Стягайте багажа,че започна се вече - имаме си трето МАРТенско човече!

  • 11 003
  • 296
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 308
   Зори, явно това е моментно състояние и според мен донякъде е нормално в края на бременноста да се изпитват и такива емоции. Дано да се наспиш добре и утре да си тип топ.

   Лека вечер на всички, включително на двете ни нови бебчета и щастливите им майки.

# 61
  • Мнения: 48
   Дея, не ме притеснява да споделя за цената. Аз бях нормално раждане без упойка и без присъствие на таткото - платих 1600лв с фактура. Както казах други пари не съм давала.

какви са тия цени при вас  #Crazy Направо ми събрахте очите в точка  Shocked Тук цената не стига 1000 лева дори с упойката и присъствието на таткото, а си имаме само една частна клиника - няма конкуренция. Вие ме застреляхте!!! А с упойка и присъствие на таткото колко струва?

# 62
  • Мнения: 107
Честито на мама Жанет-много здраве ,щастие и любов за вашето семейство...
Честито на мама Myran-само хубави неща да се случват на първия мъж в отбора...
 до кога ли дамите ще са водещи.....мъжете май не бързат....... Hug Hug
Зори успокой се още малко остана да оставим болежките на страна и да се радваме на бебнцата ни...  bouquet  bouquet :peace
  хммм няма ми лентичката на Стоян калпазан newsm78 newsm78 newsm78

# 63
  • Мнения: 6
Ей, Ангелче, не се отчайвай! Кураж! Всичко ще бъде наред.
Точно днес си мислех колко искренно, благородно завиждам на мамите, които вече си гушнаха бебчетата и са спокойни. Верно тях ги чакат други изпитания, но това са сладки грижи.
Казват старите баби, че сега ми било най-хубаво,  щото си било с мене. Където ходя съм си ходела с него. После щяло да плаче, нямало да мога да се наспивам ........ Че аз и сега не се наспивам. Корема ми тежи, вдигат ми се едни гадни киселини, схващат ми се кръста и краката...Изобщо колко много неразположения.....
Та сега като чета темичките с хубави вести и ми става хубаво и сякаш се успокоявам. Та и аз всеки ден поглеждам календара и си казвам: Още малко остана!

# 64
  • София
  • Мнения: 565
ЧЕСТИТА МЪЖКА РОЖБА НА MYRAN!!!
Олимпия, дано бързо да ти мине, наистина много ти се е събрало!И ние го изкарахме този ужасен вирус, а малкият още не се е оправил съвсем и ми се свива сърцето, като го гледам колко е отслабнал Cry.
 Зори, и ти се измъчи, мила! Още мъничко остава и всички мъки и болежки ще бъдат възнаградени, когато се родят нашите съкровища!

# 65
  • Sf
  • Мнения: 978
Честита госпожичка на мама Janett!




И честит малък палавник на мама myran!



За цените: В Майчин дом, ако не се лъжа, изборът на екип е 400 лв, упойката  - 150 лв. Присъствието на таткото май 100 лв. Не си спомням много добре цените, но ми беше направило впечатление, че като цяло сумата излизаше под 1000 лв.

Като гледам, колко багаж съм събрала за болницата - не зная дали и в куфар ще се побере... Дали изобщо ще потрябва всичко това?  newsm78 Не съм купила еднократни гащи още и се чудя, какво им е предназначението изобщо?  Thinking

Мамчета, не се предавайте - съвсем малко остана, дръжте фронта, скоро всички ще гушкаме сладки бебчовци.  Two Hearts  smile3541

# 66
  • Мнения: 48
Момичета, някъде имаше списък за необходимите неща за болницата, дали някой си го е запазил?

# 67
  • Sf
  • Мнения: 978
Момичета, някъде имаше списък за необходимите неща за болницата, дали някой си го е запазил?

Били, аз гледах този списък http://store1.data.bg/scalnia/Untitled22.htm

# 68
  • Мнения: 63
Деситка, и аз се ядосвам като ги гледам по новините тия циганки, ама няма смисъл. Такава ни е скапана държавата. И после ще оставят горките дечица най-вероятно в някой дом. Sad
Зори, не се предавай точно на края. На всички вече ни е много тежко, ама мъничко остана. После ще гушнем мъниците
Айде мамчета, дано тази нощ да се наспим!!!

# 69
  • Мнения: 48
Момичета, някъде имаше списък за необходимите неща за болницата, дали някой си го е запазил?

Били, аз гледах този списък http://store1.data.bg/scalnia/Untitled22.htm

Благодаря  Hug
В моя случай доста неща са излишни, но си подбрах, каквото ми е необходимо  Peace

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 50
Олимпия, аз пиех Осцилококциум, смучех Хомеожен за кашлицата /става и за болки в гърлото/, и СеТеБе / но не особено редовно/. Хапвах и вътрешната част на лимона /нарязана на ситно/ с мед. И много билков чай. Моите лекари ми казаха да пия Парацетамол, но в аптеката ми казаха, че е забранен последното тримесечие, а за последния месец да не говорим. И въпреки това аз изпих един, защото температурата ми тръгна от 38 градуса нагоре. Желая ти бързо оздравяване!  Hug

# 71
  • Мнения: 1 710
Олимпия, щом си била с разстройство и повръщане, пий много течности под формата на чай, за да не се обезводниш и да наваксаш загубените течности. Медът знам, че разхлабва, но пък лимона запича, така че давай смело и с двете, ако не ти помогнат, едва ли ще ти навредят, толкова са полезни. Аз също се лекувах с осцилококциум и май ми помогна. Всичките ти симптоми са що-годе преодолими и без много сериозно лечение, ама тая кашлица... от къде пък се пръкна точно сега. Отиди на лекар, да не направиш някой бронхит и да се усложнят нещата. По едно време и аз имах лека кашлица и ме боляха гърдите, но като изпих порядъчно количество сироп Проспан, взе че ми мина. Бързо да се оправяш.
От два три дни се опитва за ме боли зъб. Абе не се опитва, ами направо си ме заболя.  И понеже съм мазохистка и обичам да си причинявам всякакви стресове, една нощ преди да заспя си представях как отивам да раждам, седя 16 часа в предродилна зала със зверски контракции и със зъбобол. Естествено на другия ден веднага си записах час при зъболекар и сигурно съм звучала много отчаяно, защото жената ме прие още същия ден. Явно почва да ми прави номерца бременното ми мозъче, защото зъболекарката едва откри зъб с проблем, то ме оглежда, то ме почуква, натиска и т.н. и накрая каза, че вижда кариесче, което отказа да прави точно сега. Изпрати си ме по живо, по здраво и от както излязох от кабинета, зъб вече не ме боли. Май самовнушението е голяма работа. В този ред на мисли - КикиНики, имаш ли идея, може ли да се слага упойка на кърмачки, защото зъболекарката не беше сигурна?

# 72
  • Мнения: 318
честит малък мъж на мама  myran! Да расте здраво и будно дете, а после и очарователен и умен кавалер! На мама - много бързо възстановяване и скорошен отчет в нашите редици  Hug


galiushka, и аз имам болки долу - като при цикъл - в кръста също  Rolling Eyes От днес съм на 4 пъти по 2 магнерота на ден, заради тези ми усещания. И най-вече - благодарение на мъжа ми, който за пореден път звъннал на лекаря ми - без моето знание  Shocked - да му разказва, че ме боли кръста и долу....и онзи казал - веднага да увеличава магнерота  Grinning  Но в понеделник - като ме види доки - ще каже - са ли серозни или не толкова.

Друга самоинициатива на мъж ми: днес наминал през болница Свети Лазар и ми уредил час за другата седмица  ooooh! Там естествено - много му харесало - то е като хотел, върна се тук със 10 брошури, ама аз за специалисти там - не съм чувала, а вие? Той е говорил със собственика на клиниката - д-р Николов, ангажирал се човека да ме поеме  Shocked, който е с доста внушителна биография - сега видях, но.....какво от това. Незнам нищо за неонаталогичното им отделение, абе.......много ми е мътна таз клиника. Знам само, че там раждат "елита". Очаквах цените да са доста по-извънземни - въпреки, че и тези са.... Whistling бая!
С две думи - и аз съм от мамите, които си патят и страдат от това, че не знаят - нито при кой - нито къде - нито как - ще раждат  Rolling Eyes Blush Sad
 Ангелче, Дианка, горе главата - ей го къде е финала Simple Smile , стискайте зъбки още малко  Hug
Били, бързо да се оправя мъж ти и да не го боли повече  Peace Има важен стимул сега - да си ОТ-сецне кръста до утре - най-късно  Grinning  bouquet
Олимпия, скорошно възстановяване на теб, за антибиотик - когато бях - много, ама адски зле - в 3-ти  месец - доки ми предписа Зинат, той е и за новородени, но на всяка цена - трябва да се консултираш с лекаря си  Hug Дано на сутринта си вече свежичка и здравичка  Heart Eyes

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 01:26 от polina13

# 73
  • Мнения: 147
Ехааааа, имали сме две бебчета !  newsm44 newsm44 newsm44
Честита принцеса на мама Жанет и Честит момък на мама Миран  newsm51 smile3525  ylinfant Да растат здрави, весели, усмихнати и много да радват мама и тати и нека късмета да ги спохожда нявсякъде !!!
Чакаме разкази и снимков материал..... smile3503
Аз днес да се отчета от моя преглед - бебка тежи 2800-2900гр, 49см. Всичко си ни е ОК, плацентата ни е чиста, в близките 10 дена няма да се ражда въпреки,че доки каза че сме напълно готови за излизане от коремчето на мама. Днес започнах с бебешкото пране, че не се знае, знае ли се...след 10 дена не....но след 11  newsm09 .....
И аз привечер имах болки долу и ми е интересно лекарката преди да ме погледне как позна че имам контракции  newsm12
За мамите с неразположения - дръжте се, още малко остана  smile3521  love001 

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 02:36 от terre

# 74
  • Мнения: 1 710
Поли, в Св. Лазар работи д-р Валентин Лачев, които е много добър специалист с многогодишна практика в МД. Аз много исках да раждам при него, но за съжаление не успях да забременея преди да напусне МД, а за Св. Лазар, той сам ми каза, че няма смисъл да давам толкова много пари. Не че знам калко са, де... Wink Но нищо друго не знам, нито за неонатолози, нито за акушерки и т.н.
До сега четох мнения за клиниката на Мазнейкова. Побърках се - толкова противоречиви мнения рядко съм срещала. #Crazy От прекрасни, до потресаващо страшни неща пишат и за нея и за хората там. Защо трябва да е толкова сложно? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт