадох на 1,6 г., кетчуп не съм давала и не мисля да давам скоро.

# 12
  • Мнения: 950
Но бисквитите са какаови и не мисля, че е много редно все още да ги дава. Ако ходи на ясла (където дават такива неща), е друг въпрос. А кетчуп освен домати има и доста други съставки и за него може да се поспори от кога може да се дава.

Е, какаото е полезно, а шоколадчетата не са отровни  Hug И кетчупът не е отровен, няма проблем за тези неща след годинката  Peace Така мисля аз, де  Simple Smile

Разбира се, че не са отровни.  Hug Просто смятам, че това са неща, които могат да се избягват и колкото по-късно се въведат, толкова по-добре. Но в крайна сметка всяка майка си решава сама за себе си.  Peace

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
След годинка може.

# 14
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Маслини дадох на 1г и 3м.....лошото е че нямаме зъби и както влезе така излиза  Mr. Greenщ
Но иначе много си ги обича милата...тъпче си устата....
А за бисквити...давала съм само трохички....страхувах се да давам,но като ви слушам вас, може постепенно да поотпусна каиша .....сега започнах въвеждането на мед.....след това ще пробвам какаото.
Кетчуп самата аз не употребявам....не го харесвам и не купувам....така, че от него скоро няма да яде.

# 15
  • Мнения: 2 616
Маслините не мисля, че са проблем-нали зехтин им даване още със захранването. Какаото-след годинката, а кетчупът изобщо не го препоръчвам, поне не и редовно-предвид всичките Е-та, които съдържа.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
За моженето може.Зависи ти как искаш да си храниш детето.Специално маслината си е много полезна.

# 17
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Имам един въпрос - доколкото разбрах се препоръчва да се дава шоколад след 2год., защо тогава може да се дават какаови бисквити след 1год. Не е ли проблем какаото?
Мерси   bouquet

# 18
  • Мнения: 1 111
моят син вече е опитал маслини...Освен това е ял и какао, има такива каши Лека нощ на Ганчев,в които има какао и на етикета пише,че може да се дават след 4-я месец /е,аз ги дадох по-късно , някъде кам 7-я месец/...Малкия не е имал проблеми.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Маслини дадох преди годинката със сигурност, не помня точно кога. Оттогава им е абсолютен фен.
Кетчуп не съм давала сякаш, но то е понеже ние самите не употребяваме вкъщи.
Какаови бисквити също преди годинката е опитвала- с глутен е захранена рано, а в кремовете от кухнята така или иначе имаше крем какао  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт