Искам да запитам нещо

  • 5 758
  • 112
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 911

Дори,когато малката каза веднъж,че обича повече приятеля ми(ЕРД-то),в най-прекрасните ни години,защото той повече и пасваше като темперамент,веднага и обясних,че това не е нормално и чуждия човек никога няма да направи за нея това,което собственния и баща.

Пати,

Е, няма как да се съглася с теб по този въпрос. Разбирам, че си защитила образа на таткото - което е чудесно, но да казваш на детето, че "не е нормално" да обича някого...мисля, че...не е съвсем добре. И не съм съгласна, че "собственият" баща би направил чудеса от храброст, които "чужд човек никога няма да направи". Хиляди пъти сме го предъвквали това - кой какво и колко би направил за децата, без значение чий генеичен материал репродуцират. Затова няма да задълбавам повече, но пак ще ви цитирам моя приятелка, която за "баща си" се отнася само с прозвището "биологичния", а за втория съпруг на майка си - "това е моят татко".
 Peace

# 31
  • Мнения: 1 327
Между другото .... аз не съм много наясно какво точно значи БНД ...
Бившият наш другар ?

Мили мами, гледам, че новите момичета се затрудняват с нашите съкращения. Какво ще кажете да си направим речник и всеки може да го обогатява. Пледирам да няма много обидни квалификации, да запазим добрия тон, като залагаме на иронично-саркастичната нишка! Hug
Моите предложения:
БНД - бащата на детето, използвам го когато бащата се държи като такъв и всичко е относително ОК
Генетичния матр`иал - когато съответния баща направи няколко броя изцепки и ми пълзи по ушите!
Донорът - изключително обидно и бясно определение за БНД!
ЕРД - едър рогат добитък - някои БНД минават в тази група поради изключително тъпо и неадекватно поведение.
The Second One - всяка следваща девойка, трупаща актив върху сексапила на БНД и потенциална потребителка на този форум
Опозицията - това са другите баба, дядо, лели и всякаква друга рода от страна на БНД.

Ето толкова от мен, давайте идеи или обяснявайте любими изрази и съкращения, за да сме в час всички пишещи/четящи тук Hug
и още
МСД - Много Свястно Дете
ГБП - Голяма Бяла Птица(ама не лебед, самопросъжда се от някоя избрала ЕРД за БНД)

# 32
Момичета!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Не мога да скрия, че съм повече от приятно изненадан от вас! Очаквах да ме "сдъвчете и изплюете". В тая позиция, в която сме явно сме безполови....Какво да ви кажа? И аз търпя неща дето и на стотна не бих изтърпял за да е добре детето. Признавам си без бой, че ми е мъка и болка, но пък какво да се прави- това е положението.
Знаете ли дами - понякога любовта към детето е да се отдръпнеш - вие няма да го раберете. Аз също го направих - повярвайте ми умирах от болка и заспивах с разкъсана душа, НО не исках да обърквам допълнително детето. Не съм спирал да следя развитието му и да се намесвам в критични моменти с помощ, и когато се наложи си го взех.
За мен това никога не е било постижение, а отговорност! И винаги съм го знаел и психически ми е тежко! Няма да изпадам в съждения...вие си знаете/за съжаление/. И нас ни има, но нали сме си "тъпи" мъже и не го коментираме. И ние си имаме драмите. И аз съм изживял "няма да видиш сега детето" и ко ли не.
Искам да кажа на някои жени - аз като мъж и БАЩА бях решил ако трябва да не виждам детето, но да не го вкарвам в тая "война"! Мъката моя, а спокойствието на детето!

# 33
  • Мнения: 451
Траянке,имам предвид,когато БНД-то е що-годе нормален.

За другите няма к`во да се коментира.Затова уточних ,че има различни мнения.И исках да подчертая,че не сме крайни,а напротив,какви широко скроени души сме Mr. Green
И аз имам приятелка с щастлив втори брак,чието дете почти не се вижда с баща си ,а за него се грижи втория мъж на майка и,нормално е да го обича повече. При това не всички втори са ЕРД,като в моя случай Mr. Green

# 34
  • Мнения: 1 327
мдааа, хубаво е, когато бащата се интересува от детето си. Още по-хубаво е, когато двамата родители се разбират и дори де на живеят заедно вземат еднакво участие във възпитанието на детето.. пусто, що на повечето от нас не се случва бе  Tired

# 35
  • Мнения: 1 023
... Мъката моя, а спокойствието на детето!

я дай малко мозъ4ни клетки, и ако е възможно това да се имплантира в деформантите.
щот, видите ли, много не достигат, за цял живот до тоя извод.
пък той е основен.

# 36
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=220738.0
това е обаче да видиш защо скачат майките понякога без да се замислят...

# 37
  • Мнения: 671
Попаднал си на голяма кучка....

# 38
  • Мнения: 1 732
Знаете ли дами - понякога любовта към детето е да се отдръпнеш - вие няма да го раберете. Аз също го направих - повярвайте ми умирах от болка и заспивах с разкъсана душа, НО не исках да обърквам допълнително детето.
Въх! Това ще да е и аргумента на нашето БНД! Sick
Сигурно ще трябва и съчувствие да проявя...ай сиктир... #Cussing out
Към tat  нищо лично.

# 39
  • Мнения: 2 723
Знаете ли дами - понякога любовта към детето е да се отдръпнеш - вие няма да го раберете. Аз също го направих - повярвайте ми умирах от болка и заспивах с разкъсана душа, НО не исках да обърквам допълнително детето.
Въх! Това ще да е и аргумента на нашето БНД! Sick

Мдаааам и аз съм го чувала. Колко са жервоготовни тез мъже бе ooooh!

# 40
  • Мнения: 903
Знаете ли дами - понякога любовта към детето е да се отдръпнеш - вие няма да го раберете. Аз също го направих - повярвайте ми умирах от болка и заспивах с разкъсана душа, НО не исках да обърквам допълнително детето.
Въх! Това ще да е и аргумента на нашето БНД! Sick
Сигурно ще трябва и съчувствие да проявя...ай сиктир... #Cussing out
Към tat  нищо лично.

Сабинче, нашият татко почти същото го каза навремето като се развеждахме и аз му обяснявах, че може да я вижда когато поиска /че аз няма да заставам между него и дъщеря му/. Ама казвам "почти" - само че в етоистичен вариант. Т.е. не за да не се обърква и страда детето, ами защото разбираш ли, той като я виждал пък не можел да живее с нея, ТОЙ щял да страда => по-добре да не я вижда.  Просто перфектна логика! #Crazy

# 41
  • Мнения: 9 990
Даже не ми се говори- никак не е лесно и слава Богу има кой. То и аз може да не съм бил за тая работа, но като се наричам БАЩА, то не е само да ми носи фамилията, а да поема ОТГОВОРНОСТТА! Как се справям си е мой проблем - никой не занимавам. За мен е важно, че виждам една страхотна детска усмивка и две протегнати към мен ръчички.
Аз знам себе си - просто исках да знаете, че не са малко и такива бащи.
Благодаря за пожеланията! Не очаквах!

Тат, щот сте малко тавкиз-затуй.Инак-при раздяла/ писала съм го милион пъти/ ще драпам със зъби и нокти Бащата да остане Баща, а не да се изсули нейде.Бих се радвала, ако присъдят РП на него.
Протегнатите ръчички и ние ги жадуваме и милеем над подобни неща.Обаче иде ден, в който много майки, такива-дето милеят над рожбата си, отнасят предния удар да обясняват де е тате, що го няма и прочее.Апропо-иде и възраст за Франклин, други филмчета, дето героите са , забележи-Татко, детето, мама и лошите, примерно.И как е важно да се сплотен...да имаш гръб, сиреч-семейство.Примерно само бе, примерно.

# 42
  • Мнения: 1 023
... Апропо-иде и възраст за Франклин, други филмчета, дето героите са , забележи-Татко, детето, мама и лошите, примерно.И как е важно да се сплотен...да имаш гръб, сиреч-семейство.Примерно само бе, примерно.
4ете се така: мама костенурка попита франклин еди си какво и се продължава: вуй4о костенурка предложи на франклин еди си какво; или дядо костенурка направи така и така.
примерно, бе.
само примерно.
семейството и гърба е това, което имаш всеки ден. или през ден. и у4аства и е съпри4астно. и си промеменя графика на ли4ните желания, неоходимости и задължения, заради.
останалото - не е семейство.

# 43
  • Мнения: 2 723
4ете се така: мама костенурка попита франклин еди си какво и се продължава: вуй4о костенурка предложи на франклин еди си какво; или дядо костенурка направи така и така.

За четенето ясно, а за филмчето Thinking

# 44
  • Мнения: 1 023
4ете се така: мама костенурка попита франклин еди си какво и се продължава: вуй4о костенурка предложи на франклин еди си какво; или дядо костенурка направи така и така.

За четенето ясно, а за филмчето Thinking

не ми се е слу4вало, да гледаме, не ми се е слу4вало, да гледам активно - да обяснявам или да поправям.
или да преразказвам като свърши.

Общи условия

Активация на акаунт