За корупцията в ПИРОГОВ...

  • 8 791
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Гледахте ли новините?Отново подкупен лекар EmbarassedСамите ние преживяхме тежък инцидент по Коледа.Благодарни сме затова,че спасиха детето ни,но е факт,че всеки те гледа в ръцете...На въпроса колко да"почерпим" отговориха -"колкото обичате"!Дадохме колкото преценихме...на другия ден се оказа,че са малко-пак дадохме.И на тоя доктор и на мн.други-мъжа ми приличаше на хората по улицата,които раздават листовки.Само,че вместо рекламни брошури,даваше пари...И идва логичния въпрос какво правиме ако нямаме PraynigВидях и другата страна -заедно с нас приеха цигане блъснато от кола в 8 сутринта,бяха му включили обезболяваща система и познайте Shockedтака до 20 часа.Тогава го отведоха за изследване ignore2Извода от цялата история е,че всички дават ,но не всички си казват Outta Jointа иначе всички сме много възмутени...На никой не му се рискува-нали става въпрос за детето ми,родител,близък или за мен самата...Не искам да досаждам повече,това видях аз,знам,че и много от вас са видели нещо подобно.Моля разкажете.Желая лека и спокойна нощ на всички ви  sleepuu

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Не само, че гледахме новините, но даже знам за кого става въпрос. Въпросният анестезиолог беше на операцията на дъщеря ми. При нас сценарият обаче беше друг. Тъй като той преглежда и съответно допуска детето до операция, още тогава побърза да ме уведоми, че упойката струва 50 лв. /такава беше тарифата, явно сега се е качила/. След операцията, той лично ми докара Калина на количка и много мазно започна да ми обяснява как са минали нещата, навъртайки се като изгладнял котарак в очакване...
Явно сега е станал още по-нагъл, съдейки по разказа на жената  Confused

# 2
  • Мнения: 6 206
На мен друго ми направи впечатление
Като я попитаха въпросната майка по телефона искаха ли ви пари, как разбрахте да давате.
Ами от другите майки. Малко като стадо овце ми се сториха, дай защото едната дала, сега и другата.
Рекетът е узаконен отдавна и се прави по много интелигентен начин. Който иска специално внимание, а кой не иска за здравето на детето си, ходи в частните кабинети на въпросните доктори и така си урежда безпроблемието в болниците, доколкото зависи от лекарите.
Мен лично ме устройва.

# 3
  • Мнения: 79
Каспър,мила всички ни устройва да плащаме -купуваме внимание за децата си.Но остава въпроса РЕДНО ЛИ Е!?!И пак питам ,а ако нямаш Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 506
ако нямаш на детето ти ще бъде обърнато внимание ако на лекаря му е скучно и няма какво да прави.За съжаление така е навсякъде не само  в Пирогов.

# 5
  • Мнения: 6 206
Каспър,мила всички ни устройва да плащаме -купуваме внимание за децата си.Но остава въпроса РЕДНО ЛИ Е!?!И пак питам ,а ако нямаш Rolling Eyes
е, тука отиваме в друга тема
как хората работят от сутрин до вечер и като започват нова работа, първо гледат здравните осигуровки, колко са и какво поемат, защото наложи ли се да плащат, баз да им го покрива осигуровката става страшно. А за всеки здравето на детето ти е най-важното.
безплатно никъде няма
сестра ми я моткат втора година в италия, колко хиляди евро е потрошила, а има и застраховки, какви ли не светила и величия си я прехвърлят един на друг и всичко е само да й измъкнат повече и още пари.
Накрая ще вземе да си дойде и тук ще я оправят, дано.

# 6
  • Мнения: 79
Каспър стискам палци да се оправи сестра ти newsm10

# 7
  • Мнения: 1 426
въпросният доктор е всеизвестен сред майките на децата от урологичната клиника, тъй като той допуска детето до операция. представете си, че правили с месеци скъпоструващи иследвания и имате насрочен ден за операция, организира ли сте всичко за престоя си в болницата и въпросния анестезиолог ви каже - а не може днес имате сополки и червено гърло елате след две седмица - всичко отива по дяволите. Освен това на неплатили, не знам какви точно упойки слага, но децата се чувстват ужасно след това, иначе има и начин да не повръща детето, и да спи след операция а не да буйства. Аз съм си нямала работа с него, но са ми разказвали доста.

# 8
  • Мнения: 1 520
Не знам какво да кажа - крайно порочна практика.

Но такива ги има във всяка болница.
През януари бях в токсикологията на Пирогов и смея да кажа, че екипа и лекуващата ни лекарка бяха чудесни. Внимателни, загрижени, изпълняваха си задачите. Нищо не са ни искали. Е, всеки като си тръгваше носеше сладки или бонбони, кафе, стандартното. На мен ми казаха с усмивка как благодарят, но нямало нужда, да не се притесняваме. Логично, да го кажат, но хайде, тия 10 лв., за които съм купила, минало.

В същото време, за престоя в болницата трябва да си платиш по 4,40 лв на ден. Отделно още на влизане ти прибират 8,80 лв.
Имаше едно цигане, пренасяло наркотици, доведоха ги да ги изкарва и на сутринта си го заведоха ченгетата, които го пазеха в Районното.
Е съмнявам се да са му взели пари.
А ние плащаме все едно сме на хотел.
Това на мен ми е тъпо, и не виждам с какво ще се оправдаят.
Вярно, че трябва всички да се спасяват, а не избирателно, но някак не е честно и човек се чувства прецакан.

То вярно, че в моя случай не беше и сериозно, явно големите пари ги искат при по-сложни случаи и операции. Много порочна практика.
А смея да твърдя, лекарите като цяло си докарват не малко пари.
Като кажат цифрата на заплатата си може и да е малко, но колко работят на поне 2 места и имат достатъчно допълнителни доходи.

И да им увеличат заплатите, аз съм напълно убедена, че няма да се откажат от другите си работни места, за да почиват повече, примерно.
Ще бачакат още и още, защото според мен в последните години станаха малко повечко алчни.

Лично мнение, което разбира се, не се отнася за всички.

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 09:31 от SmaRt

# 9
  • Мнения: 1 938
На мен друго ми направи впечатление
Като я попитаха въпросната майка по телефона искаха ли ви пари, как разбрахте да давате.
Ами от другите майки. Малко като стадо овце ми се сториха, дай защото едната дала, сега и другата.

   Бутат пари без да им ги искат, пък на всичкото отгоре после мрънкат, че са им ги взели...
"Не е луд тоя, дето яде баницата..."
   Доколкото знам, предлагането на подкуп също е подсъдно...

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Бутат пари без да им ги искат, пък на всичкото отгоре после мрънкат, че са им ги взели...

Ти била ли си там, та знаеш как точно стоят нещата?
Най-обичам такива неподготвени изказвания  ooooh!

# 11
  • Мнения: 774
На мен друго ми направи впечатление
Като я попитаха въпросната майка по телефона искаха ли ви пари, как разбрахте да давате.
Ами от другите майки. Малко като стадо овце ми се сториха, дай защото едната дала, сега и другата.
Е,това е масова практика.Един казва,че дал и айде...
Да има лекари,като този който си искат пари директно,но има и много съвестни и не корумпирани лекари.
Пак в Пирогов само,че в друго детско отделение се разнася слух,че операциите се плащат.
Само,че никой лекар не е искал пари,нито е намеквал.Майките дори тарифи бяха направили.
Операцията на дъщеря ми беше много сложна.През цялото време я обгрижваха като тяхно дете.
Никой никога не направи намек за пари.Накрая попитахме лекаря какво му дължим,човека ни каза" НИЩО".
Да ние му се отблагодарихме,но по наше желание.

# 12
  • Мнения: 1 938
Бутат пари без да им ги искат, пък на всичкото отгоре после мрънкат, че са им ги взели...

Ти била ли си там, та знаеш как точно стоят нещата?
Най-обичам такива неподготвени изказвания  ooooh!

    Не, не съм била там, но чух изказването на майката по новините. Тя самата каза, че пари не са и искали и на въпроса на медиите, откъде знае, че трябва да даде, тя отговори: "От други майки".
    Май неподготвената в случая си ти.  Peace Или може би си била там и можеш да ни кажеш как точно е станало всичко?  4470

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Май неподготвената в случая си ти.  Peace Или може би си била там и можеш да ни кажеш как точно е станало всичко?  4470

Да, точно така - била съм там и мога да кажа как е станало всичко!
Ако си беше направила труда да прочетеш цялата тема, щеше да видиш поста ми в началото.

За тези, които смятат, че никой не си иска, а ние потърпевшите "като овце" даваме, защото сме чули, ще кажа, че си правите погрешни изводи и вадите от контекста грешни заключения.
Както вече споменах, още при прегледа анестезиологът казва, че упойката струва еди си колко лева. В такъв момент човек дори не се замисля плаща ли се наистина упойката или не или дори да загрееш, че това е за него, а не е цената на упойката, предпочиташ да махнеш с ръка и да ги дадеш, защото от неговия "преглед" зависи дали детето ще бъде допуснато до операция. Да не говорим, че после той се занимава и с анестезията на детето. И както е писала 3m по-долу:
представете си, че правили с месеци скъпоструващи иследвания и имате насрочен ден за операция, организира ли сте всичко за престоя си в болницата и въпросния анестезиолог ви каже - а не може днес имате сополки и червено гърло елате след две седмица - всичко отива по дяволите.

Освен това сега сме го зачекнали въпросния анестезиолог, но не е само той. Взимат и самите лекари, които правят операциите, макар и не всички може би /става въпрос за детската урология/. Докторката, която прави нашата операция също в това число. Изобщо и през ум не ми е минавало да й даваме, още повече, че ни свърза наш близък доктор от Пирогов, завеждащ друго отделение, чиято близка е тя и въпреки това тя го въртя-сука и накрая стана ясно, че си иска...Бях шокирана и отвратена, но когато става въпрос за живота и здравето на детето ти си готов на всичко. Те на това и разчитат...

# 14
  • Мнения: 1 938
    Направила съм си труда да прочета цялата тема.  Peace
    В нея не говорим за твоя случай, нали? Говорим за случая, за който съобщиха вчера по новините.  Peace
    И, моля те, не извъртай нещата! Колкото аз съм била на "местопрестъплението", когато въпросната майка е дала парите на лекаря, толкова и ти си била там...Думите на самата майка бяха:"Не са ми искали пари".
    Е, тя самата твърди, че не са и искали, пък ти искаш да ми втълпиш, че са...
   
    Колкото до "твоя" случай - надявам се детенцето ти сега да е добре.  Hug
    Обаче, къде беше твоята будна гражданска съвест, когато са те изнудвали? Защо си си мълчала тогава? Защо не повика полиция, медии?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт