Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Извънкласни занимания
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 36 отговора

Става дума за играта кънтър страйк, която се оказва една от най-предпочитаните компютърни игри сред децата. Гледах запис на предаване, посветено на детското насилие, което ще стартира след време по националната телевизия и там показаха кадри от самата игра. Цялата работа е, че играчът постоянно гони да убива някакви виртуални врагове като ползва различни оръжия, по някое време разполага с резачка и трябва да насече едно сакато животно, което вместо задни крака има колелца, придвижва се като лази на лакти и се тътри на колелцата си.
Вие знаете ли на какви компютърни игри играят децата ви, преглеждате ли ги преди да ги одобрите за тях? Отделно, че няма компютърен клуб, в който да липсват игри с насилие- там вече е по-труден контролът, защото собствениците на клубовте гледат само печалбите си и не им пука как редовната игра ще повлияе на психиката на един петокласник. По принцип не съм противник на компютърните игри, но точно на такъв тип като кънтър страйк съм и не ми е приятно, че повечето деца играят на нея. Иска ми се учениците да предпочитаха други игри, като тази, в която трябва да отгледаш цветенце, да го посадиш, поливаш и така нататък, но тя будела смях в децата и изобщо е непопулярна.
Какви игри предпочитат вашите деца, интересувате ли се или смятате, че компютърът на детето ви е негово лично пространство и не трябва да надзъртате в него?
Цитирай

БГ - София

Да, аз знам какви игри играят децата, самата аз съм ги инсталирала.  Децата ми са малки, но и по-големи като станат едва ли ще ходят по клубове. И защо да го правят като в къщи имат компютър, а планираме да купим и плей стейшън? Ние със съпруга ми сме запалени геймъри, играем куестове, стратегии и др. не виждам нищо лошо, още дълго време ще играем заедно с децата си и мисля, че ще им е интересно и приятно да със нас. Все още имам какво да им предложа Wink.

Колкото до игрите със стреляне, не е само Кънтър Страйк има и много други. Честно казано в къщи също сме имали инсталирани някои от тях, мъжа ми по едно време ги играеше. Но те са за възрастни или поне за много по-големи деца. Имаме различни профили на компа и децата нямат достъп до този род игри, както и до други неподходящи неща Smile.
Цитирай

София

Моите деца са още малки и нямат достъп до компютъра вкъщи. Не смятам и скоро да отварям кутията на Пандора. Това разбира се няма да ги опази, защото те контактуват с други деца и обменят непрекъснато информация. Но се надявам поне до 7ми - 8ми клас да смогна да контролирам нещата.
Но, от друга страна, изобщо не смятам, че компютърните игри влияят на агресивността на младежите. За жалост това явление се провокира и поддържа от много други фактори, а тях няма как да избегнем или прескочим
Цитирай

Стара Загора

Децата ми са малки още за компютърни игри. Аз като бях дете също имаше игри с насилие, не са ми повлияли особено на психиката. Вярно не бяха толкова разпространени. Но имаше доста деца, които обичаха да стрелят по птичките с прашки, да речем.
За компютърна игра, симулираща отглеждането на цвете - не мисля, че ще бъде интересна, преди години имаше нещо подобно - тамагочи.
Има достатъчно игри без насилие - строиш увеселителни паркове, управляваш градове и подобни.
А и в приказките, които сме чели като малки, насилието не е спестено (клан, клан)

И не мисля че е особено разумно да си изграждаш мнение за дадена игра, само по това, което си гледала от предаването (най-вероятно не са говорели за counterstrike, там резачки няма.)

И ако в това предаване, обвиняват компютърните игри за детското насилие, това не говори никак добре за създателите му.
Цитирай

София

Моите не играят конкретната игра, но играят стратегически игри. Ако искат игра, в която отглеждат нещо, по-добре да играят Симс - там поне си отглеждат човек. Laughing
Всички вкъщи играем,когато имаме време. Децата имат достъп до компютър още откакто са се родили, но в началото бяха в ролята на зрители, когато някой от възрастните играе. Сега чудесно се справят - имат време и за компютърни игри, и за други неща.
Не смятам, че компютърът е като кутията на Пандора. Ако е в контролирана среда, няма вреда.
Цитирай

Карлово

Да, аз знам какви игри играят децата, самата аз съм ги инсталирала.  Децата ми са малки, но и по-големи като станат едва ли ще ходят по клубове. И защо да го правят като в къщи имат компютър, а планираме да купим и плей стейшън? Ние със съпруга ми сме запалени геймъри, играем куестове, стратегии и др. не виждам нищо лошо, още дълго време ще играем заедно с децата си и мисля, че ще им е интересно и приятно да със нас. Все още имам какво да им предложа Wink.

Колкото до игрите със стреляне, не е само Кънтър Страйк има и много други. Честно казано в къщи също сме имали инсталирани някои от тях, мъжа ми по едно време ги играеше. Но те са за възрастни или поне за много по-големи деца. Имаме различни профили на компа и децата нямат достъп до този род игри, както и до други неподходящи неща Smile.
Peace
Цитирай

И не мисля че е особено разумно да си изграждаш мнение за дадена игра, само по това, което си гледала от предаването (най-вероятно не са говорели за counterstrike, там резачки няма.)

И ако в това предаване, обвиняват компютърните игри за детското насилие, това не говори никак добре за създателите му.
Кънтър стайк именно се обсъждаше в предаването, а веднага след записа я инсталирахме вкъщи, за видим за какво става дума. Предаването беше посветено на това да обсъди възможните причини за детската агресия и кънтър страйк беше един пример какво предпочитат децата да правят в свободното си време. Не се обвинява конкретната игра, тя по-скоро се използваше като обобщен образ на игри и филми, в които насилието е явно изразено и преобладава. Иначе съм съгласна, че ако има ограничение във времето, което се играе такава игра(не повече от 30 мин) и разбира се във възрастта(над 16 години например), няма кой знае колко да се повлияе детската психика. Но петокласник да прекарва по 3 часа на ден, изтъпявайки като стреля не одобрявам, дори го смятам за вредно.

Иначе стратегическите игри много ги одобрявам даже, стига да не се прекалява и с тях.
Цитирай

София

Този петокласник си има родители, които могат да му помогнат да си организира времето по-добре или да му предложат други занимания. Не може да се оправдават с това, че много работят.
Цитирай

Е да, Радостина, има родители, които обаче явно не се интересуват твърде от това с какво се занимава детето им. Затова и питам дали контролирате достъпа до информация на децата си. А също много ми иска и в компютърните клубове да има задължителни ограничения.
Моето дете е малко, играе с баща си само някаква игра с поршета- кара кола из някакви пътища, май нийд фор спиид се казваше. Безобидна според мен и не повече от 30 мин. на ден.
Цитирай

София

Моите не ходят по клубова, защото си имат компютър вкъщи. Не мога да кажа, че точно контролирам. Обяснявам им какво е подходящо за тяхната възраст и какво не е. Знаят по кои сайтове е сравнително безопасно да ходят. Дори знаят, че някои техни съученици ходят по неподходящи сайтове, знаят какво има там, но не го правят.
 А при положение, че родителите не се интересуват от децата си не виждам защо някой друг да поема тези техни грижи.
Цитирай

По отношение на компютъра и комп. игри - подкрепям мнението на Радостина.
Ако децата имат достъп до домашния компютър и деликатен родителски контрол и напътствия, не виждам проблем.
Моите още са малки, но им позволяваме по скайп да говорят сами с баба си и леля си в САЩ (сами отварят списъка в скайпа и набират само тях - знаят, че другите имена са на други хора и не ги набират) и да играят на dressbarbie - преобличат Барбита, сменят им прическите и т.н. - аз им отварям страницата и те играят сами, когато аз преценя, че може. Засега не могат сами да отварят сайтове, но като се научат просто ще говоря с тях и ще им обясня, че има неподходящи сайтове и как е най-безопасно да се общува в нет-а. Не смятам да ги ограничавам, но ще ги контролирам, което пак става най-лесно на домашния комп., вместо да им отказвам достъп, а те да ходят по клубове. Thinking
Цитирай

София

Моята щерка играе на компа. Не постоянно разбира се. Понякога си пуска глупави клипчета и игри от кефчето да речем, тогава и правя забележка.
Но си пада по Диабло. До скоро с баща й го играехме. Тя поигра малко. На нас ни писна и го забърсахме. Дияна от седмица насам само пее, че иска Диабло.
Цитирай

А при положение, че родителите не се интересуват от децата си не виждам защо някой друг да поема тези техни грижи.
Защото може да се занимават с нещо вредно например. Според мен това, че всеки има компютър не означава, че няма да ходи в клуб и да играе със съучениците си в мрежа. Така е по-интересно и има реален противник. Редно е освен родителите и собствениците на компютърни клубове да се загрижат за това какви продукти предлагат на посетителите си. Тези деца, чиито родители нехаят са и наша грижа, защото контактуват с нашите деца ежедневно.
Както непълнолетен не може да си купи алкохол, така не е зле и други вреди да се намалят ако е възможно.
Цитирай

... Редно е освен родителите и собствениците на компютърни клубове да се загрижат за това какви продукти предлагат на посетителите си. ...

Няма да се откажат, докато няма реални санкции, защото тяхната цел е печалба. Peace
А относно последното изречение - просто предпочитам да се погрижа за това с какви хора/деца общуват моите деца, вместо да се старая да се грижа за всички.  Peace
Цитирай

София

Не мога вечно да изпълнявам задълженията на някой друг. Собствениците на клубова си имат нормативна уредба, с която трябва да се съобразяват. Ако си спомняш, по едно време правиха полицейски проверки и какво от това? Всичко си заглъхна. Същото е с присъствието на малолетни по дискотеките. Ако аз не си науча децата къде са границите на сравнително безопасното поведение, не виждам кой ще го направи вместо мен.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 36 отговора