Най-сетне има законови основания за борба със спама

  • 646
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Всички знаем колко много модките и админите тук постоянно мърморят и недоволстват срещу спама който (според тях) се вихрел повсеместно из форума и най-вече в Клюкарника.
Е изглежда най-сетне дойде и тяхното време - вече съвсем законно те ще могат ефективно да се борят срещу спама във форума. Ето откъс от интервю в агенция "Фокус" с Деян Макьов, началник на отдел “Правен” в Комисията за защита на потребителит
Цитат:
"Деян Макьов: Изпращането на СПАМ без съгласие на потребителите е нарушение на закона
14 февруари 2008 | 10:46 | Агенция "Фокус" 

Каква е защитата на потребители от СПАМ, какви са санкциите за изпращане на такива съобщения

Фокус: Какви са санкциите, предвидени в Законът за електронната търговия при изпращане на СПАМ?
Деян Макьов: Глобите варират от 250 до 1500 лева. Ако нарушителят не е физическо лице, а едноличен търговец или юридическо лице, глобата е от 1500 лева до 2000 лева. При повторно нарушение, за търговецът глобата е от 1000 до 4000 лева. "
Край на цитата

И така - предлагам от тук нататък модките да прилагат Закона с цялата му строгост спрямо спамърите из форума като налагат предвидените в Закона глоби. Най-важното е че действията им ще са напълно законни и никой няма да може да ги оспорва. Като за начало няма нужда да се налага пълната глоба предвидена в Закона - може например за първо нарушение - 500 лв. , за второ 1000 лв. и т.н..... Мисля че СПАМА след това рязко ще намалее... Ако пък не искат модките да глобяват според Закона то тогава да не се оплакват постоянно че хората много спамели навсякъде...

# 1
  • Мнения: 3 405
То т'ва е за електронна поща, не за форум  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 196
Само че,Борисе,спам по смисъла на ЗЕТ , е непоисканата търговска кореспонденция.
Къде видя такова нещо във форума?

# 3
  • Мнения: 212
Само че,Борисе,спам по смисъла на ЗЕТ , е непоисканата търговска кореспонденция.
Къде видя такова нещо във форума?
Спама си е спам навсякъде. Ако това което модките тук наричат спам не е спам то да не го наричат спам тогава а с някое друго име... А "Спамо-чат" темата защо се нарича СПАМ. Да не би в нея да се публикува само непоисканата търговска кореспонденция

# 4
  • Мнения: 2 196
А аз и подарък ти бях избрала за празника,питай Дона. Crossing Arms
Тези санкции,за които пише в цитатите,са предвидени за нарушения по Закона за електронна търговия.Не за това,което наричаме спам във форума.

# 5
  • Мнения: 212
А аз и подарък ти бях избрала за празника,питай Дона. Crossing Arms
Айде, айде не на мен тия. Подарък за празника.... Да не е някоя надуваема кукла...

# 6
  • Мнения: 4 651
Да бе да! Ще правят листи с несъгласни да получават спам беше една от идеите. Мечтата на всеки спамер ще е да се докопа до листа с несъгласните  Mr. Green.

# 7
  • Мнения: 2 196
Не,роботизирана кукла,Борисе. Laughing
Но,ако този закон санкционираше изказвания,несвързани със зададената тема във форума/което тук наричаме спам/,вече щеше да си глобен с минимум 250лв.
Сега успя ли да схванеш разликата? Sunglasses

# 8
  • Мнения: 25 571
А на мен идеята ми харесва!  Twisted Evil
Ако има официална глоба за спам, ще спечелим всички. Хем темите ще олекнат и няма да има толкова раздразнени госпожи, хем и форумът ще спечели от глобите, което автоматично ще осигури най-хай-компютърната техника, необходима да устои на толкоз тонове женска плът (и тук-там мъжка) връз форума. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт